9 mėnesių kūdikiui – tymai: mama įtaria, kad vaikas užsikrėtė poliklinikoje

Sparčiai tebedaugėjant sergančiųjų tymais, Seime – nauji siūlymai, kaip su jais kovoti. Daugiausia taikoma į tėvus, kurie atsisako skiepyti savo vaikus. Neskiepytų vaikų grasinama nepriimti į valstybines mokyklas ir darželius. Nemokėti vaiko pinigų neskiepytiems. O galiausiai – susirgus grasinama reikalauti susimokėti už gydymą. O vaiko neskiepijimas gali būti pripažintas vaiko nepriežiūra.

11

Tymų aukomis tampa jau ir kūdikiai, kuriuos skiepyti dar per anksti. Štai Ginta savo vos devynių mėnesių mergytę priversta gydyti Santaros klinikose, kur dėl tymų pastarąją savaitę paguldyti 5 vaikai. Moteris įtaria, kad klastingas virusas mažylę užpuolė poliklinikoje.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. 9 mėnesių kūdikiui – tymai: mama įtaria, kad ligą vaikas pasigavo poliklinikoje

„Tiksliai nežinau kur, bet greičiausiai poliklinikoje. Buvo profilaktinė 9 mėn. patikra, svėrimas, matavimas ūgio. Tai vienintelė vieša vieta, kur galėjome būti tuo metu. Tiesiog buvo periodas, kad mažai iš namų išeidinėjom dėl visų ligų maratono“, – TV3 sakė mama Ginta Barkauskienė.

Pagal skiepijimų kalendorių nuo tymų vaikai skiepijami tik sulaukę 15 mėnesių. Moteris tvirtina taip ir planavusi padaryti ir nesupranta tų tėvų, kurie savo atžalų nesiskiepija ir taip kelia pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

„Nieko nenoriu kaltinti, esu už skiepus. Mes esame visuomenė, turime atsižvelgti vieni į kitus. Laikomės taisyklių, nedaužom pagaliais vieni kitų, netrikdom kitaip sveikatos, kvėpuojam oru tuo pačiu. Čia toks dalykas, kurį galime suvaldyti, aš už skiepus“, – kalbėjo G. Barkauskienė.

Kaip Lietuvą gelbėti nuo plintančių tymų, susizgribo jau ir Seimo nariai. Vieni ragina neskiepytų vaikų nepriimti į valstybinius darželius ir mokyklas. Kiti- neskiepytiems vaikams nemokėti vaiko pinigų. Dar svarstoma už neskiepytų vaikų gydymą įpareigoti tėvus susimokėti arba neskiepijimą prilyginti vaiko nepriežiūrai, kas reikštų kone smurtą prieš vaiką.

REKLAMA

„Jei žmogus atsisako skiepytis arba skiepyti savo vaiką, susirgimo atveju gydymo išlaidos nėra kompensuojamos. Kad žmogus suprastų, tai grynai jo atsakomybė. Kitos šalys turi sąsajas su vaiko pinigais. Jei neskiepijama, neužtikrini vaiko sveikatos būklės. Keli galimai grėsmę kitiems visuomenės nariams“, – sakė Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Privalomas nereiškia, kad jėga paimsim ir skiepysim vaikus. Tėveliai, kurie atsisakys, įstatyme fiksuojama, duomenys perduodami į registrą, vaikų teises. Kad matytume, kad dalis vaikų neskiepyti, kad galėtume atsekti, kad tokie vaikai nebūtų ligų nešėjai.

Tuo metu valdančiųjų atstovas ragina imunitetą stiprinti natūraliomis priemonėmis: sportuoti, grūdintis, vengti streso ir dėl skiepų skeptiškai nusiteikęs.

„Skiepuose, jie gaminami, procese yra ir žmonių ir gyvūnų ląstelių. Jos turi savo DNR. Kai jūs gaunate DNR svetimą, ar tai nėra tas pats GMO, apie kurį nieks nenori šnekėti. Tas pasireiškia ne rytoj. Gali 3 kartoj pasireikšti. Niekas netikrina ir tų vaikų, kurie niekada nesiskiepijo ir neserga“, – kalbėjo Seimo narys Dainius Kepenis.


Rašyti komentarą...
A
Ale
2019-03-25 21:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa Lt virkauja del seniai pazistamo viruso-tymu kuriais persirge musu senoliai ir prosenoliai,kurie net be medikamentu pasveikdavo ir kazkaip sugebejo sulaukt gilios senatves ... Ir NEPASTEBI AR NENORI matyti tu tevu kurie pasakoja apie patirtis, susidurus su salutiniu vakcinu poveikiu ir nezinomybe ...
P.s.Turbut ne bereikalo Svedija atsauke privaloma vakcinavima nes suabejojo del ju saugumo ir paliko savo pilieciams laisva valia apsisprendimams.
Atsakyti
-2

O
Ona
2019-03-25 23:59:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užsakytas straipsnis
Atsakyti
-1

P
P
2019-03-26 07:08:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors mama dedasi skiepų šalininke, tačiau pati nuo tymų neskiepyta. Štai ir rezultatas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų