Valstiečiai stikliuko mėgėjais neapsiribos – ruošiasi auklėti ir rūkorius

Alkoholio ribojimai skinasi kelią į dienos šviesą, tačiau išgydyti ir išauklėti Lietuvą pasišovusi valdžia tuo nežada apsiriboti. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad suvaržymų sulauks ir rūkoriai. Žadama į Seimą grąžinti siūlymą drausti rūkyti daugiabučių balkonuose ir kitose vietose.

Draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose jau kelis kartus nesulaukė pritarimo Seime. Paskutinį kartą tam nepritarta pernai rugsėjį.

Ministras žada galą rūkymui balkonuose

A. Veryga sako, kad šį kartą bus siūloma drausti ne tik rūkymą balkonuose, bet ir kitose vietose. „Aš net nesusisiaurinčiau iki balkonų. Turbūt sutiktumėm, kad rūkymas yra žmogaus apsisprendimo teisė. Jei žmogus nori save nuodyti ir gadinti sveikatą, jis turi tokią teisę. Bet nei vienam žmongui nėra suteikta teisė gadinti sveikatą kitam. Nesvarbu, kokia forma. Ar tai būtų fizinis smurtas, ar psichologinis, ar kaip šiuo atveju, nuodijimas ir toksinių medžiagų skleidimas. Nesvarbu, kur tai vyksta, balkone ar lauko kavinėje, joks žmogus, norintis parūkyti, neturėtų to daryti prie nerūkančiųjų. Ir ne nerūkantysis turėtų taikytis prie rūkančiojo.

Atvirkščiai – rūkantieji turėtų pasitraukti ir susirasti vietą, kur jie nežalotų sveikatos kitam žmogui. Tai tikiuosi, kad jau artimiausiu metu Seimą pasieks draudimas tokiu būdu gadinti žmonėms sveikatą. Ir tikiu, kad mes tą draudimą tikrai turėsime. Gal neapsiribosime balkonais, greičiausiai ir daugiau vietų bus numatyta. Matome, kad mūsų visuomenė taip pat auga, bresta ir jau yra tam pasiruošusi. Žmonės pamatė, kaip gerai, kai neberūkoma kavinėse, dabar jie laukia tolesnių sprendimų“, – sako ministras.

Rūkantys valstiečiai slepiasi nuo R. Karbauskio

Liberalas Eugenijus Gentvilas sako, kad draudimui rūkyti balkonuose tikrai nepritartų. Tačiau galimo Seimo sprendimo neprognozuoja. Anot parlamentaro, šiuo metu net patys valstiečiai rūko pasislėpę nuo savo lyderio Ramūno Karbauskio.


Rašyti komentarą...
m
mindaugas
2017-05-17 12:47:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko bendro nematau su emigracijos mazinimo o prioritetas turetu buti tik tam pasiklausius apie kaskokius draudimus apie statybu draudimus nuosavoi zemei jus tik skatintumet emigracija ir zlugdytumete ekonomika o del alkoholio tai nors reklama panaikinkit is televizijos ir kibernetines erdves labai usknisa kai skaitai zinias ir ismeta didziausia buteli bjauraus sudo
Atsakyti
-1

I
Irena
2017-05-17 17:59:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai pirmiausia reikėtų šalinti priežastį o ne pasekmes ,uždrausti pardavinėti cigaretes,uždaryti cigarečių fabrikus.Nebus cigarečių nereiks rūkyt :)
Atsakyti
0

n
nierka
2017-05-17 15:17:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai ir gamyklas visas iki vienos reikia uzdaryti,ir automobilius visus iki vieno parduoti.Bus kaip senais laikais vazinesim su arkliukais visi blaivus nerukantys,basi be pinigu.uztat sveikai gyvensim,malkom kurensim ir dziaugsimes.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų