Beveik prieš dvejus metus Vilniuje vykusiose homoseksualų eitynėse policijos pareigūnams pasipriešinusių Seimo narių Petro Gražulio ir Kazimiero Uokos veiksmus vėl turės nagrinėti pirmosios instancijos teismas. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinio teisės pažeidimo bylas dėl Seimo narių P. Gražulio ir K. Uokos veiksmų homoseksualų eitynių metu, nutarė grąžinti pirmosios instancijos teismui spręsti patraukimo administracinėn atsakomybėn klausimą iš naujo.

LVAT buvo nagrinėjamos dviejų Seimo narių P. Gražulio ir K. Uokos administracinės bylos dėl pareigūnų surašytų administracinio teisės pažeidimo protokolų, kad jie homoseksualų eitynių metu Vilniuje, šalia Baltojo tilto, pasipriešino policijos pareigūnams, perėjo policijos užtvarus, pažymėtus specialiąja juosta su užrašu „STOP POLICIJA“ ir nevykdė policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nepereiti šios užtvaros bei nutraukti neteisėtus veiksmus. Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas apeliaciniu skundu kreipėsi į LVAT dėl pirmosios instancijos teismo nutarimo nutraukti administracinių teisės pažeidimų bylas K. Uokai ir P. Gražuliui panaikinimo.

LVAT teisėjų kolegija nustatė, kad nagrinėjamose bylose pirmosios instancijos teismas apsiribojo formaliu konstatavimu, jog generalinis prokuroras atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl P. Gražulio bei K. Uokos, kadangi negavo kompetentingos institucijos leidimo šiuos asmenis patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

REKLAMA

LVAT teisėjų kolegija pažymėjo, kad prokuratūroje nebuvo atliekamas joks tyrimas dėl P. Gražulio bei K. Uokos ir pati šių asmenų veika apskritai nebuvo vertinta, todėl pirmosios instancijos teismo išvada, kad nėra pagrindo taikyti administracinę atsakomybę šiems asmenims pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, laikytina nepagrįsta, kol nėra atliktas išsamesnis tyrimas.


Rašyti komentarą...
L
Laimejusiu nebus
2012-02-24 19:24:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vel rurastumai nerimsta... Jiems, matyt, yra mokami pinigai, kad nukreiptu demesi nuo Lietuvoje vykstancios depopuliacijos, plintancio alkoholizmo ir neissimokslinimo.
Atsakyti
0

l
laisve
2012-02-24 19:24:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
O man labai patinka Grazulis. Rimtas vyras, kovojantis uz tvarka ir teisinguma.
Atsakyti
0

3
3,14
2012-02-24 20:58:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai rimti vyrai bent rankomis kovoja su 3,14-ais. Sėkmės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų