A. Krupavičius: kištis į ministrų komandų formavimą prezidentūra neturi nei įgaliojimų, nei kompetencijos

Kauno technologijos universiteto profesorius, politologas Algis Krupavičius radijui „Laisvoji banga“ tvirtino, kad prezidentūros mėginimas formuoti atskirų ministrų komandas viceministrų lygmeniu yra precedento neturintis dalykas. 

„Šiandienos padėtį galima būtų pavadinti nauja sena situacija. Nors įvyko dveji rinkimai, tačiau iš esmės niekas nepasikeitė“, – taip apie padėtį po Lietuvos prezidento ir Europos Parlamento rinkimų vertina A. Krupavičius. Pasak A. Krupavičiaus, tai, kad prezidentė perrinkta antrai kadencijai, Lietuvoje yra išskirtinis įvykis. Tačiau jei žiūrėtume struktūriškai, politinių jėgų išsidėstymas nepakito.

Politologo teigimu Europos Parlamento rinkimuose valdančioji koalicija pasirodė neblogai, ji turi daugiau nei pusės rinkėjų pasitikėjimą, o parama opozicijai ženkliai nepadidėjo.

„Tokia situacija, matyt, išsilaikys iki kitų Seimo rinkimų, nes kažkokių objektyvių, reikšmingų priežasčių situacijai keistis nėra“, – teigia A. Krupavičius.

„Viceministrų peržiūra vyks, tačiau ji neturėtų virsti masiniu viceministrų atleidimu ir didžioji dalis viceministrų toliau dirbs savo darbą“, – sako politologas vertindamas vadinamojo juodojo sąrašo situaciją.

REKLAMA

A. Krupavičiaus teigimu, išskirtinis atvejis, kad prezidentūra Vyriausybėje ministrų pavaldinių lygmeniu mėgina formuoti savo poziciją.

„Nė vienas Lietuvos vadovas po prezidento rinkimų nėra mėginęs radikaliai performuoti Vyriausybę. Nė vienas prezidentas nesistengė kištis į viceminstrų skyrimo procedūrą, nebent neviešai galėjo būti išsakomi tam tikri patarimai. Nei Lietuvos Respublikos Konstitucija, nei Vyriausybės įstatymas tikrai nenumato prezidentui galių ir kompetencijų dalyvauti viceminstrų skyrime“, – kalbėjo politologas.

A. Krupavičius sako, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija aiškiai apibrėžia prezidento ir Vyriausybės valdomas sritis: prezidentas rūpinasi strateginiais klausimais, jo svarbiausia veiklos sritis užsienio ir nacionalinio saugumo politika, jis dalyvauja formuojant Vyriausybę, skiriant ministrus.

Politologo teigimu, viceministrų skyrimas yra kasdienė politika į kurią prezidentas neturėtų kištis, nes tam jis neturi nei įgaliojimų, nei kompetencijos.

„Kad pasitikėjimo tarp dabartinės valdančiosios koalicijos ir prezidentės trūko nuo pat pradžių yra faktas“, – dėsto mintis A. Krupavičius

Pasak politologo signalai yra prieštaringi: viena vertus turime juodojo sąrašo istoriją, apie kurią daug kalbama, nėra aišku kas, dėl ko ir ką kaltina, įrodymų nėra, kita vertus Ministro Primininko ir prezidentės susitikimo metu nebuvo aštrių pasisakymų vienas kito atžvilgiu.

A. Krupavičiaus teigimu, po Lietuvos prezidentės inauguracijos liepos 12 d. turėsime lengvesnį laikotarpį, Vyriausybė turėtų būti patvirtinta, nes kritiškų pasisakymų atskirų ministrų atžvilgiu iš prezidentės nėra.


Rašyti komentarą...
P
Pirdziai!
2014-07-07 19:50:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai antros kadencijos Adamkus nesikiso, visi klykavo-nulis, nulis, nulis. kai dabar kisasi-negalima, trukdo! KIEKVIENAS valdzioje esantis PRIVALO stabdyti tuos partinius "suslikus ir burundukus, nesancius otkatus i partiju UABus. Kitaip jie niekad nesustos...
Atsakyti
0

P
Petras
2014-07-07 20:43:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai ,kad D. Grybauskaitė ima kovoti su korupcija Lietuvos valdininkijoj. Bet panašu, kad vėl tie patys,švogerių pridengiami , susirinks į tas pačias ministerijas .Kol kas valdininkui nereikėjo nei mokslo ,nei išminties. Ką turime po 10m. Amerikos lietuvio valdymo? Prezidentei nesiseka išravėti Adamkaus užleisto lietuviško korupcijos daržo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų