Žiauriai apsaugininkų sumuštas Anglijos lietuvių bendruomenėje plačiai žinomas verslininkas tapo siautėjančios Kauno naktinio klubo apsaugos darbuotojų gaujos auka.

Kauno naktinius klubus saugantys augaloti vyrai gali daužyti neįtikusį klientą kiek tik nori – policija tikrai nesikiš, o nukentėjusysis greičiausiai negalės įrodyti jų kaltės.

Viena paskutinių tokio smurto aukų neseniai tapo dešimtmetį Jungtinės Karalystės sostinėje Londone gyvenantis, verslą plėtojantis ir lietuvišką futbolą aktyviai propaguojantis 27 metų kaunietis Romas Poluškinas. Vyrą žiauriai sumušė laikinosios sostinės naktinio klubo „Dejavu“ apsaugininkai.

Penki – prieš du

„Apsaugos vyrukai užlaužė rankas ir trenkė man į pilvą. Tada vienas jų tyčia atidarė įėjimo į klubą, į kurį veda statūs laiptai žemyn,  duris ir mane bei mano draugą tyčia laiptais nustūmė į apačią. Išsigandau, kad sumuš taip, jog nebegalėsiu nei, dirbti, nei sportuoti. Manau, kad mus spardė kojomis ir daužė rankomis keturi arba penki apsaugininkai“, – „Balsas.lt savaitei“ pasakojo Londone įkurto salės futbolo klubo „Kaunas FC“ šeimininkas R. Poluškinas.

REKLAMA

Jo draugas Grantas S. buvo nutemptas į klubo patalpas, kur du apsaugos darbuotojai užlaužė jam rankas, o kiti mušė ir spardė. Tuo metu Romas pradėjo šaukti, kad apsaugininkai nemuštų bičiulio. Sužvėrėję apsauginiai nepakluso, netrukus Romas pamatė, kad draugas jau guli ant žemės praradęs sąmonę.

Papasakokite, kas išties vyko spalio 21-osios naktį Kauno senamiestyje veikiančio klubo „Dejavu“ prieigose, – „Balsas.lt savaitė“ paprašė R. Poluškino.

Neslepiu, kad tą vakarą buvau išgėręs, nes vakarojau šalia esančiame klube. Nusprendžiau išeiti į lauką parūkyti. Pamaniau, kad būtų smagu apsilankyti ir klube „Dejavu“, kurio šeimininkas Daivaras Judinas mane kaskart kviesdavosi užsukti. Tačiau prie durų stovintys apsaugininkai iškart mane bandė nuvyti. Tuo pačiu metu atsiktinai prie klubo sutikau savo draugą Grantą.

Apsauginiai iškart pasirodė labai nemaloniai ir nemandagiai nusiteikę. Netrukus į akis man papurškė dujų, nors jokių fizinių veiksmų jų atžvilgiu neatlikau. Galiausiai buvau tyčia nustumtas laiptais žemyn. Ten mus spardė ir mušė į įvairias kūno vietas. Klubo vadovas aiškino, kad vaizdo įrašuose matyti, kaip neva mano draugas Grantas trenkė apsaugininkui į veidą.

Kai kitą dieną atėjau peržiūrėti vaizdo medžiagos, išgirdau, kad negalėsiu to padaryti. Tada atsitiktinai pamačiau, kad šalia įėjimo rūsyje guli kruvinas kilimas, o priešais stovi vaizdo kamera. Prieš kelias minutes klubo šeimininkas Daivaras aiškino, kad viduje jokių vaizdo kamerų nebuvo. Žodžiu, siekdamas išsukti savo darbuotojus jis painiojosi ir akivaizdžiai melavo.

REKLAMA

Keista tyrimo eiga

Galiausiai atvyko policininkai ir jus su draugu išsivežė į Kauno centro policijos komisariato pirmame aukšte esantį laikinojo sulaikymo izoliatorių, kuriame kalinami asmenys, įtariami padarę nusikaltimą.

Džiaugiausi, kad atvažiavo policininkai, nes buvau tikras, jog ši istorija pasibaigs dar liūdniau. Netrukus buvome suimti. Abu su draugu  pasijutome prastai, aš buvau kruvina galva, bičiulis taip pat kruvinas, todėl prašėme, kad mus pristatytų į ligoninę, tačiau pareigūnai iš mūsų tyčiojosi, o galiausiai nuvežė į areštinę.

Buvome surakinti atrankiais.

Kai prasidėjo veriantys galvos skausmai, tik po ilgų įkalbinėjimų buvau nuvežtas į Kauno klinikas. Ten man buvo atlikta galvos tomografija. Iškart po šios procedūros pareigūnai mus vėl nuvežė į policijos komisariatą, buvome sulaikyti 48 valandoms.

Bičiulis siekdamas mane apgindinti pasipriešino vienam iš apsaugininkų. Nors pats jokių fizinių veiksmų neatlikau, mano atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Man buvo skirti įpareigojimai – per savaitę pasižymėti viename iš Kauno policijos komisariatų ir pasižadėti neišvykti iš šalies.

Iš pradžių šį tyrimą buvo pavesta atlikti tyrėjai Neringai Jasutei, tačiau netrukus kažkodėl jis buvo perduotas kitai tyrėjai. Taip tyrimo medžiaga atsirado ant tyrėjos, kurios artimiausiai aplinkai priklauso vienas iš mūsų skriaudikų, stalo. Kiek man žinoma, vieno iš klubo „Dejavu“ apsaugininkų žmona dirba  Kauno centro policijos komisariate, kur atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl šio įvykio, todėl prašėme, kad mūsų pareiškimą peržiūrėtų Kauno apylinkės prokuratūros darbuotojai.

REKLAMA

Klube „Dejavu“apsaugininkais dirba policijos pareigūnai ir vidaus tarnybos pirmojo pulko kariškiai. Apie tokią aplinkybę pranešiau Kauno apylinkės prokuratūrai.

Ką patvirtino gydytojų apžiūros dokumentai?

Medikai buvo šokiruoti, todėl netrukus buvau paguldytas į Kauno klinikas. Jie konstatavo, kad man stipriai sumuštas stuburas, išnarintas dešinys petys, kairės akies dugnuose aptiktos skeveldros nuo sumušimų, smegenyse atsinaujinę randai, nefunkcionuoja viena koja, nes nes sužeistas jos nervas, aptiktas krešulys žandikaulyje, didžiulė kraujosruva prie kairio klubo, kraujosruvos ir nubrozdinimai ant veido.

Dabar laukia trys savaitės reabilitacijoje, o paskui stuburo operacija.

Man padaryti sužalojimai labai pavojingi – uždrausta skristi lėktuvu ir net vairuoti automobilį duobėtomis gatvėmis, nes bet koks kryptelėjimas kojai gali padaryti nepataisomą žalą.

Incidentas – svarbaus projekto išvakarėse

Ar imsitės kokių nors veiksmų prieš jus sunkiai sužalojusius apsaugininkus?

Raštu kreipiausi į Kauno apylinkės prokuratūrą. Kiek man žinoma, ikiteisminio tyrimo medžiaga išsiųsta į Kauno vyriausiąjį policijos komisariatą dėl pasikėsinimo į gyvybę.

Kaip manote, kodėl būtent jūs tapote apsaugininkų taikiniu?

Pats sau ne kartą uždaviau šį klausimą, tačiau konkretaus atsakymo vis dar nerandu. Mane stebina, kad apsaugininkai taip elgiasi su savo klientais. Tarkime, Londone normaliai dirbantys apsauginiai užtikrina tvarką, o ne talžo niekuo dėtus žmones. Gal tokios savaitgaliais vykstančios istorijos – savotiškas klube uždarbiaujančių policininkų pragyvenimo šaltinis?

REKLAMA

Galbūt tai susiję su futbolo verslu, kuriam pastaraisiais metais esu smarkiai atsidavęs. Keista, kad visa tai nutiko tuo pačiu metu, kai baigiama ruošti būsimos futbolo akademijos vizualizacija.

Kol kas nenoriu atskleisti, kas yra būsimieji verslo partneriai, bet šis projektas 2015 metais turėtų būti įgyvendintas Kauno centre. Mes taikomės į Nemuno salą, kurioje stovi arena. Galbūt savotišką vaidmenį suvaidino ir kaunietiškas pavydas, nes žmonės žino, kad esu aktyvus ir mėgstu stebinti neįprastais projektais.

Pusmečiui įstrigo ne savo noru

Vadovaujate vienam iš futbolo klubų  „FC Kaunas“, tačiau apie jus mažai žinoma. Kaip pradėjote savo verslą?

Nuo 2003-iųjų gyvenu ir dirbu Londone. Pradėjau nuo įvairių darbų, vėliau perėjau prie nuosavo verslo. Šiandien turiu kelias įmones, teikiančias interjero dizaino paslaugas. Įvairioms kompanijoms, bankams padedame įrengti jų administracines patalpas.

Uždirbęs šiek tiek pinigų su bendraminčiais 2010 metais sukūriau dabartinį futbolo klubą. Čia žaidžia tik lietuviai, kurie pastaraisiais metais dėl ekonominių priežasčių buvo priversti pasitraukti iš gimtosios šalies. Jie tikri futbolo aistruoliai – atvažiuoja po kasdienių savo darbų ir žaidžia, dalyvauja salės futbolo turnyruose ir nereikalauja honorarų.

Kaskart ieškau rėmėjų, tačiau jų rasti labai sunku, todėl iš savų pinigų perku žaidėjams aprangą, finansuoju atributiką, reklamines akcijas ir administracines išlaidas. Neseniai žaidėme su „Baku United“, turinčia milžinišką biudžetą. Pralošėme tik vienu tašku – 4:3.

REKLAMA

Dabar esame jau trečioje salės futbolo klubų reitingo lentelės vietoje.

Metų pabaigoje interjero dizaino versle – pats darbymetis. Neseniai patvirtintos naujos sutartys, iki naujųjų metų turime paruošti naujas reklamines akcijas, kitus ateinančių metų sezonui reikalingus projektus. Buvo suplanuoti labai svarbūs susitikimai su tarptautinio futbolo atstovais, tačiau visiems turiu rašyti ir atsiprašinėti, kad esu įstrigęs Lietuvoje, nes buvau sumuštas klube.

Sužinojau, kad dėl šio incidento ir liūdnų jo padarinių net pusmetį turėsiu likti Kaune. Šiuo metu tenka ieškotis laikinojo būsto, laukia daugybė išlaidų, ką jau kalbėti apie sugadintą sveikatą.

Kam jums reikia tokio brangaus „žaislo“?

Tai nėra žaislas, tai rimtas darbas. Esu didelis savo miesto Kauno gerbėjas, todėl pasitelkdamas futbolą noriu garsinti gimtinę visame pasaulyje. Kol kas visa tai darau pasaulio futbolo sostinėje – Jungtinėje Karalystėje.

Stebėdamas sporto užkulisius įsitikinau – jei nebūtų buvę Arvydo Sabonio ar Šarūno Marčiulionio, nebūtų buvę ir krepšinio, bent jau tokio, koks jis yra šiandien. Šie krepšininkai patys žaidė, vėliau daug keliavo, bendravo su Amerikos sporto specialistais, o atsivežtas žinias sėkmingai pritaikė Lietuvoje. Lygiai taip pat ketinu populiarinti futbolą. Po penkiolikos metų turėsime stiprią Lietuvos futbolo rinktinę, su kuria dalyvausime tarptautiniuose čempionatuose.

Dabar didžiausias mano projektas – būsimosios futbolo akademijos kompleksas. Joje, be moderniai įrengtų treniruočių salių, veiks didžiausia „Nike“ sportinės aprangos parduotuvė, kirpykla, kurioje futbolo žaidėjai ir jų atžalos galės pasidaryti tokias pat šukuosenas kaip pasaulyje pripažinti futbolininkai. Mažiesiems futbolo žaidėjams bus įrengtos specialios mokymo programos.

REKLAMA

Juk visi garsiausi futbolo žaidėjai karjerą pradėjo salės futbolo kompleksuose. Tikiuosi, kad visa tai bus įgyvendinta iš privačių ir Europos Sąjungos skiriamų lėšų.

Tokie dalykai yra amžini. Nesmagu, kad kai kas bando sutrypti ne tik mane, bet ir verslą bei Lietuvai naudingas idėjas.

KOMENTARAS

Daivaras Judinas, klubo „Dejavu" direktorius

Gerai pažįstu R. Poluškiną. Jis su draugu kitą dieną į mane kreipėsi, atidaviau jų pamestus daiktus. Vyrai neneigė, kad buvo girti, pernelyg „užbrido“. Tai ir patys pripažino. Vaizdo įraše matyti, kaip jie stumdo apsaugininkus. Kadangi labai gerai pažįstu ir pretenzijas keliančius klientus, ir savo klube dirbančius apsaugos vyrus, nuo šios istorijos stengiuosi visiškai atsiriboti.

Gal ir perlenkė lazdą apsaugininkai. Jiems buvo pasakyta, kad pernelyg daug sau leido tą naktį. Turiu filmuotą medžiagą, bet tikrai jos neduosiu nei žurnalistams, nei save nukentėjusiaisiais laikantiems asmenims. Nematau čia nieko stebuklingo – tokių įvykių kiekvieną savaitgalį nutinka prie daugelio ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose veikiančių naktinių klubų durų. Jei paaiškės, kad mūsų apsaugos vyrai buvo kalti, tikrai imsiuosi veiksmų – galbūt bus pakeisti apsaugą užtikrinantys žmonės.

Živilė Muliolytė, Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl spalio 21 dienos įvykio pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Dabar negaliu pasakyti, ar pareikštas įtarimas R. Poluškinui, tačiau yra pradėtas tyrimas dėl to, kad būtent R. Poluškinas galėjo pažeisti viešąją tvarką. Daugiau komentarų apie tai nebus.

REKLAMA

TIK FAKTAI

Vienas ilgiausiai Kaune veikiančios privačios saugos įmonės vadovų „Balsas.lt savaitei“ pasakojo, kad nuolat besikeičiantys klubo „Dejavu“ apsaugininkai dažnai įsivelia į konfliktines situacijas su klientais.

Klubo apsaugos darbuotojams vadovauja iki šiol Kauno kriminalinėje policijoje dirbantis pareigūnas.

„Iš mieste patruliuojančių mūsų įmonės darbuotojų teko girdėti, kad kone kiekvieną savaitgalį klubo apsaugininkai santykius su lankytojais aršiai aiškinasi lauke, o atvykę policininkai nedrįsta jų sutramdyti“, – teigė savo vardo nenorintis minėti vienos firmos vadovas.

R. Poluškino vadovaujamas klubas „Kaunas FC“ 2011 metais dalyvavo „The FA Newham Futsal Cup“, kur finale susitiko su garsiaisiu Londono „Genesis FC“ – 2011–2012 metų salės futbolo aukščiausios lygos lyderiu ir vieninteliu klubu, laimėjusiu prieš pačią Anglijos rinktinę. Po sunkios kovos kauniečių komandai pavyko nugalėti ir iškovoti jau antrą taurę.

Sėkmingai startavęs 2011metų pabaigoje „Kaunas FC“ buvo pastebėtas „The FA“ atstovų ir pakviestas dalyvauti „The FA National Futsal League“ antrame divizione – tai antras pagal pajėgumą salės futbolo divizionas.


Rašyti komentarą...
L
Litovcas
2012-11-12 23:19:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Likimo ironija patys ziauriai sumusti ir patys kalti.Seniau mentai tokius bajeriu kresdavo,sudauzo,o po to dar ir pasipriesinima prisiuva.Na o dabar ir apsauginiams tai galima.Kaip nebus galima jai sefas kriminalkej dirba,o be to dar ir tyreja kai kurio apsauginio giminaite.Belieka dauzyt visus kuriuos tik nori.Nors vistiek tiek banderlogai kai kada uzsiraus,ar kai ka uzvers,ar kai koky seimo nary apkuls,na o tada bezdes zonoj geriausiu atveju,arba plaus kitiems koines.Ir tada jau nieks nepades ,nebebus tokiu salygu kaip klube penkiese prie du.Va tada ir supras kad lazda turi du galus.Pydarai karoce tie apsauginia ir vsio.
Atsakyti
0

K
Kaunas
2012-11-12 22:41:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai jau buvau dejavu, bet ten apsauginiai vieni normaliausiu, palyginus su kitu Kauno klubu apsauginiais, gal dabar bezdziones prieme, nezinau
Atsakyti
0

l
lankytoja
2012-11-12 23:41:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kauno klube Macao apsaugininkai irgi negerbia lankytoju,neileidzia ,ismeta be jokios priezasties nepatikusi asmeni.Manau greit ten bus tuscia,nepades nei tas ju interjeras su tapcianais tualete.Juolab kad ir alkoholi pilsto nekokybiska,tai kame ten tas ju lygis?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų