Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią parą nustatyti 5735 nauji COVID-19 atvejai, mirė 17 žmonių, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Praėjusią parą nustatyti 5735 nauji COVID-19 atvejai, mirė 17 žmonių, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Dešimt mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 885 žmonės gavo pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso paskiepyti 10 tūkst. 248 asmenys.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1055 COVID-19 sergantys pacientai – maždaug 70 daugiau nei prieš parą, 93 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 17,8 tūkst. molekulinių (PGR) ir 4,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. 

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 2204,2 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat didėja ir siekia 27,9 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 601,6 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė daugiau kaip 7,7 tūkst. žmonių.

REKLAMA

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 157 žmonės – 25 daugiau nei ankstesnę parą.

58 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 892 žmonėms. 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė dešimt 80–89 metų grupei priklausančių žmonių, trys buvo 60–69 metų, po du – 70–79 ir 90–99 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Iš 7748 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 714. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 14,6 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta apie 1,94 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota per 1 mln. gyventojų, dar 852,4 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. 

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,3 proc. gyventojų.

Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur paskiepyta 4,5 proc. vaikų, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – 37,7 procento.

Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 72,5 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,5 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,37 mln. iš jų. 

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 44,8 tūkst. žmonių – maždaug 1 tūkst. mažiau nei prieš parą. 

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtosios dozės dar neplanuoja

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad Vyriausybė neskuba galvoti apie ketvirtąją skiepų nuo COVID-19 dozę, nes šiuo klausimu dar trūksta informacijos. 

„Mes atidžiai sekame tą informaciją. Nes Izraelyje, Danijoje pasirodė informacijos, kad didesnės rizikos žmonėms ta dozė yra suteikiama. Bet Lietuvoje mes turime situaciją, kad ir trečiąja doze nemažai žmonių yra nepasiskiepijusių. Mūsų žinomis, kovo balandžio mėnesį, labai tikėtina, kad visas Europos Sąjungos valstybes nares turėtų pasiekti ir adaptuotos vakcinos omikrono atveju. 

Tik matydami visą informaciją ir visą naudą, priiminėsime sprendimus. Šiandien dar tiek tos informacijos nejaučiame, kad turime, kad galėtume priimti tokį sprendimą. Tai, kad turime vakcinų, nereiškia, kad jas reikia vartoti, kaip maisto produktą“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys.

Trečiadienį pranešta apie rekordinį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių Lietuvoje – 6234 atvejus. Šis skaičius didžiausias nuo pandemijos pradžios. Taip pat Statistikos departamentas pranešė apie pastarąją parą užfiksuotas 9 mirtis nuo koronaviruso. Šiuo metu užimtos 94 COVID-19 gydymui skirtos lovos reanimacijose. Karantinas, Vyriausybės sprendimu, būtų skelbiamas užpildžius 240 lovų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų