Gelbėtojai: kaip Trakuose nuskendo laivas – neaišku

Galvės ežere netoli Trakų apie vidurdienį nuskendo laivas. Beveik 30-ies metrų ilgio, paprastai poilsiautojus pramogai plukdydavęs laivas nugarmėjo į 6 metrų gylį. Dėl besiliejančių degalų į vieną tyriausių ežerų ant kojų sukelti gelbėtojai. Aplinkybės neaiškios, kol kas neigiama versija, kad laivą prakiurdė ledas.

Maždaug 27 metrų ilgio garlaivis „Skaistis“ paliko tik didžiulę eketę ir paniro maždaug šešių metrų gylyje. Incidentas įvyko Trakuose, netoli Slėnio gatvės, šiaurinėje Galvės ežero pusėje esančioje prieplaukoje, kur laivas buvo saugomas žiemą. Apie incidentą pranešė pats laivo savininkas. Į nelaimės vietą atskubėjo aplinkosaugininkai, jie baimindamiesi, kad bus užterštas vienas skaidriausių ir tyriausių Lietuvos ežerų iškvietė gelbėtojus. Suvažiavo ekipažai ir iš Trakų, ir net iš Vilniaus.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Trakuose ežere nuskendo laivas

Į incidento vietą šiandien atskubėję gelbėtojai pirmiausiai  ėmėsi visų priemonių, kad teršalai neplistų ežere. Buvo pranešta, kad laive žmonių nebuvo, tačiau ir tai nuspręsta patikrinti.

Pastatytos absorbuojančios bonos, sukontaktuota su Trakų rajono Civilinės saugos skyriumi, žada daugiau atvežti daugiau bonų, kadangi mums jų pritrūko. Paviršiuje kaip matote ir ant ledo dar liko naftos produktų, narai po vandeniu apžiūrėjo tą laivelį, kad kiek ten leido sąlygos, ar nėra žmonių viduje, įvykio vietoje sakė ugniagesių pajėgų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Valentinas Svirko.

REKLAMA

Buvo spėliojama, gal visgi kas nors yra likęs laive. Ši informacija nepasitvirtino. Dėl ko laivas nuskendo, kol kas neaišku. Į įvykio vietą buvo iškviesta ir policija. Versija, kad laivą galėjo pražudyti ledas, atmetama, ne ledui pralaužus korpusą įvyko nelaimė. Priežastis kol kas nežinoma.

Iš laivo galėjo ištekėti apie šimtas litrų dyzelino ir pusšimtis litrų tepalų. Neabejojama, kad per naktį didžiulė eketė užšals, tačiau rytoj ketinama dar kartą apžiūrėti laivą po vandeniu, bus sprendžiama, ar įmanoma žiemą po ledu nugrimzdusį laivą ištraukti.

 

Plačiau žiūrėkitė reportaže:  

 

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuskendęs laivas Trakuose

 

Transliacijos iš įvykio vietos įrašas:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų