Saulius Spurga
2007.02.21 08:19

Rinkimuose į Vilniaus savivaldybės tarybą užderėjo kaip niekad gražių ir stiprių kandidatų. Neapsigaukime, iš tikrųjų tėra dvi pusės, kurias skiria ryški linija: tai Zuokas ir tie, kurie prieš Zuoką. Kaip nėra truputį nėščių, taip nėra ir truputį mylinčių Artūrą Zuoką: jis remiamas besąlygiškai, smerkiamas taip pat, beje, be išlygų. Ne mažiau svarbu, kad jis šiuo metu užima mero pareigas, todėl visų kitų sąrašų lyderių tikslas yra išstumti jį iš sosto, ir jie natūraliai yra jo oponentai.

Margos koalicijos belaukiant

Tas, kas taps pagrindiniu A. Zuoko priešininku, šiuose rinkimuose gali tikėtis ženklios sėkmės. Socialdemokratų sąrašo lyderis Algirdas Paleckis demonstruoja ryžtą imtis graikų mitologijos didvyrio Tesėjo vaidmens - eiti į urvą ir įveikti korupcijos liūne nugrimzdusį Minotaurą. Dėl tokio įvaizdžio jis pasiruošęs verstis per galvą - ne tik kreipėsi į atitinkamas tarnybas, kad būtų ištirta, ar "Rubiconas" nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui, bet ir pakėlė maištą prieš "partijos tėtušį" A. Brazauską. Šis ragina nekritikuoti Vilniaus mero A. Zuoko, o A. Paleckis parašė partijos pirmininkui laišką, kuriame A. Zuoko liberalcentristus vadina susikompromitavusia, į korupcinius skandalus įsipainiojusia partija ir pareiškia, kad koalicijos su ja Vilniaus socialdemokratai nesudarys.

REKLAMA

Tokio akibrokšto prieš partijos gyvąjį talismaną dar nėra buvę. Aktyvios pastangos, matyt, duos tam tikrą rezultatą. Tuo tarpu Liberalų sąjūdžio sąrašo lyderis P. Auštrevičius, atrodo, pats netiki savo pergale, o konservatoriams iniciatyva sprūsta iš rankų. Tuo būdu A. Paleckis įsitvirtina antizuokininkų smaigalyje kaip Antizuokas Nr. 1.

Konservatoriai kažkodėl nesistengia demonstruoti savo sąrašo asmenybių, ir tai nėra jų privalumas, nes Lietuvos rinkėjai labiau trokšta balsuoti už gyvus žmones, o ne už partijas ir idėjas. Konservatorių sąrašo viršuje - trys neblogai žinomi politikai, Kęstutis Masiulis, Stasys Šedbaras ir Raimundas Alekna, tačiau jų veidai ir balsai mažai eksploatuojami. Šiuos politikus, ko gero, nustelbė dainuojantis, tegul ir vogtą dainą, socialdemokratas. K. Masiulis ilgą laiką buvo svarbiausias ir atkakliausias A. Zuoko kritikas, net teismų dėka įgijęs teisę Abonentą vadinti Abonentu, tačiau rinkimų sūkuryje tai kažkaip vis labiau užsimiršta.

Yra dar vienas rimtas kandidatas į Vilniaus mero postą - Rolandas Paksas. Ne vienas komentatorius jį įtarinėja sudarius slaptą sandėrį su A. Zuoku, nors bent jau viešai žinomi faktai byloja visai ką kita. R. Paksas ir jo komanda kritikuoja A. Zuoką smarkiai, negailestingai: net nupirko jam bilietą į Varšuvą ir išsiuntė DHL paštu, paaiškinę, kad A. Zuokas mėgsta sprukti būtent į Lenkiją. R. Paksas taip pat pretenduoja į Antizuoko titulą, tačiau kol kas sunkoka R. Paksą įsivaizduoti kaip daugelio partijų vienytoją ir koalicijos lyderį. Mat visi turbūt sutinka dėl vieno: Vilnių po rinkimų valdys marga koalicija.

REKLAMA

Sunku pasakyti, kiek pagrindo turi įtarinėjimai dėl slapto A. Zuoko ir R. Pakso sandėrio, tačiau svarstymai dėl jų sąjungos gali pasirodyti teisingi žvelgiant į priekį. R. Paksas greičiausiai bus pirmas politikas, kuris sulauks A. Zuoko skambučio po rinkimų. A. Zuokui valdžia svarbesnė už bet kokius principus, tad siekdamas šio tikslo jis užmirš net ir smarkiausius įžeidinėjimus. R. Paksas, kurio svarbiausias tikslas šiuo metu bent vieną koją įkelti atgal į politiką, turėtų būti sukalbamas. Liberalų ir centro sąjungos bei "Tvarkos ir teisingumo" koalicija Vilniaus mieste po rinkimų yra visai tikėtina. Kitos galimos koalicijos pagrindą gali sudaryti konservatoriai ir socialdemokratai.

Patriarchas be įpėdinio

Kol neįrodyta kitaip, tikėkime, kad A. Paleckio iššūkis A. Brazauskui yra jauno politiko smigtelėjimas patriarchui, klaninio valdymo simboliui, o ne, sakykim, “MG Baltic” ataka prieš "Rubiconą". Socialdemokratų "sąžinės balso" B. Genzelio teigimu, Kristina Brazauskienė jau kelerius metus nervina jaunuosius Vilniaus socialdemokratus, ir A. Paleckio laiškas yra šios konfrontacijos padarinys. Socialdemokratų partija kol kas daugmaž nebyliai stebi šį susipriešinimą, ir tam yra bent kelios priežastys. Pirma, sunku tramdyti A. Paleckį rinkimų kampanijos metu, nes tai tiesiog pakenktų partijai. Antra, dauguma partijos narių supranta, kad tokia A. Paleckio taktika yra teisinga, siekiant gauti kuo daugiau balsų Vilniaus miesto taryboje. Galų gale, ne už kalnų partijos pirmininko rinkimai, ir negali žinoti, iš kurios pusės pasisuks vėjas. Ministras pirmininkas G. Kirkilas, oportunizmo genijus, kaip jam įprasta panašiais atvejais naudoja laukimo taktiką, o juo seka ir visa partija.

A. Brazauskas suginė savo partiečius Vilniaus miesto tarybos narius balsuoti už miesto bendrąjį planą, tačiau gali būti, kad maištingasis Vilniaus skyrius iš tikrųjų yra jo jau nekontroliuojamas. Pabuvęs ministru pirmininku šį paskutinįjį kartą A. Brazauskas neteko nemenkos dalies savo autoriteto tiek tarp rinkėjų, tiek ir partijos viduje. Žinoma, senoji gvardija partijoje išliko, ir tai kur kas labiau patyrę vilkai, nei neapsiplunksnavę Vilniaus skyriaus jaunikliai. Bėda, kad A. Brazauskas neturi įpėdinio - jo favoritas Z. Balčytis nepopuliarus, neparanki aplinkybė ir Z. Balčyčio sūnaus teismas. Lieka vienintelis šansas - kad į partijos pirmininkus kandidatuotų pats A. Brazauskas, ir viskas liktų, kaip buvę. Tačiau ar pats A. Brazauskas norės priimti iššūkį - kelerius kadencijos metus kovoti ne su konservatoriais, o su maištaujančiais partiečiais? Taip gyventi jis nepratęs.

stebetojas
2007-02-21 09:55:36
Manau Spurga kalba apie Zuoko ir Pakso sanderi, tik tam kad eskaluotu nebutus dalykus. Relaybeje gi vyksta labai paprasti dalykai - vakar paleckis, umbrasas, naujoji sajunga ir austrevicius sudare sanderi (pries zuoka) ir tuo padejo pagrindus tolesniam bendradarbiavimui, o gal net ir koalicijai. Tai kodel turime vadovautis Spurgos fantazijomis apie Zuoko Pakso draugyste, kai yra faktai?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
vilnis 2007-02-22 08:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia kažkokie tipai švebeldžiuoja, kad Zuokas su Paksu koalicijos nesudarys - nejuokinkit, pone, tie veikėjai su bet kuo koalicijas darys dėl valdžios, Spurga teisus. O dėl Paleckio akcijos juk ir pats Spurga kelia klausimą ir kol kas gali remtis tik Genzelio žodžiais. Ar manote, kad ir Genzelis PR akcijoje dalyvauja? Kad jį patį apgavo - gali būti, pamatysim ateityje, tačiau šiuo metu iš tikrųjų tik A.Paleckis atrodo panašus į būsimos koalicijos lyderį. Nesuprantamas konservatorių elgesys, bet drįstu spėlioti, kad tokia padėtis susiklostė dėl Masiulio asmeninių savybių. Ir gaunasi, kad nei pats gali, nei kitiems saviškiams leidžia. Auštrevičius nervina savo nesusigaudymu. "Atgimime" paskaičius kanditatuojančių į Vilniaus savivaldybę partijų atstovų pokalbį, deja-deja, panašiausiai ir pranašiausiai atrodo Zuokas su Imbrasu.   ATSAKYTI
autoriui 2007-02-21 17:58:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
p. Spurga, visiskai aisku yra keli dalykai: Masiulis yra per silpnas vadovauti, Zuokas su Paksu koalicijos nesudare ir nesudarys, Paleckis yra tik partinis piaras apie "naujaja socdemu karta".
visokie pigus piarai skirti kvailai mastantiems zmonems. toks jus nesat.
taigi, persasi viena isvada - vykdote uzsakymus.
nusiritot tamsta, nusiritot..   ATSAKYTI
situational ethics 2007-02-21 15:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbiami komentuotojai, netaikykite uždarų sistemų. PR specialistai gerai žino didžiųjų žaidimų strategijas ir taktikas. Žaidimai be taisyklių (arba tokie, kai taisyklės taikomos vadovaujantis situational ethics) – patys veiksmingiausi žaidimai. Vaidmenys (coordinator, immobaliser, chameleon) tokiuose žaidimuose nuolatos keičiasi. Principų nerasta. Žaidimas tęsiasi.   ATSAKYTI
J.K.P. 2007-02-21 13:47:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Du Minedai prieš vieną Zuoką

Sauliau, tikrai nublūdijai. Negi nematai, kad visas šis antizuokinis Masiulio ir Paleckiuko darkymasis - tik politikos "'didžiųjų" žaidimas? Socdemai ir konservatoriai - rimtos ir protingos partijos. Jie supranta, kad Vilniuje (o ne Lietuvos mastu) įveikti Zuoką - labai sunku. Jei išvis įmanoma.

Tad bet kuris solidus šių partijų lyderis, ryžęsis susirungti su Zuoku, stipriai rizikuotų, mat pralaimėjęs jis ne tik, kad Vilniaus meru netaptų, bet ir prarastų dalį įtakos bei autoriteto partijos viduje. Be to, ir versle kai kuriems jų galėtų kilti problemų.

Kaip kitaip paaiškinti, kodėl konservai neiškėlė prieš Zuoką, pavyzdžiui, Dargio, o socdemai - Paviržio? Vienas - savotiškas Zuoko "analogas", tik be skandalų šleifo, o kitas - labai rimtai pasirodęs vicemero poste. Štai jie galėtų būti rimta alternatyva Zuokui, o ne mikčiojantis "propesorius" ar Lolišvili palaimintas mėmlius-dainininkas.

Bet visiškai nekovoti prieš Zuoką nei socdemai, nei konservai negali, nes tai reikštų susipykimą su trimis didžiausiomis verlo grupuotėmis vienu metu - "Dujotekana" ir Vakarų korporacija , "MG Baltics" bei "Vilniaus prekyba", kurios visos miega ir sapnuoja mero poste ne Zuoką, o "savą žmogų". Ar socdemai su konservais durni, kad užsitrauktų ant savo galvos iškart trijų banginių, galinčių bet ką sumalti laisvai samdomose televizijose ir dienraščiuose, rūstybę?

Štai ir pasirinktas "aukso vidurys" - prieš Zuoką Vilniuje dvi didžiausios Lietuvos partijos išleido du politinius Minedus. Taip ir avys (t.y., Zuokas) sveikos, ir vilkai (t.y., Zuoką nuversti siekiantys verslo magnatai) sotūs.

O kad Masiulis ir Paleckiukas taip nemano, tai kas čia keisto? Tam jie ir "minedai".    ATSAKYTI
burbulas 2007-02-21 12:53:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keistas man tas Paleckio kaip "didžiojo kovotojo su Zuolu" burbulo pūtimas...Kažkaip visi labai lengvai pamiršo, kad toks K.Masiulis iš tiesų buvo pirmas, kuris rimtai griebėsi Zuoko ir bandė priešintis zuokizmui Vilniaus savivaldybėje.... kaip dabar matyti, deja, nelabai sėkmingai   ATSAKYTI
Julius 2007-02-21 11:25:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Konservatorių sąrašo viršuje - trys neblogai žinomi politikai, Kęstutis Masiulis, Stasys Šedbaras ir Raimundas Alekna, tačiau jų veidai ir balsai mažai eksploatuojami. Šiuos politikus, ko gero, nustelbė dainuojantis, tegul ir vogtą dainą, socialdemokratas. K. Masiulis ilgą laiką buvo svarbiausias ir atkakliausias A. Zuoko kritikas, net teismų dėka įgijęs teisę Abonentą vadinti Abonentu, tačiau rinkimų sūkuryje tai kažkaip vis labiau užsimiršta."

Paskaičius tokius rašinius peršasi išvada: pats autorius siūlo užmiršti darbus, bet klausytis suokymo. Kur buvo tas Paleckis kai vienas prieš teismus stojo Masiulis???
   ATSAKYTI
inž 2007-02-21 10:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rubavičius balse.lt geriau spausdinasi apie Paleckiuką: Ar socdemams pavyks įveikti Algirdą Paleckį? 2007.02.20 | 08:10 (31)
---------------Bet jei Spurga būtų drąsesnis ir paryškintų šią tarp kitko mestą temą: "Kol neįrodyta kitaip, tikėkime, kad A. Paleckio iššūkis ...yra jauno politiko smigtelėjimas ...., sakykim, “MG Baltic” atakai prieš "Rubiconą". ------------- KAS valdo Vilnių? MG Baltic ar Rubikonas? Zuokas, Paleckis, Valentinavičius ir kt viešieji kalbėtojai yra tik sraigteliai stambaus kapitalo mašinose. Bus taip, kaip jos susitars tarpusavy. Rinkėjų balsai nieko nelems. Rinkimai-tai tik naujos suknelės pasiuvimas.   ATSAKYTI
stebetojas 2007-02-21 10:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau Spurga kalba apie Zuoko ir Pakso sanderi, tik tam kad eskaluotu nebutus dalykus. Relaybeje gi vyksta labai paprasti dalykai - vakar paleckis, umbrasas, naujoji sajunga ir austrevicius sudare sanderi (pries zuoka) ir tuo padejo pagrindus tolesniam bendradarbiavimui, o gal net ir koalicijai. Tai kodel turime vadovautis Spurgos fantazijomis apie Zuoko Pakso draugyste, kai yra faktai?   ATSAKYTI
ssss 2007-02-21 10:28:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
TestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTestTest   ATSAKYTI
Remis 2007-02-21 10:05:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šįkart nuslydai paviršiumi, Sauliui. Įžvalgų nematyti, o tiesiog pakartotos piarinės kai kurių partijų klišės, beje, mažai ką bendro turinčios su tikrove. Paleckį pavadinti Antizuoku - per daug garbės pirmajam, kartu su Kirkilu žaidžiančiam žurnalistų ir komentatorių prarytą jauką-partiją apie neva "nepriklausomą, partijos bosams prieštaraujantį, dainuojantį" lyderi. Silpnoka.   ATSAKYTI
stebetojas 2007-02-21 09:55:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau Spurga kalba apie Zuoko ir Pakso sanderi, tik tam kad eskaluotu nebutus dalykus. Relaybeje gi vyksta labai paprasti dalykai - vakar paleckis, umbrasas, naujoji sajunga ir austrevicius sudare sanderi (pries zuoka) ir tuo padejo pagrindus tolesniam bendradarbiavimui, o gal net ir koalicijai. Tai kodel turime vadovautis Spurgos fantazijomis apie Zuoko Pakso draugyste, kai yra faktai?   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Edward Lucas (nuotr. Paulius Peleckis/Fotobankas)
Kiek maistinga jūsų dieta? Ne tai, ką valgote, o tai, ką vartojate savo akimis ir ausimis? Nelabai galime pasiteisinti, kai piktnaudžiaujame riebalais, cukrumi arba alkoholiu. ...
Gertrūda Katiliūtė  (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Žiauriai sumuštos ir išprievartautos jurbarkiškės istorija dar praėjusių metų gegužės pabaigoje su siaubu prikaustė bene visos Lietuvos dėmesį. Tuomet nukentėjusios ...
Vytautas Usonis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Pasaulį kaustantis koronavirusas verčia skelbti ekstremalią situacija ir mūsų šalyje. Nors pas mus nenustatytas nė vienas koronoviruso atvejis, panika jau prasidėjo. Kiek ...
Tadas Povilauskas (nuotr. Organizatorių)
Dar praėjusią savaitę, kai užsikrėtusių koronavirusu Europoje nebuvo daug, atrodė, kad šio viruso padariniai Lietuvos ekonomikai bus maži: manėme, kad virusas tiesioginių ...
„Swedbank“ ekonomistas Vytenis Šimkus (nuotr. asm. archyvo)
Lietuvoje atlyginimai sparčiu tempu auga jau kelerius metus. Neretai pasigirsta kalbų, kad per sparčiai augantys atlyginimai mažina Lietuvos konkurencingumą tarptautinėse ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų