Liberalų plotuose – partnerių įsiveržimas: pradėjo medžioti pabirusius rinkėjus

Tokią išvadą pateikia viešųjų ryšių ekspertas Arijus Katauskas, reaguodamas į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio dalijamus patarimus po galimos politinės korupcijos skandalo dar neatsigaunantiems liberalams.

E. Gentvilas ir R. Šimašius (nuotr. Fotodiena.lt)
6

TS-LKD partijos pirmininkas G. Landsbergis socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kaip konservatoriai toliau bendradarbiaus su Liberalų sąjūdžiu, mėginančiu atsigauti po skandalo, kurio sūkuryje atsidūrė buvęs partijos pirmininkas Eligijus Masiulis, sulaukę įtarimų dėl kyšininkavimo. „Prieš mėnesį kreipiausi į liberalus ir pasiūliau išsivalyti, išsišluoti kiemą. Akivaizdžių veiksmų (išskyrus korupcijos telefoną) nematėme. Todėl liberalų skaidrumas priklauso nuo trijų veiksnių:

REKLAMA

- naujo pirmininko (tikiu, kad Remigijus Šimašius supranta atsakomybę ir tai, kad jis viską pasvėręs imasi vadovauti partijai, man suteikia pasitikėjimo);

- nuo liberalų narių. Nelaukite kol STT pasibels į jūsų duris – pasibelskite patys. Jeigu tikitės, kad audra jus aplenks – ji neaplenks.

- nuo teisėsaugos. Ar gali dar būti paviešintos naujos pavardės? Taip, gali. Bet mes nežinome nei kokios, nei kada. Tą žino tik STT ir kitos tarnybos. Todėl turime judėti į priekį“, – „Facebook“ dėstė G. Landsbergis, pridurdamas, jog apie tai kalbės ir šeštadienį vyksiančiame Liberalų sąjūdžio suvažiavime, kuriame liberalai rinks partijos pirmininką.

Gabrielius Landsbergis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Mato medžioklės pradžią

„Šiandien buvo akivaizdžiai atjota į liberalų girią ir pradėta medžioti ten“, – portalui tv3.lt G. Landsbergio pareiškimus apie bendradarbiavimą su liberalais apibūdino ryšių su visuomene specialistas A. Katauskas.

Anot jo, akivaizdu, kad Liberalų sąjūdis iki šiol nesugeba užgesinti jį sukrėtusio skandalo, kurio centre atsidūrė buvęs partijos lyderis E. Masiulis, taigi tuo ėmė naudotis ne kas kitas, ilgametis liberalų partneris – TS-LKD.

Aš matyčiau, kad G. Landsbergis akcentuoja komunikaciją nebe į politinę jėgą – liberalus, o į politinės jėgos – liberalų – rinkėjus su tomis žinutėmis, kurios yra aktualios liberalų rinkėjui.

Po skandalų, kurie iškilo liberalams, tam tikra prasme atsilaisino dalis rinkėjų, kurie planavo balsuoti už liberalus, bet nusivylė jais. Ir jie pradėjo skirstytis po skirtingas partijas. Paskutiniai partijų reitingai, kurie rodo valstiečių ir žaliųjų augimą, ne tokį didelį, kaip tikėtasi, konservatorių reitingo didėjimą. Taigi, kol nematome jokių liberalų pastangų sulaikyti savo likusius rinkėjus, konservatoriai, nepaisant to, kad liberalai yra jų ilgamečiai partneriai, pradėjo, komunikacine prasme, medžioklę liberalų plotuose. G. Landsbergis pradėjo kalbėti su liberalų rinkėjais per tą pusę, kuri yra jautri liberalų rinkėjams, žinodamas, kad liberalai negali padaryti jokio greito žingsnio, kuris išspręstų jų problemas, ir tokiu būdu tikisi sutraukti didelę dalį rinkėjų į savo pusę“, – kalbėjo A. Katauskas.

REKLAMA

Arijus Katauskas (nuotr. asm. archyvo)

Viešųjų ryšių eksperto teigimu, G. Landsbergio patarimai ir pastabos liberalams reiškia tiesų pasakymą liberalų rinkėjams – ir tiems, kurie jau nusisukę nuo partijos, ir tiems, kurie ja abejoja – kad verčiau savo balsus reikėtų atiduoti konservatoriams.

„Tai tiesus pasakymas rinkėjams, kad konservatoriai yra jų pasirinkimas, jie yra tiek galingi, kad partijos pirmininkas gali atvažiuoti į kitos partijos suvažiavimą ir pasakyti, kaip jiems reikia elgtis ir ką jie privalo daryti.

Jaunesniojo brolio sindromas liberalų gretose sustiprės iki padangių. Aš manau, kad tai nebus vienintelis konservatorių žingsnis. Manau, kad konservatoriai labai tikslingai pradės nugriebinėti neapsisprendusius, nusivylusius liberalais arba net dabar dar nenusivylusius, bet belaukiančius liberalų kažkokių veiksmų rinkėjus, nes kas, jeigu ne jie? Jeigu ne jie, tai tada valstiečiai žalieji“, – komentavo A. Katauskas.

Įkvėpė ir prezidentė?

A. Katauskas taip pat pažymėjo, kad TS-LKD suaktyvėjimą ir išdrąsėjimą liberalų atžvilgiu galėjo įkvėpti ne tik liberalų silpnėjimas, bet ir netiesiogiai konservatoriams išreikšta parama iš prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Ketvirtadienį šalies vadovė metiniame pranešime aštriai kritikavo dabartinius valdančiuosius, primindama didžiausius juos krėtusius skandalus.

„Neišvengiamai turi atsirasti naujos kokybės politika, kurioje niekam nėra imuniteto nuo korupcijos“, – metiniame pranešime dėstė D. Grybauskaitė.

A. Katauskas atkreipė dėmesį, kad šiame prezidentės sakinyje nuskambėjusi frazė „naujos kokybės politika“ atitinka TS-LKD Seimo rinkimų programos šūkį „Naujas planas Lietuvai“.

„Vakarykštėje prezidentės kalboje nuskambėjo net Tėvynės sąjungos politinės programos pavadinimas, žinutės pagrindinės, ką reikia atlikti Lietuvoje, kokius darbus nuveikti. Tai rodo prezidentės pritarimą tam, kad siūlo konservatoriai ir taip pat valstiečiai žalieji. Tai buvo dvi politinės partijos, kurios mažiausiai sulaukė kritikos“, – įžvalgomis dalijosi A. Katauskas.

REKLAMA

D. Grybauskaitė skaito metinį pranešimą (nuotr. Fotodiena.lt)

Į pasižnaibymus reaguoja ramiai

Portalo tv3.lt kalbintas vienas iš Liberalų sąjūdžio lyderių Eugenijus Gentvilas į G. Landsbergio pastabas liberalams reaguoja ramiai. Anot jo, natūralu, kad nuo liberalų šiuo laikotarpiu nusisukusiais rinkėjais yra susigundžiusios ne tik valdančiosios koalicijos partijos.

„Natūralu, kad kiekvienas daro savo darbą ir kitos politinės partijos gnaibosi. Aš galėčiau pasakyti, kad tegul dar tik konservatoriai pasidaro tokių skaidrinimosi veiksmų, kaip pas mus arba tokios pozicijos laikosi, kaip mes laikėmės“, – teigė E. Gentvilas, pridurdamas, kad E. Masiulio istorijos kontekste liberalai teisėsaugos nekaltino politikavimu, pats E. Masiulis pasitraukė ir iš partijos vadovo posto, ir iš Seimo, o patys liberalai ketina patvirtinti skaidrumo standartą – specialias taisykles, kaip turi elgtis partijos nariai.

„Aš suprantu konservatorius, bet mes neatiduosime (rinkėjų – tv3.lt). Liberalai neteko 9 procentų rinkėjų vienoje apklausoje, tačiau net 8 procentais padaugėjo neapsisprendusių, už ką balsuoti arba sakančių, kad jie neateis į rinkimus. Kaip aš vadinu tų žmonių būseną? Jie suakmenėjo, jie sutriko. Tai yra natūralu – kaip mums yra šokas, tai ir rinkėjams yra šokas.

Mūsų pačių liberalų darbas – susigrąžinti tuos rinkėjus ar bent jau sugrąžinti juos į aktyvią politinę pilietinę veiklą. Natūralu, kad į tuos rinkėjus žiūri ir kiti, galvodami, kad gal turi šansų perimti juos. Aš drįstu spėti, kad daugiausia šansų juos susigrąžinti turime mes“, – kalbėjo E. Gentvilas.

E. Gentvilas (nuotr. Fotodiena.lt)

Grėsmių draugystei neįžvelgia

Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas E. Gentvilas pažymėjo, jog TS-LKD vadovo kritika liberalams politinių partijų draugystės sugadinti neturėtų. Anot jo, Liberalų sąjūdis vis dar turi viziją po 2016 m. Seimo rinkimų valdančiojoje koalicijoje dirbti kartu su TS-LKD ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

REKLAMA

„Kalbant apie ateities galimas koalicijas, aš manau, kad visos tos situacijos yra išlikusios, mūsų prioritetas buvo liberalai, konservatoriai ir valstiečiai ir žalieji. Visa tai yra išlikę. Šiandieninėje situacijoje atrodo, kad tik proporcijos gali būti kitokios negu tikimąsi buvo prieš mėnesį.

Ar kyla grėsmė tokioms koalicijos konfigūracijoms? Nemanau, nes pasibaksnojimai prieš rinkimus yra natūrali būsena. Kas galėtų griauti bendrus apsisprendimus? Pabaksnojo Gabrielius (Landsbergis – tv3.lt) šiandien mums ir ką? Mes pulsime po rinkimų į koaliciją su partija „Tvarka ir teisingumas“ ir sakysime „Gabrieliau, čia tu kaltas, nes pabaksnojai“? Taip nebus“, – komentavo E. Gentvilas.

STT reidai nesibaigia

Gegužės 12 d. po STT reidų tuometinio Liberalų sąjūdžio pirmininko E. Masiulio namuose, darbo vietoje politikas pasitraukė iš partijos vadovo posto bei atsisakė Seimo nario mandato. STT atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įtariamų stambaus masto korupcinių nusikaltimų, E. Masiulis įtariamas priėmęs 106 tūkst. Eur kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už partijos veikimą „MG Baltic“ naudai.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. STT pareigūnai daro poėmius E. Masiulio kabinete

R. Masiulis taip pat įtariamas prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu. R. Kurlianskiui pareikšti įtarimai papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi.

Penktadienį, birželio 10 d., BNS pranešė, kad, jų žiniomis, tęsiant minėtą tyrimą, STT atliko kratas Kauno miesto tarybos nario, šešėlinio Liberalų sąjūdžio susisiekimo ministro Rimanto Mikaičio namuose Kaune, taip pat – Seimo nario, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojo Gintaro Steponavičiaus paramos fondo vadovo Vytauto Toleikio namuose.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. E. Masiuliui pateikti įtarimai ir skirta kardomoji priemonė.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Raimondas Kurlianskis teisme

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Raimondas Kurlianskis

 

 


Rašyti komentarą...
o
ozynas
2016-06-11 07:52:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-susideje su lanzdergiais ir ju banda yra LT kenkejai !
Atsakyti
0

r
rinkeja
2016-06-10 19:46:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liberalams TIKRAI nera del ko nervuotis. Lietuvos zmones ne durneliai, zino kas ir kokiu tikslu yra daroma. Ju rinkejai yra ir bus ju puseje! Siulyciau laikytis KUO RAMIAU...Veliau, kaip sake E.Masiulis bus labai idomu kai kam Lietuvoje gyventi....
Atsakyti
0

C
Cha
2016-06-12 22:12:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Liberalai i savo aptvara nori kuo daugiau aviu isivaryti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų