Abiturientai į mokyklas grįš nuo gegužės 3-osios

Vyriausybė pritarė, kad abiturientai mokytis kontaktiniu būdu galės grįžti nuo gegužės 3 dienos. Tiesa, kontaktinis ugdymas bus derinamas su nuotoliniu.

Taip pat ministrų kabinetas ketvirtadienio posėdyje nutarė, kad nuo balandžio 19 iki gegužės 3 dienos gyvose konsultacijose galės dalyvauti nebe 5, o 10 abiturientų. 

„Turėjome daug diskusijų tiek su gimnazijų asociacijos nariais, tiek su profsąjungomis, tiek su moksleivių sąjunga, nusprendėme siūlyti grąžinti abiturientus nuo gegužės 3-iosios į kontaktinį ugdymą, derinant kasdienį ugdymą su nuotoliniu ugdymu“, – posėdyje kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Klasėse bus organizuojama ne mažiau nei 50 proc. ugdymo proceso.

Brandos egzaminai bus vykdomi patalpose, kur bus ne daugiau nei 10 abiturientų, išlaikant tarp jų ne mažesnį nei 2 metrų atstumą, arba 11–50 abiturientų, išlaikant tarp jų bent 2 metrų atstumą ir užtikrinant bent po 10 kv. m. asmeniui.

Ministerijos žiniomis, šiuo metu apie 45 proc. abiturientų yra pasiskiepiję nuo COVID-19, paskiepyta apie 60 proc. jų mokytojų.

Svarsto ir apie kitų grįžimą

Jei abiturientų grąžinimas į mokyklas gegužės pradžioje pavyks sklandžiai, bus svarstoma ir likusių klasių moksleivių grįžimas į klases, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Jeigu gegužės 3 dieną įvyks sklandžiai abiturientų grįžimas į mokyklas, tuomet ir apie tas klases, kurios yra per vidurį, manau, kad galėsime realistiškai kalbėti“, – sakė premjerė.

Ji pabrėžė, jog tokie svarstymai galimi, nes Vyriausybė rado „informacinių technologijų sprendimus“ dėl moksleivių registracijos, sveikatos ir švietimo ministrai supaprastino ir testavimosi procedūrą moksleiviams ir leido ėminius atlikti patiems – tai pagreitino procesus.

I. Šimonytės teigimu, dalis mokyklų vadovų, mokytojų ir moksleivių abejojo sprendimu, sakydami, kad tai be kita ko sujauks jau nusistovėjusią nuotolinio mokymosi rutiną, bet „didesnioji dalis žmonių manė, kad reikėtų grąžinti abiturientus į mokyklas“.

REKLAMA

„Bet kadangi abiturientų laukia ir egzaminai, konsultacijos, reikia susisteminti šiek tiek žinias, susistruktūruoti visa tai, kas yra išmokta. Tai vis dėlto nusprendėme, kad ta žala, kuri čia gali būti dėl rutinos pakeitimo kelioms savaitėms, yra vis dėlto mažesnė už galimą naudą“, – paaiškino Vyriausybės vadovė. 

Ji pripažino, kad dėl abiturientų grąžinimo abejota dar ir dėl to, jog į mokyklas jie grįžtų vos mėnesiui, tuo metu 5–10 klasių moksleiviams mokslo metai truks kiek ilgiau, t. y. pamokos vyks ir dalį birželio.


Rašyti komentarą...
C
Cha cha cha
2021-04-15 16:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valiooo grįš chebrytė į mokyklas, orams atšilus...pasimatys, pasitūsins ir pamirš, kad kažkokiems egzams reikia ruoštis...:)
Atsakyti
-1

A
Asilų gauja
2021-04-15 16:30:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Abiturientai-dėl egzaminų, o kitiems kam grįžti?
Per karščius su kaukėm pasidusint?
O gal mokyklos per karantiną praturtėjo, už vandenį, elektrą sutaupė ir kondicionierius mokiniams įrengė?
Atsakyti
0

T
Tomas
2021-04-15 16:56:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atšaukit kaukes...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų