Seimo narės Agnės Zuokienės nuomone, dėl ydingos metodikos savivaldybių rinkimuose mandatai paskirstyti neteisingai.

Pasak jos, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme yra aprašyta, kaip apskaičiuojama mandatų skirstymo kvota, tačiau nėra įtvirtintas mandatų kvotos nustatymo principas.

A. Zuokienės teigimu, įstatyme nėra aiškiai apibrėžta, kurių nepriklausomų kandidatų balsai – visų, ar tik tų, kurie pasiekia mandatų nustatymo kvotą, – turėtų būti įtraukti skirstant mandatus.

Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos parengtą protokolą, dabar įskaičiuojami visų nepriklausomų kandidatų balsai (o ne tik tų, kurie pasiekė mandatų nustatymo kvotą). Todėl tuose miestuose ir rajonuose, kuriuose dalyvavo nepriklausomi kandidatai, A. Zuokienės nuomone, atsirado didžiulių paklaidų. Jos duomenimis, Vilniaus mieste dėl ydingos kvotos skaičiavimo tvarkos susidarė net 6681 balso paklaida.

„Pamačiusi, jog Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad mandato kvota Vilniaus mieste yra 2824, nors elementari matematika rodė, jog turėtų būti 2693, kreipiausi į Vyriausiąją rinkimų komisiją klausdama, kokius papildomus balsus jie skaičiuoja? Su programuotojais patikrinusi visas programas, įsitikinau, jog skaičiuojant rezultatus įtraukiami ir nesurinkusių pakankamo kvotos kiekio kandidatų balsai. Manau, jog kiekvienas mandatas yra vertas vienodo balsų skaičiaus, todėl visi mandatai visoje Lietuvoje turi būti perskaičiuoti“, – sako Seimo narė A. Zuokienė.

REKLAMA

Pasak jos, ydinga mandatų skirstymo metodika palietė ne vieną partiją, koaliciją ir nepriklausomus kandidatus. A. Zuokienės teigimu, socialdemokratai prarado mandatus Druskininkuose, Kauno rajone ir Tauragėje; Tėvynės sąjunga – Alytaus rajone, Kauno mieste, Palangoje; valstiečiai liaudininkai – Jonavoje, Kupiškyje, Panevėžio rajone, Širvintose; Darbo partija – Kėdainiuose, Jonavoje, Širvintose; A. Zuoko ir vilniečių koalicija – Vilniuje, Liberalų sąjūdis – Palangoje, Liberalų ir centro sąjunga – Šilutėje ir t.t.

Parlamentarės manymu, į mandatų dalijimo kvotą įtraukus ir neperžengiančius kvotos barjero balsus, pažeidžiamas Konstitucijoje įtvirtintas lygiateisiškumo principas, neatsižvelgiama į rinkėjų išreikštą valią bei kandidatų teisėtus lūkesčius.

Juk Konstitucijos 29 straipsnis nurodo, kad įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs. Konstitucijos 119 straipsnis tvirtina, jog savivaldybių tarybų narius renka gyventojai, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise.


Rašyti komentarą...
A
Agnyte,
2011-03-02 14:08:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas padėjo parašyti?
Atsakyti
0

r
rimtuole
2011-03-02 15:51:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
na kokia si ponia gera istatymu zinove, tiesiog kaip kokia advokate aiskina...o gal padejejai geri?
Atsakyti
0

S
Saunuole Agne
2011-03-02 17:46:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia cia vertini Rinkimu komisijos darba
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų