Antrajame prezidento rinkimų ture susitiks Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda, tai paaiškėjo po sekmadienį vykusio pirmojo prezidento rinkimų turo. Suskaičiavus visų 1972 apylinkių balsus, I. Šimonytė surinko 31,13 proc. rinkėjų balsų, o G. Nausėda liko antras (30,95 proc.).

Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda (fotodiena.lt/tv3.lt koliažas)

Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda (fotodiena.lt/tv3.lt koliažas)

I. Šimonytė pelnė 438 754 tūkst. balsų , G. Nausėda – 436 107 balsus. Už borto liko daugiau kaip 277 tūkst. balsų (19,72 proc.) surinkęs Saulius Skvernelis.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Papildyta 8.31 val.

Vilniaus mieste didžiąją dalį rinkėjų balsų (42,57 proc.) surinko I. Šimonytė, G. Nausėda liko su daugiau kaip 26 proc., o S. Skvernelis pelnė daugiau kaip 13 proc. balsų.

Kaune pasirodė rezultatai iš visų apylinkių (91). Čia laimėjo I. Šimonytė, surinkusi daugiau nei 37 proc., G. Nausėda liko antras su daugiau nei 31 proc.

Klaipėdoje suskaičiavus visų apylinkių rezultatus, nugalėjo G. Nausėda, surinkęs daugiau nei 36 proc. I. Šimonytė liko su daugiau nei 27 proc.

Panevėžyje, suskaičiavus visų 29 apylinkių balsus, laimėjo I. Šimonytė (daugiau nei 33 proc.) ir G. Nausėda (daugiau nei 32 proc.).

REKLAMA

Šiaulių mieste, suskaičiavus visų 34 apylinkių duomenis, nugalėjo G. Nausėda (daugiau nei 33 proc.), antroje vietoje I. Šimonytė (daugiau nei 27 proc.).

Šimonytės pergalės šokį žiūrėkite:

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė BNS pirmadienio rytą sakė, jog dar laukiama rezultatų iš kelių apylinkių JAV ir Kanadoje.

Į antrąjį rinkimų turą nepatekęs premjeras S. Skvernelis nurungė konkurentus trijų rajonų savivaldybėse – Akmenės, Kelmės ir Širvintų.

Dar trijose savivaldybėse – Šalčininkų, Vilniaus rajono ir Visagino – pirmauja Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, tačiau pagal visų apylinkių duomenis jis liko šeštoje vietoje, surinkęs 4 proc. balsų.

Ketvirtas pirmajame prezidento rinkimų ture liko opozicinių socialdemokratų iškeltas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis. Jis surinko 4,79 proc. balsų. Nežymiai nuo jo atsiliko penktoje vietoje likęs filosofas Arvydas Juozaitis – jį palaikė 4,69 proc. rinkėjų.

Parlamentaras Mindaugas Puidokas sulaukė 2,58 proc. balsų, Seimo narys, Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis – 0,79 proc., europalamentaras Valentinas Mazuronis – 0,65 proc. paramos.

Antrasis turas vyks gegužės 26 dieną kartu su rinkimais į Europos Parlamentą.

Nausėda: su lengvąja mašina aplenkėme partinius tankus

Įžengus G. Nausėdai į štabą pasigirdo plojimai, komandos nariai pradėjo skanduoti „Gitanas”. Į tai G. Nausėda atsakė šaukdamas „komanda“.

„Chebra, jūs bent supratot, ką mes padarėm? Kartais, atrodo, partiniai tankai kažkur važinėja, o mes su lengvąja mašina važiuojam ir nepaisant to pralenkiame tuos tankus“, – į savo komandą ir gerbėjus kreipėsi G. Nausėda.

REKLAMA

Pirmąjį turą laimėjęs G. Nausėda teigė, kad antrajame ture nėra lengvų konkurentų ir susigrums su tuo, kurį parinko Lietuvos žmonės. Rinkėjai parinko Ingridą Šimonytę.

Kandidatas mano, kad už I. Šimonytę būtų geresnis prezidentas tuo, kad yra nepartinis ir jam nereikėtų nutraukti jokių partinių ryšių. Taip pat kaip savo privalumą G. Nausėda mato tai, kad yra dirbęs ir valstybiniam, ir privačiam sektoriuje.

G. Nausėda teigė, kad per artimiausias dvi savaites tikisi daugiau važinėti po Lietuvos regionus. Šią veiklą teko šiek tiek nustumti į šalį dėl didelio debatų kiekio.

G. Nausėda sakė, kad nespėjo pasveikinti I. Šimonytės su patekimu į antrąjį rinkimą turą, nes nusėdo telefonas. Tačiau sulaukė sveikinimų iš S. Skvernelio, V. P. Andriukaičio, V. Tomaševskio, M. Puidoko.

Nausėdos bučinius šuniui žiūrėkite:

G. Nausėda tvirtino, kad dėl paramos nekalbėjo su nė vienos partijos vadovu.

„Šiuo metu daug svarbiau Lietuvos žmonių parama nei partijos vadovų parama“, – sakė G. Nausėda.

Tačiau kandidatas svarstė, kad jį galėtų paremti Lietuvos socialdemokratų partija, kurios dalis rinkėjų jį palaikė prezidento rinkimuose.

Ingridos Šimonytės biografija

1974 m. gimusi Seimo narė I. Šimonytė, baigusi mokslus Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete, pasuko į Finansų ministeriją, kur pradėjo dirbti ekonomiste. Vėliau tapo ministerijos sekretore, atsakinga ne tik už mokesčius, bet ir audito, apskaitos ir atskaitomybės klausimus, o 2008 m. vasarą – ir už Fiskalinės politikos departamentą.

2009–2012 m., šalį užklupus finansų krizei, ėjo finansų ministrės pareigas. 2013 m. ėmė dėstyti Vilniaus universitete, kiek vėliau tapo Lietuvos banko valdybos nare.

REKLAMA

2016 m. kartu su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų partija laimėjo rinkimus į Seimą ir tapo Audito komiteto pirmininke.

Gitano Nausėdos biografija

1964 m. gimęs ekonomistas G. Nausėda į politiką žengė tik pernai paskelbęs, jog ketina kandidatuoti į Lietuvos prezidentus. Iki tol kandidatas ilgus metus dirbo ekonomistu. Ekonomikos mokslus baigęs, o vėliau Vilniaus universitete dėstęs G. Nausėda, 2009 m. tapo asocijuotu profesoriumi Vilniaus universiteto Tarptautinėje verslo mokykloje.

1993 m. G. Nausėda dirbo Valstybinėje kainų ir konkurencijos tarnyboje, po metų – Lietuvos banke, kurio valdybos nariu tapo 1998 m. 2000–2008 m. dirbo AB Vilniaus banko valdybos pirmininko patarėju, o nuo 2008 iki 2018 m. SEB banko prezidento patarėju, vyriausiuoju ekonomistu.

Be savo profesinės veiklos G. Nausėda visuomenės akį patraukė ir savo ištaigingu stikliniu namu Pavilnių regioniniame parke prie pat Pučkorių atodangos. Tiesa, teismas aplinkosaugininkų kritikuotą statinį pripažino teisėtu. 

Regina
2019-05-13 07:45:45
Broliai Lietuviai galvokit ką darot!!!!!!!!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Emilija 2019-05-13 20:56:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Komentarui ''Grigorij '' - '' Tiurma pro tebia plačet '' , ar čia jūsų mintys ar Putino ! ?   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-13 22:05:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Emilija,
nepergyvenk del manes. Svarbiausia, kad tau gerai! :))) Na o as net savo priesui nepalinkeciau tokios ateites, kuria sau pelne lietuviai. Sveikinu tave ir lietuvius su tokiu pasirinkimu! Nei rusai, nei amerikieciai nesikiso i tuos rinkimus. TIK LIETUVIAI del visko kalti. Esminio skirtumo tarp Simonytes ir Nausedos nera. Todel antrajame ture nebalsuosiu. Gi man po viso to nera jokio reikalo ausinti burna. Tiesiog jusu priverstas deti varzta ant LR ir lietuviu.  
Prajuokino 2019-05-14 09:16:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
  
Ema 2019-05-13 20:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsakau komentarui ''Vita '' . Ačiū už informaciją , kad G. Nausėda ir S. Skvernelis vienodi kandidatai ! Rinkėjai supras ir už G. Nausėdą tikrai nebalsuos !   ATSAKYTI
Emilija 2019-05-13 20:38:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ačiū Dievui - kad toks finišas būtų ir antrame etape ! Puiki , graži ir protinga būsimoji Prezidentė I. Šimonytė ! Sveikatos ir ištvermės , džiaugiamės ir tikim Jos pergale ! G. Nausėda man primena R. Paksą , net žmonos kažkuo panašios ... Netikiu jo pergale , perdaug ''toli '' nuo Lietuvos žmonių . Sakoma ''Sotus alkano niekada nesupras ''...    ATSAKYTI
xxL 2019-05-13 15:07:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jokio čia stebuklo, kad liberalais anūko paverstų konservatorių finansiniais ir valstybiniais ištekliais remiama partinės gaujos atstovė aplenkė nepriklausomą kandidatą. Pagarba Nausėdai, kad nors ir visaip juodinamas, vis tik sugebėjo tęsti Lietuvišką svajonę, kur žmogus nepriklausantis jokiai partinei gaujai sugebėjo pasipriešinti partinei-oligarchinei sistemai ir nebuvo šios sistemos sugniuždytas. Balsuosiu už Nausėdą ir antrame ture ir tikiuosi, kad už jį balsuos ne tik konservatyvių pažiūrų Lietuvos piliečiai, bet ir tie piliečiai kuriems partinių korumpuotų gaujų tarpusavio pjautynės jau gerokai nusibodo ir kuriems liberalai nėra priimtini su homoagenda, kurią viešai palaiko Šimonytė.    ATSAKYTI
algirdas 2019-05-13 14:52:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Per anksti šoka,antras turas pakels nuo sofos tinginius o gal tiesiog nemaciusius uz ka balsuoti .Antros moters per daug.   ATSAKYTI
...... 2019-05-13 11:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Netikiu tais rinkimais, est zoloto, est celovek, net zolata, net celoveka:)   ATSAKYTI
Petras 2019-05-13 11:11:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dešimt metų valdė moteris, dabar laikas išeiti į areną vyrui. Kad būtų išlaikyta pusiausvyra. Šimonytė dar labai jauna, suspės, jei norės, po 10 metų. Vyrai, būkit vyrai, balsuokit už Nausėdą!   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-13 14:25:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Petras,
nejau Jus matot skirtuma tarp Simonytes ir Nausedos? As Jums pavydziu... Simonyte turi viena privaluma: ji nera piktybine. Bet ant kiek ji yra kvailai uzsispyrusia, kiek malku ruosiasi priskaldyti! Gal, intuityviai bijodama persistengti, reiskia nora bendradarbiauti su Skverneliu. Siaubas, ka jus, lietuviai, pridaret!... Lenkai balsavo visiskai kitaip. Praradau joki nora su jumis bendrauti, nes, net, kaip kupruota, kapas jusu nepakeis, deja...  
xxL 2019-05-13 15:11:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Grigorij, nors ir nematai skirtumo tarp vyrų ir moterų, bet ne tavo tai reikalas jei tau kelia siaubą laisvi rinkimai. Ir ką tu čia toje supuvosioje demokratinėje Lietuvoje veiki? Važiuotum į klestinčią rusiją, kur galėtum savo barinui putinui batus kasdien laižyti ir taip amžinai, nes rusiojoje laisvų rinkimų dar ilgai nebus :)))))  
Pašvaiste 2019-05-13 10:04:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuva bedale kur tu eini..... ir bus raudoni vakarai......   ATSAKYTI
Kiek 2019-05-13 09:53:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
teko bendrauti. Dauguma už Nausėdą. Komentatoriai taip pat už Nausėdą. Tai iš kur tokie rezultatai... Čia man kvepia Grybauskaitės laimėjimo būdas. Per naktį balsai kinta. Visi buvo tik už esamos prezidentės favoritę. Šaunuoliai debilai. Galėsit toliau diržus veržtis atėjus Kubiliui.   ATSAKYTI
As 2019-05-13 09:21:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nu ką, lūzeriai vatnykai, primyn, au au au, au au au..   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-13 10:01:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
As,
sveikinu su pergale - Kelio i Pragara pasirinkimu!  
Jo 2019-05-13 09:15:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ligoti Lietuvei pasirinko transvestita ir bankomatą kaskoke nesąmonė ar lietuviška liga šitiek buvo normalių kandidatų baisų pagalvoti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-13 09:11:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Sveikinu TV3 LT, kad demokratiskai istrinet mano komentara! Bet po tokio lietuviu pasirinkimo man jau vienodai rodo. Na ka gi, kai lietuviai SAVO NORU zygiuoja i Pragara, tesiant prakeikta pragariska Sajudzio Baltijos Šunkeli, tai palinkesiu jums: tesviecia jums sitam kelyje Landsbergio Saule, tepadeda jums ŠunGrybe ir Linkevicius, Aud.Butkevicius ir E.Kurys! Mano sazine svari: uz LR zudikus NIEKAD nebalsavau, antram ture balsuosit be manes.   ATSAKYTI
Asocijuotas asocijuojasi 2019-05-13 09:08:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
lia si docentu.   ATSAKYTI
Vita 2019-05-13 08:58:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tegu nesvaigsta koncervai,kas balsavo uz skverneli ,dabar balsuos uz Nauseda,ner jai jokiu sansu    ATSAKYTI
TIKĖKIMĖS 2019-05-13 11:37:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
aš susidariau nuomonę, kad viskas yra sprendžiama ne rinkėjų. Kodėl per naktį kardinaliai, beveik visada įvyksta pokyčiai priešinga linkme
  
Arunas 2019-05-13 08:43:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Būtina ištirti VRK darbą ir perskaičiuoti biuletenius.   ATSAKYTI
jurate. 2019-05-13 08:33:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
zmones kaip nusirenka po to bedavoja ne tokios valstybes tikejomes maza alga gyvent blogai.pamatysit kas bus kaip prezidente bus ta ingrida.tada nebedavokit kad blogai gyvent.matosi i ja paziurint nesugebes to darbo dirbt.ne tas zmogus.   ATSAKYTI
jurate. 2019-05-13 08:29:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
uz ta boba.nu ir durnei.geriau uz nauseda.ka inai nuveiks .moka tik dantis rodyt.aikit zmones suvaikejot.man ne panasu kad inai sugebes si darba dirbt.as tik uz nauseda.vyras matosi rimtas o ji.aikit sau.   ATSAKYTI
ignas 2019-05-13 09:00:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
idomu ,uz rublius tu rasai ar trasu gausi nemokamai,bet is tiesu is tos pacios kisenes  
Faktas 2019-05-13 08:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Matau kad tauta kaip ir seniau buka ir durna yra, turinti su atmintimi problemų. Per krizę sumažintos pensijos, atlyginimai, bukais sprendimai sužlugdyti verslai - tai yra kelias į prezidento postą.
Visokiausi "profesionalai" bankininkai, "profesionalai" seime ir įvairiausių karalysčių karaliukai murgdė Lietuvą aferose 25 metus, ir viskas buvo gerai visiems taip išeina.
Graudu matyti kad daugelis dar Lietuvos piliečių serga BANDOS liga, ir kaip avinai nesugeba daryti logiškų išvadų, ir nesugeba atsispirti papirktai žiniasklaidai.   ATSAKYTI
mmm 2019-05-13 08:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Stūgaukit, keikitės raudoniukai. Nei kultūrinagai kalbėtis, nei normaliai reaguoti nesugebat. Imkit lopetas (kastuvus) ir į darbus.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-13 09:57:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
mmm,
sveikinu! Dainuokit, dziaukites, landsberginiai, nukirte saka, ant kurios sedit! Apie ka su jumis diskutuoti? Daktaras pasake i Morga - reiskia, tik i Morga! Jus pries 30 metu pradejot Lietuva griauti ir laidoti - jums tai ir uzbaigti. Ir ner cia ko savo dabus primesti raudoniukams.  
Petras 2019-05-13 08:18:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rinkimų maratonai rodo ,kad balsuoja daugiau ir stropesnes yr moterys. Nemanau,kad pensininkės išrinko Šimonytę.Pažiūrėsim, kai dugną dėsim. Skvenelis pasišiukšlino kalbose su Mazūroniu apie mokesčių surinkimą už NT.Žodis išskrenda žvirbliu,sugrįžta jaučiu.   ATSAKYTI

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
Raugintos daržovės (nuotr. stop kadras)
Šąlant orams sveikai gyvenantys Lietuviai šviežias daržoves iškeičia į raugintas. Turgaviečių prekybininkai giriasi gerais pardavimais. Esą žiemą ragintų agurkų, kopūstų, ...
policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Vos Klaipėdos pareigūnams pradėjus miesto keliuose dirbti su mobiliaisiais greičio matuokliais, daugelio tiesiog vadinamais „trikojais“, feisbuke netruko susikurti bendruomenė, ...
(nuotr. 123rf.com)
Dažnas mūsų ypač šaltuoju metų laiku neišvengia slogos, įvairių virusinių kvėpavimo takų infekcijų ar net gripo, tačiau retas kuris įtaria, kad paprasčiausias virusas gali kaip ...
(nuotr. SCANPIX)
Jungtinių Valstijų ekspertas Rodžeris Zacheimas ragina Lietuvą neapsiriboti prašymais didinti amerikiečių karių skaičių regione, nes vien tai nereiškia tinkamo Rusijos ...
Gaisras (nuotr. stop kadras)
Rūkymas lovoje ir besaikis alkoholio vartojimas – dvi pagrindines gaisrų ir žūčių ugnyje priežastis vardija Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Nors gaisrų ir ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų