Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcija teigia pritarsianti koalicijos partnerių konservatorių siūlymui 100 proc. senatvės pensijų atstatymui su sąlyga, kad bus atstatytos ir išmokos neįgaliesiems.

REKLAMA

Senatvės pensijos, jeigu jos didesnės nei 650 litų, dvejus metus buvo vidutiniškai sumažintos 5 proc., valstybinės pensijos – 10 proc., našlių pensijos – 5 proc.

Kita vertus, tikslinės kompensacijos nuolatinei slaugai ir nuolatinei priežiūrai (pagalbai), mokamos sunkiausią negalią turintiems žmonėms iš valstybės biudžeto, buvo sumažintos 15 proc. Tokias kompensacijas Lietuvoje gauna apie 108,5 tūkst. neįgaliųjų. Sumažinus išmokas, per metus neįgalieji negauna, o valstybės biudžetas neišleidžia 73 mln. Litų.

REKLAMA
REKLAMA

„Liberalų ir centro sąjunga siekia socialiai teisingo biudžeto. Esame už tai, kad pensininkai atgautų neprimokėtą dalį, tačiau tuomet išmokos privalo būti grąžintos ir kitai socialiai pažeidžiamai piliečių grupei – neįgaliesiems. Taigi, konservatorių siūlymui dėl pensijų dalies grąžinimo pritarsime tik su sąlyga, jei bus apginti ir neįgaliųjų interesai“, – pareiškė LiCS pirmininkas Algis Čaplikas.

Liberalų ir centro sąjungos frakcija taip pat pasisako prieš Pridėtinės vertės mokesčio didinimą bei mechanišką butų ir namų apmokestinimą, o taupyti siūlo mažinant valstybės išlaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų