Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį atsisakė skirti naują psichiatrinę psichologinę ekspertizę už savo dviejų mažamečių vaikų nužudymą iki gyvos galvos įkalintai Kelmės rajono gyventojai Almai Bružaitei (Jonaitienei).

Teismas nagrinėja nuteistąją gynusio advokato skundą dėl nuosprendžiu paskirtos bausmės.

Apeliaciniame teisme A.Bružaitei (Jonaitienei) atstovavusi advokatė pageidavo atlikti įrodymų tyrimą, ekspertų specialistų - psichologo ir psichiatro apklausų bei paskirti papildomą arba naują psichologinę psichiatrinę ekspertizę. Advokatė taip pat pageidavo, kad būtų apklaustas gydytojas, kuris buvo skyręs nuteistajai antidepresantų.

Teisėjų kolegija visus šiuos prašymus atmetė, pažymėjusi, jog skundas yra paduotas dėl bausmės, o esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų šioje byloje nenustatyta. Apeliacinės instancijoje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Arūnas Meška pažymėjo, kad vaistai moteriai buvo skiriami jau po įvykio.

Savo gynėjoms prašymams pritarė ir A.Bružaitė (Jonaitienė). Konvojaus pareigūnai į posėdį atvežė Lukiškių tardymo izoliatoriuje - kalėjime bausmę jau pradėjusią atlikti 35 metų nuteistąją. Ji teisme visą laiką sėdėjo nuleidusi galvą.

Nukentėjusysis, vaikų tėvas Virgilijus Jonaitis, į skundo svarstymą Vilniuje neatvyko.

Apeliacinį skundą parašęs advokatas teigia, kad jo ginamajai buvo paskirta per griežta bausmė. Jis prašė atsižvelgti, kad nuteistoji yra jauno amžiaus ir prašė jai paskirti terminuotą laisvės atėmimo bausmę.

REKLAMA

Vasario 29 dieną Šiaulių apygardos teismas A.Bružaitę (Jonaitienę) nuosprendžiu pripažino kalta dėl savo dviejų mažamečių vaikų nužudymo ir skyrė Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pasiūlytą griežčiausią bausmę.

Iki šiol Lietuvoje nė viena moteriai nebuvo paskirta ši aukščiausia įstatymu numatyta bausmė. Įkalinimu iki gyvos galvos buvo baudžiami tik vyrai.

Nuosprendyje teismas pažymėjo, kad A.Bružaitė (Jonaitienė) įvykdė tyčinį nusikaltimą, kurį įstatymas priskiria prie labai sunkių ir pavojingų. Nors kai kurie teisme apklausti liudytojai ją apibūdina kaip rūpestingą moterį, tačiau nagrinėjant bylą nustatyta, kad ji gyveno dvilypį gyvenimą, buvo nenuoširdi, išsisukinėjo, bandė išvengti atsakomybės, inscenizavo vaikų dingimą ir išgalvojo įvairias versijas.

Šiaulių apygardos teismas sako, kad, nužudydama du vaikus, A.Bružaitė (Jonaitienė) sukėlė neatstatomas pasekmes ir padarė ypatingą žalą visuomenei. Skiriant švelnesnę bausmę, būtų sumenkinti nukentėjusiųjų interesai ir pažeistas orumas.

Teisėjų kolegija taip pat atkreipė dėmesį, kad motina neišgyveno dėl savo dviejų vaikų mirties - tai rodo elgesys: vyrams rašytos žinutės ir t.t. Nors moteris prisipažino kalta, teismas mano, kad ji visiškai nesigaili, o tik bando sušvelninti savo padėtį ir sukelti aplinkinių užuojautą.

Pernai birželį ekspertai nustatė, kad dviejų savo vaikų nužudymu įtariama motina yra pakaltinama ir gali stoti prieš teismą. Teismo medicinos psichiatrinės ekspertizės išvadoje teigiama, kad A.Bružaitė pripažinta pakaltinama, galinčia suvokti savo veiksmus ir dalyvauti atliekant ikiteisminį tyrimą.

Itin sunkiais nusikaltimais kaltinamos Kelmės rajono gyventojos sveikatos būklę ištyrė Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos ekspertinio skyriaus ekspertai.

Bylos duomenimis, Kelmės rajono gyventoja daugiau nei prieš metus, pernai kovo 20 dieną Petrališkės kaime pasmaugė du savo vaikus - 8 metų Tomą ir 12 metų Mantą. Paskui jų kūnus įmetė į šeimos automobilį „Renault Espace“ ir nuvežusi įmetė į Kražantės upę.

REKLAMA

Vaikų ieškojo policija, kariai. Iš pradžių buvo manyta, kad vaikai pabėgo iš namų. Dėl broliukų likimo išgyveno visa Lietuva - žmonės pranešdavo policijai apie pakelėse pastebėtus vaikus. Tačiau tai nebuvo ieškomi berniukai.

Po ilgų paieškų dingusių berniukų kūnus upėje aptiko pati A.Jonaitienė. Meistriškai kenčiančią motiną vaidinusi, per laidotuves alpusi ir rankas grąžiusi A.Jonaitienė išsidavė.


Rašyti komentarą...
B
Bardakas Lietuvoje
2009-04-20 21:20:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek galima mulikinti Lietuvos žmones! Kiek galima tyčiotis iš musu!IEŠKO DAR DIEVO UŽTARIMO!Butu mano valia-nupjaučiau kojas, rankas,akis išdeginčiau!!!Tai jau nejuokinga!Turiu du vaikus-niekada negalečiau nužudyti vieno-IR KITA APKALTINTI!KO GERO TOKS BARDAKAS TIK LIETUVOJE GALIMAS!!!NE MAN TAVE ALMA SMERKT-YRA DIEVAS...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų