Pusė Ukmergės gyventojų tapo savivaldybės ir šilumininkų karo įkaitais – jie jau pamiršo, ką reiškia turėti karštą vandenį, ir bijo net pagalvoti, kaip teks šildytis žiemą. Miesto vadovai ramina – antradienį paskelbta nepaprastoji padėtis bent kurį laiką leis atsikvėpti. Ar ilgai – nežinia.

Vanduo iš kolonėlės

Ukmergės Šilo vidurinė mokykla karštą vandenį gauna iš savivaldybės parūpintos mobiliosios karšto vandens kolonėlės. „Iš katilinės tiekiamo karšto vandens neturime. Savivaldybė parūpino tokį namelį su ratais, kuriame šildomas vanduo mokyklai. Kol kas gyvename taip ir nežinome, kiek dar tai tęsis", – pasakojo šios mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkiui Rimvydas Krivičius.

Jis pasiguodė, kad labiausiai kelia nerimą nenumaldomai artėjantys šalčiai, mat nežinia, ar mokyklai bus tiekiama šiluma.

„Mokykla suremontuota, sienos pašiltintos. Nesušalsime, jei, žinoma, radiatoriai šils", – vylėsi jis ir pasidžiaugė, kad moksleivių tėvai pasirodė supratingi ir dar neužplūdo su skundais dėl vaikų patiriamų nepatogumų.

REKLAMA

Trauktis neketina

Tačiau Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Savivaldybės ūkio skyriaus vyr. specialisto Algimanto Šuminsko žiniomis, ne tik mokinių ir darželinukų tėvai reikalauja tiekti karštą vandenį vaikams, bet ir Maisto bei veterinarijos tarnybos specialistai grasina uždrausti teikti šiose įstaigose maitinimo paslaugas, jei nebus užtikrinama derama higiena.

„Direktorius jau išleido įsakymą dėl šilumos sezono pradžios. Tai jokiu būdu nereiškia, kad pulsime jau dabar šildyti būstų. Tai leidžia vėl kurti katilines ir gaminti karštą vandenį. Jei neįvyks nieko netikėto, karšto vandens tiekimas gyventojams bus atnaujintas per artimiausias tris dienas. Darbai vyksta visu pajėgumu", – ramino jis.

A.Šuminskas aiškino, kad antradienį paskelbta ekstremali padėtis leidžia savivaldybei nepaisant nieko pirmiausia rūpintis gyventojais, naudotis dujomis ir nepertraukiamai tiekti šilumą bei karštą vandenį.

„Savivaldybė nesiruošia nusileisti. Jei nebūtume tikri, kad pajėgsime miesto gyventojams tiekti pigesnę šilumą, nebūtume ėmęsi veiksmų. O kiek truks teisiniai ginčai, vienas Dievas težino", – traukė pečiais A.Šuminskas.

Aibė pažeidimų

Ukmergės rajono savivaldybė tapo pirmąja Lietuvoje savivaldybe, nutraukusia gyventojams nepalankią šilumos tiekimo sutartį. Sutartis buvo nutraukta paaiškėjus faktams, kad “Miesto energija" skirstė ir dalijo pajamas tarp 20 fizinių ir juridinių asmenų, veikiančių skirtingose šalies ir pasaulio vietovėse. Grupės įmonės sukūrė mechanizmus, pagal kuriuos Ukmergės gyventojai iš dalies dengė šilumos ir karšto vandens kainą Trakų rajono vartotojams.

REKLAMA

Be to, „Miesto energija" be Ukmergės savivaldybės sutikimo sudarė ilgalaikes paskolų sutartis su bankais, įkeičiant Ukmergės šilumos ūkio turtą. Gautas paskolas bendrovė perskolino savo grupės įmonėms, skolinti pinigai buvo paskirti ne Ukmergės šilumos ūkiui, o palūkanas bankams mokėjo Ukmergės šilumos vartotojai, nes jos buvo įskaičiuotos į šilumos kainą.

Statys barikadas

Vakar pasklidus žiniai, kad buvusi šilumos operatorė UAB „Miesto energija" ruošiasi jėga įsiveržti ir perimti šilumos ūkio katilines, Ukmergės gyventojai rinkosi prie pagrindinės miesto katilinės ir net ketino statyti barikadas.


Rašyti komentarą...
k
kestutis
2010-09-30 11:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėl taip vadinamos ekstremalios situacijos Ukmergės savivaldybėje priežasčių ir kaltininkų nustatymo

Komentarai (0) »
2010 09 29


Ukmergės rajono savivaldybėje įvesta ekstremali situacija.Tokios situacijos negali atsirasti savaime,kilti dėl nenustatytų priežasčių-juk tam,kad Ukmergės rajono savivaldybėje būtų netiekiama šiluma ir karštas vanduo, visų pirma kas tai turėjo šios paslaugos tiekimą sustabdyti ar sukelti taip vadinamą ekstremalią padėtį.Mūsų žiniomis,tie kas sustabdė šilumos ir karšto vandens paslaugos tiekimą-Ukmergės savivaldybės valdžios ar jų įgalioti pareigūnai-,tie patys asmenys, negalėdami šios paslaugos tiekimo atnaujinti,paskelbė taip vadinamą ekstremalią padėtį,tikėdamiesi tokiais veiksmais išvengti teisinės ir politinės atsakomybės.


Atsižvelgdami į tai,kad

-konstitucinis teisinės Valstybės principas turi užtikrinti piliečiams galimybę kreiptis į Valstybės instituciją bei gauti paaiškinimus ir tai,kad piliečiai negali kreiptis į Valstybės institucija,kuri galimai yra padariusi neteisėtą veiklą t.y.šiuo atveju Ukmergės rajono savivaldybę.
-Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymai numato,kad Savivaldybių veiklos priežiūrą,tam tikrose ribose, vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
-mūsų įsitikinimu,ekstremalios situacijos sukurimas ir jos paskelbimas buvo inicijuojamas Ukmergės savivaldybės valdžios pareigūnų, tikslu teisinį ginčą spręsti neteisinėmis priemonėmis,dangstantis viešu vartotojų interesu-gauti įstatymu garantuotą nepertraukiamą šilumos ir karšto vandens tiekimą
-mūsų įsitikinimu, Lietuvos Respublikos Civilinės saugos įstatymas,kuriuo remiantis įvesta ekstremali situacija, negali būti įrankis spręsti teisiniams ginčams
-mūsų įsitikinimu, situacija jau seniai peržengė vienos savivaldybės reikalus ar problemas ir paliečia visą Lietuvos teisinę bei institucinę sistemą

Prašome Lietuvos Respublikos Vyriausybę:

1.Nustatyti: Ukmergės rajono savivaldybės valdžios asmenys ,kurių iniciatyva buvo nutrauktas šilumos ir karšto vandens tiekimas.
2.Nustatyti: ar šie asmenys , nutraukdami šilumos ir karšto vandens tiekimą, veikė Lietuvos Respublikos įstatymų reglamentuojančių šilumos ir karšto vandens tiekimo nutraukimą pagrindu t.y. ar turėjo teisinius pagrindus nutraukti šilumos ir karšto vandens tiekimą.
3. Nustatyti: kokie Ukmergės rajono savivaldybės valdžios sprendimai priimti nutraukiant šilumos ir karšto vandens tiekimą ir ar jie teisėti.
4.Nustatyti:ar ekstremalios situacijos paskelbiamas Ukmergės rajono savivaldybėje,jos tikslai ir pagrindai, atitinka Lietuvos Respublikos Civilinės saugos įstatymo tikslus ir nuostatas.
5.Esant ypatingai šios situacijos svarbai ir galimoms pasekmėms visai Lietuvai, prašome skubiai sudaryti darbo grupę situacijai Ukmergės rajono savivaldybėje išsiaiškinti.
6.Nustačius galimo Savivaldybės valdžios institucijų ar pareigūnų piktnaudžiavimo valdžia,savivalės, neteisėtų sprendimo priėmimo,viešo intereso pažeidimo ir panašius atvejus, kreiptis į Lietuvos Generalinę prokuratūrą dėl baudžiamų bylų kėlimo atsakingiems asmenims.

Nacionalinės dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lygos prezidentas
Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo akto signataras
Kęstutis Grinius
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų