16:51 val. Naujasis sostinės meras Raimundas Alekna esminių pokyčių mieste neprognozuoja, tačiau vilniečiams žada geresnes komunalines paslaugas.

Naujuoju Vilniaus meru tapo R. Alekna (ELTA nutor.)

Naujuoju Vilniaus meru tapo R. Alekna (ELTA nutor.)

„Darbus turime dirbti kasdien ir atidėlioti dviem mėnesiams neturime galimybės ir prabangos. Rytdiena kuriama šiandien, ką padarysime rytoj, šiandien, tokį turėsime Vilnių ateityje. Tų sprendimų ir darbų pagrindu, kurie bus padaryti per paskutinius kelis mėnesius, bus kuriami visi kiti darbai, kai ateis nauja Taryba“, – žurnalistams sakė naujasis Vilniaus meras.

Pasiteiravus, ką darys kitaip negu ligšiolinis meras Vilius Navickas, R. Alekna deklaravo darbo atvirumą su koalicijos partneriais ir oponentais, visuomene. Esą iki šiol to labiausiai ir trūko dabartinei koalicijai, V. Navickas sprendimus priėmė siaurame rate.

REKLAMA

„Miesto tarybos nariams reikia duoti daugiau darbo, atsakomybės“, – kalbėjo jis.

Kita vertus, R. Alekna pripažino, kad visuomenės nuomonė apie eksmerą V. Navicką nėra palanki, ir tai gali daryti įtaką būsimiems sprendimams.

Dabartinėmis sostinės problemomis meras įvardino kitų metų savivaldybės biudžeto priėmimą, gatvių priežiūrą žiemą.

„Galiu tiktai užtikrinti, kad komunalinis miesto ūkis dirbtų sklandžiai, vilniečiai neturėtų didelių nusiskundimų dėl gatvių valymo, kitų dalykų. Žinoma, politikai yra ypač suinteresuoti, kad šiluma būtų pigiausia, vanduo būtų švariausias. Tikrai bus aštrios diskusijos dėl geriamo vandens kainų – skaičiai, ekonominė logika diktuoja viena, o iš kitos pusės priešrinkiminės nuotaikos būna lengvabūdiškos“, – komentavo jis.

„Galiu pažadėti vilniečiams, kad dirbsiu sąžiningai, atsidavęs, tai, kas privalu einant tokias pareigas, ir tikrai padarysiu viską, kas priklauso nuo manęs, kad darbas savivaldybėje vyktų sklandžiai. Nereikalaukite iš manęs tokių pažadų, kurie yra ne mero kompetencijoje“, – sakė Vilniaus meras R. Alekna.

16:42 val. Vilniaus miesto tarybą taip pat išrinko ketvirtąjį vicemerą ir administracijos direktoriaus pavaduotoją.

Ketvirtuoju sostinės vicemeru išrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) narį Jaroslavą Kaminskį. Iki šiol 55–erių metų J. Kaminskis buvo LLRA frakcijos sostinės taryboje seniūnės pavaduotojas.

J. Kaminskio kandidatūrą per slaptą balsavimą palaikė 30, buvo prieš 17 savivaldybės tarybos narių. J. Kaminskio kandidatūrą pateikė naujasis meras Raimundas Alekna.

REKLAMA

Vilniaus meras, be J. Kaminskio, dar turi tris vicemerus: socialdemokratą Romą Adomavičių, liberalcentristus Gintautą Babravičių bei Stanislovą Šriūbėną.

Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtas Gerardas Jurkonis.

Liberalų sąjūdžio atstovo kandidatūrą trečiadienį per slaptą balsavimą palaikė 32, buvo prieš 13 Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių, 2 biuleteniai pripažinti negaliojančiais. G. Jurkonio kandidatūrą pateikė naujasis meras Raimundas Alekna.

Iki šiol Administracijos direktorius Vytautas Milėnas turėjo du pavaduotojus – liberalcentristą Virginijų Dastiką ir konservatorių Joną Urbonavičių.

G. Jurkonis Administracijos direktoriaus pavaduotoju yra buvęs ir 2009– aisiais.

 

16:25 val. Naujasis meras prieš porą mėnesių įsivėlė į nemalonią istoriją. Žiniasklaida sužinojo, kad premjero patarėju iki šiol dirbantis politikas darbo metu ketino uždarbiauti.  „169 litai už 390 litų vertės R.Aleknos seminarą „Emocinis intelektas ir vadovavimas“, – agitavo viena intrneto svetainė. R.Aleknos paskaita turėjo vykti 2010 metų spalio 25–ąją nuo 9 valandos ryto iki 14 arba 15 valandos. Pagal tiesiogines savo pareigas premjero patarėjas šią darbo dieną turėtų plušėti Vyriausybės rūmuose.

Kilus ažiotažui paskaita tiesiog neįvyko, nors skelbimai su nuorodomis į konferenciją SEB sporto arenos patalpose kabėjo ir nurodytu laiku. Skelbime taip pat buvo nurodoma, kad R. Alekna paskaitą skaitys Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centre, tarp kurio steigėjų yra ir pats.

REKLAMA

Premjeras A. Kubilius savo patarėju sveikatos apsaugos klausimais R. Alekną paskyrė praėjusių metų rudenį, tuo sukeldamas niurnėjimą ir šurmulį TS–LKD frakcijoje Seime, kur stumdomasi dėl vietos arčiau lyderio.

Per 2008–ųjų spalį vykusius Seimo rinkimus pagal TS–LKD sąrašą kandidatavęs R.Alekna daugiamandatėje apygardoje buvo išrinktas į parlamentą. Tada Seimo nario mandato jis atsisakė ir liko dirbti Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, į kurią buvo išrinktas 2007–aisiais.

R. Alekna tuomet žadėjo nebedirbti gydytoju jau minėtame Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centre. 1996–2000 metais jis buvo Seimo narys, nuo 1999–ųjų birželio iki 2000–ųjų lapkričio ėjo sveikatos apsaugos ministro pareigas.

15:36 val. „Savo apsisprendimą buvau pasakęs prieš du ar tris mėnesius, kai tiktai koalicija susitars dėl darbų sutarties, mero, įteiksiu atsistatydinimo pareiškimą. Kiek žinau, koalicinė sutartis pasirašyta vakar, ką buvau žadėjęs, tą ir padariau. Jaučiamės kaip visi žmonės – ateini į tokius postus ir visada žinai, kad kažkada reikės išeiti. Tai ar dviem mėnesiais anksčiau, ar vėliau tikrai nėra esminis klausimas“, – kiek vėliau žurnalistams sakė V. Navickas.

V. Navickas naujam merui palinkėjo sėkmės ir žadėjo paramą žiniomis ir kompetencija. Jis akcentavo politinę Vilniaus miesto mero posto svarbą.

15:27 val. Naujuoju Vilniaus miesto meru tapo konservatorius, premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Raimundas Alekna.

Per slaptą balsavimą R. Aleknos kandidatūrą palaikė 29 , prieš buvo 13 Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių. Du biuleteniai rasti negaliojantys.

REKLAMA

14:56 val. Slaptai balsuojama dėl naujojo sostinės vadovo. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai slaptu balsavimu išreiškia savo valią dėl naujojo sostinės mero.

Į mero postą buvo pasiūlyta vienintelė konservatoriaus, Premjero Andriaus Kubiliaus patarėjo Raimundo Aleknos kandidatūra.

Trečiadienio Tarybos posėdyje dalyvauja per 40 Tarybos narių. Kad R. Alekna taptų sostinės vadovu, reikia ne mažiau kaip 26 Tarybos narių palaikymo.

Balsavimui skirtas pusvalandis.

14:28 val. Naujuoju Vilniaus meru siūlomas konservatorius, Premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Raimundas Alekna, trečiadienį per savivaldybės tarybos posėdį pranešė mero pavaduotojas Gintautas Babravičius. Tokį sprendimą priėmė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valdančioji koalicija.

R. Alekna su šiuo siūlymu sutiko, nors pripažino, kad į postą drįsta ateiti sunkiu metu. Pagrindiniu tikslu ir darbu jis įvardino kitų metų savivaldybės biudžeto priėmimą.

„Miestas be politinės vadovybės negali funkcionuoti“, – kalbėjo R. Alekna.

Kandidatas į mero postą deklaravo atvirą, skaidrų darbą, pasižadėjo, kad „tarybos nariai, komitetai turės daugiau galių priimant sprendimus“. Esą iki šiol tai buvo opi Vilniaus miesto savivaldybės problema.

R. Alekna sakė, kad, jeigu taps meru, Tarybai ketvirtuoju vicemeru teiks Lenkų rinkimų akcijos narį Jaroslavą Kaminskį.

Tarybos nariams kandidato pasiteiravus dėl miesto problemų, R. Alekna sakė, kad reikia peržiūrėti Vilniaus miesto savivaldybės sutartį dėl šilumos tiekimo su Dalkia“, o dėl atliekų deginimo gamyklos Vilniuje turi būti koalicinis sutarimas.

REKLAMA

Dėl naujojo sostinės mero Tarybos nariai balsuos slaptai.

14:18 val. Tarybos narys Audrius Butkevičius kolegas ragino nepalaikyti V. Navicko atsistatydinimo – esą jis nieko nepadarė per valdymo laikotarpį, tad nepakenks, jeigu sostinės vadovu pabus iki vasarį vyksiančių savivaldos rinkimų.

V. Navickas negali atpirkti visų komandos kalčių. Atsistatydina visa komanda, negali būti atsakomybė perduodama vienam V. Navickui (...), tada ir būtų tikra vyriška kalba“, – sakė tarybos opozicijos atstovas „tvarkietis“ Gediminas Rudžionis.

Algirdas Paleckis taip pat paragino balsuoti ne tik už V. Navicko atsistatydinimą, bet ir siūlė atsistatydinti visai koalicijai.

Už V. Navicko atsistatydinimo pareiškimo patenkinimą balsavo 42, prieš – 2 Tarybos nariai.

–––––––

Vilniaus meras Vilius Navickas traukiasi iš pareigų. Per trečiadienį vykusį Vilniaus miesto savivaldybės posėdį jis perskaitė atsistatydinimo pareiškimą.

N. Navickas pareiškė atsistatydinantis nuo gruodžio 16–osios.

Kreipdamasis į savivaldybės tarybos narius V. Navickas priminė laikus, kai prieš trejus metus atėjo į Vilniaus mero pareigas, teigė, jog siekė Vilnių padaryti europietišku miestu, pasidžiaugė suvaldytu savivaldybės biudžetu, sutvarkytu miestu, paminėjo pradėtą mokyklų reformą, tokius Vilniui tekusius iššūkius kaip gėjų eitynės ir panašiai.

„Svarbiausias darbas, kurį padarėme, yra kad Vilnius tampa mūsų namais“, – sakė iš posto besitraukiantis meras.

Kalbėdamas apie Vilniaus ateitį V. Navickas minėjo miesto infrastruktūros plėtrą. Jis dėkojo kolegoms už bendrą darbą.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai dėl V. Navicko atsistatydinimo iš mero pareigų balsuos atvirai.

Posėdyje dalyvauja 42 Tarybos nariai.

Realiausiu savo įpėdiniu V. Navicko įpėdiniu įvardinamas konservatorius, Premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Raimundas Alekna.

Balsas.lt primena, kad V. Navicko reputacija pašlijo paviešinus  garso įrašo, kuriame jis spaudė  savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą vykdyti tik Tėvynės sąjungai – Lietuvos konservatoriams palankius sprendimus.

Po šio skandalo atsistatydinti iš mero pareigų jį ėmė raginti ne tik politiniai oponentai, bet ir partijos kolegos.

LIETUVIS
2010-12-15 14:37:25
Atlikta tik pusė darbo. Jeigu meru taps konservatorius Alekna, niekas nesikeis. Ateinančiuose savivaldos rinkimuose, meru rinksime JUOZĄ IMBRASĄ. Tai doras ir sąžiningas žmogus. Jis tikrai rūpinsis miesto ir vilniečių gerove.

Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Arnas 2010-12-20 09:05:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sutinku su tavim. Aš pakraupęs. Visad laikiau balsas.lt pačiu objektyviausiu ir intelektualiausiu portalu, bet tik dabar sužinojau, kad čia tas pats laikraštis RESPUBLIKA ir šie žemo intelekto komentatoriai tik įrodo, kad ne veltui esu šokiruotas. Patikdavo tik Mokslas ir IT skiltis, bet net dabar nežinau, ar teskaitysiu ją..   ATSAKYTI
Mums reikia protingo mero! 2010-12-16 00:59:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mums reikia Imbraso! Mums reikia gondolų! Mums reikia, kad meras miestą su sraigtasparniu apžiūrėtų ir pamatytų kur keliai užpustyti!    ATSAKYTI
nustebęs 2010-12-15 22:41:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikrai nemaniau,kad čia paksistų irštva - tačiau aiškiai klydau...   ATSAKYTI
yla 2010-12-15 21:58:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pagaliau Vilniuje šventė,baigėsi Navicko era   ATSAKYTI
T 2010-12-15 21:53:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
RA nieko naujo, is tu paciu....   ATSAKYTI
Yla 2010-12-15 19:54:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eitų geriau jau tas Alekna užsiiminėti gdytojo praktika, girdėjau, kad psichiatras jis neblogas, nes kiek gi jis čia vadovaus sostinei, po 2011 metų savivaldos rinkimų vistiek meru bus "tvarkietis" Juozas Imbrasas!   ATSAKYTI
Vilnietis 2010-12-15 19:54:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip tam multike - drakonas žuvo, tegyvuoja drakonas! Nemanau, kad Alekna kažkuo geresnis už Navicką. Tas pats kubilinis, ir tiek   ATSAKYTI
Tadas 2010-12-15 19:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul neužsiima tas Navickas savęs gyrimu, dirbdamas meru jis nė velnio nesiekė, kad Vilniaus miestas priartėtų prie Europos standartų – tiek gyvenimo kokybe, tiek atvirumu, demokratiškumu ir tolerancija.BLEFAS!   ATSAKYTI
agogo 2010-12-15 16:25:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
is veido neatrodo kad geresnis variantas   ATSAKYTI
T 2010-12-15 14:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi ant snukio parasyta kad tai totali korupcija ir visiskas nekompen.ten.TINGUMAS, aisku is ju dar reikia atimt ka privagia kol tuno tuose postuose..   ATSAKYTI
LIETUVIS 2010-12-15 14:37:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atlikta tik pusė darbo. Jeigu meru taps konservatorius Alekna, niekas nesikeis. Ateinančiuose savivaldos rinkimuose, meru rinksime JUOZĄ IMBRASĄ. Tai doras ir sąžiningas žmogus. Jis tikrai rūpinsis miesto ir vilniečių gerove.

   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Nepilnamečio žiaurumo sukrėsti Panevėžiečiai: naktį iš vis baisu eiti (nuotr. stop kadras)
Panevėžį sudrebino neapsakomas paauglio žiaurumas. Girtas 17-metis užpuolė ir žvėriškai sumušė 47-erių vyriškį. Tvarkingas vyras anksti ryte mirė tiesiog gatvėje. ...
Žvakutės (Fotobankas)
Pirmadienį mirė žinomas menininkas Jonas Jurcikas. Apie tapytojo mirtį patvirtino menotyrininkė Raminta Jurėnaitė, rašoma naujienų portale lrt.lt. Jonas Jurcikas gimė 1986 m. ...
Vieversys (nuotr. stop kadras)
Norime visą pavasarį ir vasarą būti labai energingi? Tuomet šiandien turėtume daug sportuoti, šokti. O tiems kas nori gražios odos, dar šiandien reikia nusiprausti lediniu ...
Cigaretės (nuotr. stop kadras)
Vyriausybė džiūgauja, kad pernai iš šešėlio ištraukta ne mažiau kaip 160 milijonų eurų. Tačiau kontrabandos mastai iš kaimyninių šalių vis dar išlieka didžiuliai – daugiausia į ...
Gediminas Kirkilas (nuotr. stop kadras)
Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimus su partijų lyderiais, o partijos vis išradingiau ieško būdų, kaip vėl patekti į valdžią po Seimo rinkimų. Štai ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų