Saulius Žiūra?BFL nuotr.

Saulius Žiūra?BFL nuotr.

Generalinei prokuratūrai vakar paskelbus sprendimą nutraukti Vytauto Pociūno žūties aplinkybių tyrimą, jo našlė Liudvika Pociūnienė žada nenuleisti rankų. Kaip sako moteris, jai tiesiog gėda, kad tarp prokurorų neatsirado nė vieno, turinčio drąsos išsiaiškinti teisybę.

Generalinė prokuratūra vakar nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Baltarusijoje prieš pustrečių metų paslaptingomis aplinkybėmis žuvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) karininko ir diplomato V.Pociūno mirties aplinkybių. Tokį sprendimą priėmė tyrimą vykdęs Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras Mindaugas Gylys.

„Išnaudojome visas priemones atlikdami ikiteisminį tyrimą. Šiuo metu nėra jokių duomenų, kad V.Pociūno mirtis galėjo būti kokios nors nusikalstamos veikos padarinys. Atliktas tyrimas rodo, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas“, - LŽ sakė M.Gylys.

Tyrimas V.Pociūno byloje buvo atnaujintas 2007-ųjų rugsėjo 19 dieną. Pirmasis tyrimas, pradėtas iš karto po V.Pociūno žūties 2006 metų rugpjūčio 23-iąją Breste, buvo nutrauktas po tragedijos praėjus vos porai mėnesių. Jį atlikęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Justas Laucius patvirtino Baltarusijos teisėsaugininkų iškeltą versiją, kad VSD pareigūno žūtis, neaiškiomis aplinkybėmis iškritus pro viešbučio langą, buvo nelaimingas atsitikimas. Netrukus J.Laucius gavo VSD apdovanojimą.

REKLAMA

Iš naujo tirti V.Pociūno žūtį Generalinė prokuratūra ėmėsi tik po atkaklių jo našlės Liudvikos Pociūnienės pastangų, teismo sprendimu. 2007-aisiais teismas įvertino L.Pociūnienės argumentą, kad prokurorai netyrė versijos, jog pareigūnas galėjęs būti nužudytas, o jo mirtis - galbūt susijusi su darbu VSD.

Tyrimą perėmus prokurorui M.Gyliui, L.Pociūnienė dar neseniai kalbėdama su LŽ džiaugėsi, kad byla po truputėlį juda, kad matyti tyrėjų geranoriškumas bei pastangos išsiaiškinti teisybę.

Vakar našlės balse skambėjo didžiulė nuostaba. „Tyrimas iš tiesų judėjo į priekį, ir dabartinis prokuroro sprendimas jį nutraukti mane labai nustebino. Tai padaryta taip pat skubotai, kaip ir pirmąjį kartą. Esame tik pusiaukelėje, susipažindami su medžiaga. Atrodė, kad su prokuratūra yra galimybė bendradarbiauti“, - kalbėjo L.Pociūnienė.

Kaip sako moteris, jai gėda, kad tarp tokios daugybės vyrų Generalinėje prokuratūroje nė vienas nerado savyje valios ir drąsos aiškintis teisybę.

„Sprendimą nutraukti tyrimą būtinai skųsime. Toliau kovoti man kantrybės tikrai užteks“, - nenuleido rankų L.Pociūnienė.

Šiuo metu V.Pociūno žūties aplinkybes dar mėgina aiškintis Lietuvos Sąjūdžio 2008-ųjų liepą suburta komisija. Jos narys europarlamentaras Vytautas Landsbergis LŽ patikino, kad šis darbas bus tęsiamas.

“Generalinė prokuratūra pasirodė nepajėgi. Lietuvai tai reiškia eilinį moralinį išmėginimą, - apie nutrauktą prokurorų tyrimą kalbėjo politikas. - Mes norėtume padaryti, ką galime. Manau, kad galime nemažai, ypač kai prokuratūra nebetrukdo.“

REKLAMA

Per daugiau kaip dvejus metus neišaiškintos ne tik V.Pociūno žūties aplinkybės. Nors ankstesnėje Seimo kadencijoje dirbusi parlamentinė tyrimo komisija, po V.Pociūno žūties nagrinėjusi galimus aukštų pareigūnų bandymus asmeniniais tikslais daryti įtaką svarbiausiems valstybei sprendimams, veikiant net kartu su Lietuvai priešiškomis užsienio jėgomis, padėjo daug pastangų, atskleisdama stulbinamus faktus, aukščiausių valdžios sluoksnių tai nepaveikė.

Po parlamentinio tyrimo savo postą dėl atkaklaus visuomenės spaudimo prarado tik susikompromitavęs VSD vadovas Arvydas Pocius. Kiti tyrimo medžiagoje minėti veikėjai ir toliau eina itin atsakingas pareigas, o jų veiklos nesiimama vertinti net moraliniu aspektu.

Jurga Tvaskienė

Ontė
2009-02-25 09:25:08
Vieną kartą reikia baigti spekuliatyvines kalbas
apie Pociūno žūtį. Visos ekspertizės patvirtino, kad tai nelaimingas atsitikimas. Būtina paviešinti Pociūno žūties tyrimo medžiagą, liūdininkų parodymus. Kodėl bijoma tai padaryti? Juk paskutiniai du liūdininkai, bendravę su Pociūnu, Lietuvos diplomatai. Kodėl jų niekas nepakviečia į televiziją, nepaima interviu? Atsakymas paprastas. Šie liūdininkai bijo, jie negali niekuo pasiteisinti, nes gėrė kartu su Pociūnu. Alkoholis - pagrindinis Pociūno žūties kaltininkas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
vladas 2010-01-04 17:51:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GAL LAIKAS SUŽINOTI APIE SAVIVALDYBĖS IR R. ŠALAŠAVIČIŪTĖS NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS KURIUOS BANDO NUSLĖPTI LRGP

Mano vaikams pastoviai buvo grasinama susidorojimu, jiems grasindavo vaikų motina RIMA ANDROSOVA, bet jos nusikaltimus bandoma nuslėpti. 2004m. po grasinimų vaikui ji neteisėtai buvo apgyvendinta „Vaiko ir Motinos Pensione“, apie tai žinojo ir direktorė N. Dirsienė, bet viską slėpė, kodėl pas ją nebuvo iškarto paimtas vaikas ? Pensione R. Androsova užpuolė svetimą vaiką net 2 kartus, mušė ir grasino nužudyti, šie faktai irgi nuslėpti. Vėliau vaikam pastoviai buvo grasinama susidorojimu, buvo daužomi langai, televizoriai. Apie tai žinojo ir vaiko teisių inspektorė R. Valančienė, bet viskas buvo slepiama.
2006m. Gretimame savivaldybės socialiniame būste neteisėtai buvo apgyvendintas provokatorius GRIGORIJ ULEVIČ. Šio buto savininkas GINTARAS BERTULIS neteisėtai buvo perkeltas į svetimą socialinį butą „PILAITĖJE“, o jo bute buvo apgyvendintas G. ULEVIČ, kuris pradėjo terorą prieš mane, ir kuris vyko net pusantrų metų. Aš buvau sumuštas net 4 kartus, buvo sumušta jau 4 mėnesį nėščia mano sugyventinė. Tik po skundo į STT, provokatorius buvo iškeldintas, o į savo butą sugražintas G. BERTULIS. (tyrimai neatlikti, viską bandoma nuslėpti).
2007.10.19. vaiko teisių inspektorė R. Valančienė atvykusi pas mus į namus, pagrobė mano dukrą Virgą Lukoševičiūtę, be jokios priežasties, kai motinos nebuvo namie. Taip pat ji bandė pagrobti mano sūnų Virgį Lukoševičiu 2006m. bet jai nepavyko. Aš kreipiausi i R. Šalašavičiūtę net 3 kartus, bet jokių paaiškinimų negavau. TAI KAM BUVO PAGROBTA MANO DUKRA ? TOKIEM PEDOFILAM KAIP USAS, AR FURMONAVIČIUS ? GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS ŠALAŠAVICIŪTĖS PAVADUOTOJA MONIKA URMONIENĖ, O GAL PATI MOTINA RIMA ANDROSOVA ? KURIOS BŪTŲ JĄ PARDAVĘ JEI NEBŪČIAU GRYŽĘS IŠ VOKIETIJOS, O GAL PATI ŠALAŠAVIČIŪTĖ NORI PAKOMENTUOTI ?
2007.11.06. ir 2008.02.05. aš kreipiausi į LRS Žmogaus teisių komitetą, ir įrodžiau, kad LRGP slepia nužudymus, ir nusikaltimus prieš vaikus. (bet tyrimai neatlikti).
Čia aprašyta labai maža dalis nusikaltimų, kurie organizuoti ALGIRDO KATKAUS, kad nuslėpti prokuroro BIRŠTONO, saugumiečio POCIŪNO nužudymus, ir 3 pasikėsinimus nužudyti mane. (GAL PAKOMENTUOS ŠIUOS FAKTUS LRGP ?)
Kad nuslėpti visus šiuos nusikaltimus savivaldybė kreipėsi į teismą, kad atskirti vaikus nuo manes. (GAL PAKOMENTUO ŠIUOS FAKTUS TEISĖJA RENATA KASIMOVIENĖ ?)

TAI KIENO INTERESUS GINA R. ŠALAŠAVIČIŪTĖ, VAIKŲ AR IŠKRYPĖLIŲ KURIE ORGANIZUOJA NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS ? AŠ PASIEKSIU, KAD TAVE TEISTŲ KAIP ŠIŲ NUSIKALTIMŲ BENDRININKĘ, ATSAKYSI UŽ MANO VAIKŲ AŠARAS.
VLADAS LUKOŠEVIČIUS. Rašykite, atsiūsiu medžiagą. Tel. 867704339. email: [email protected]

P.S.
R. ŠALAŠAVIČIŪTE TAU REIKIA BIJOTI NE D. KEDŽIO, NE MANĘS, TAU REIKIA BIJOTI VAIKŲ KURIE PATYRĖ NUOSKRIAUDAS, IŠ KURIŲ BUVO PASITYČIOTA. JEI TU BENT KIEK NUSIMANAI VAIKŲ PSICHOLOGIJA, TURĖTUM ŽINOTI, KAD VAIKAI IŠ VAIKNAMIŲ NEPAMIRŠTA NUOSKRIAUDŲ, JIE VISKĄ LAIKO SAVYJE, IR UŽTENKA MAŽIAUSIO POSTUMIO IR VISKAS IŠSILIEJA. O TAU ATEIS ATPILDO VALANDA. BET ŽINOK, KAD BAISIAUSIA NE BAUSMĖ , O JOS LAUKIMAS
   ATSAKYTI
vladas 2010-01-04 17:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
SIS LAISKAS ISSIUNTINETAS I VISAS UZSIENIO SALIU ATSTOVYBES.
As Vladas Lukosevicius, kreipiuosi i visas uzsienio atstovybes su pagalbos prasymu. Pries mane ir mano vaikus jau 10 metu vykdomas valstybinis teroras, kuri organizavo ALGIRDAS KATKUS, buves LRS nacionalinio saugumo ir ginibos komiteto pirmininkas. Jo nurodimu buvo organizuoti 3 pasikesinimai nuzuditi mane, 1999m., 2003m., ir 2008m. (po visu siu pasikesinimu buvai operuotas). Pries mano 3 mazamecius vaikus buvo organizuoti nusikaltimai, jiems nekarta buvo grasinama susidorojimu. Del visu siu nusikaltimu as nekarta kreipiausi i LRGP, i LRS zmogaus teisiu komiteta, i LRS vaiko teisiu kontroliere, kreipiausi ir i LR seimo narius, bet jokiu priemoniu nebuvo imtasi. As kreipiausi i LR Prezidenta V. Adamku su pareiskimu, kuriame isvardinau aukstu valstybes pareigunu nusikaltimus ir pateikiau irodymus, bet tyrimai nebuvo atlikti. Su panasiu skundu as kreipiausi ir i LR Prezidente D. Grybauskaite, bet tyrimai nepradeti. AS SAVO SKUNDUOSE ISVARDINAU AUKSTU VALSTYBES PAREIGUNU NUSIKALTIMUS, UZ KURIUOS JIE BUVO PAAUKSTINTI PAREIGOSE, JEI TAI SMEISTAS JIE TUREJO PILNA TEISE KREIPTIS I TEISMA, BET NE VIENAS NESIKREIPE, TIK BUVO ORGANIZUOTI UZPUOLIMAI.
Neseniai Lietuvoje nuskambejes pedofilijos skandalas, kai D. Kedis negalejo apginti 4 metuku prievartaujamo vaiko, tai maza dalis nusikaltimu kuriuos nebaudziamai vygdo iskrypeliai, sadistai Lietuvoje . Lietuvoje as kreipiausi i visus laikrascius ir televizijas, man buvo pazadeta, kad paviesins mano pateiktus faktus su visais irodymais, bet viskas buvo uzciaupta. Tik po visu kreipimusi pasikartodavo uzpuolimai, kuriuos prokurorai uzciaupdavo. As kreipiausi, kad buciau iskviestas liudininku saugumiecio Paciuno nuzudymo byloje, kuris buvo ismestas per langa Breste, po sio kreipimosi buvau uzpultas su peiliu, as suspejau prisidengti su ranka nuo peilio, po operacijos nevaldau 4 kaires rankos pirstu. Prokurorai tai traktavo kaip nedideli chuliganizma. As turiu surinkes daug irodymu apie 3 teiseju nusikaltimus, su siais irodymais kreipiausi i LRGP, bet tyrimus atsisake atlikti. Jei imanoma, isplatinti sia medziaga demokratinese salyse busiu dekingas, gal tik po to Lietuvoje kas nors pasikeis. AS KREIPIUOSI I VISAS UZSIENIO SALIU ATSTOVYBES SU PAGALBOS PRASYMU, NES MAN IR MANO 3 MAZAMECIAM VAIKAM GRESIA RIMTAS PAVOJUS. VLADAS LUKOSEVICIUS. Vilnius. Tel. 867704339.
   ATSAKYTI
Alik 2009-02-25 16:15:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Stai L.Pociuniene vakar pasake, kad sieks atnaujinti byla del savo vyro zuties, o siandien J.Razma skelbia, jog reikia paviesinti sita byla... . Pazymetina, kad pats V.Pociunas iki mirties kalbejo su K.Masiuliu, su V.Landsbergiu, su A.Kubiliumi? Toks gaunasi ispudis, kad L.Pociuniene susitare su TS-KDP siuo klausimu... . Kai ji sako, jog apskus prokuraturos sprendima, J.Razma ragina paviesinti byla puikiai suprantant tai, kad sito artimiausiu laiku nebus padaryta. Maza to, visuomenine komisija su V.Alisausku vadovo pareigose, kurioje dalyvavo dauguma TS-KDP atstovu su V.Landsbergiu, "kontroliavo" prokuraturos darba... . Gal L.Pociuniene susitare su TS-KDP- pati isstume savo vyra is lango Baltarusijoje, o dabar "iesko" nusikaltelius. Prisiminkite A.Petruseviciaus zodzius apie V.Grybauska mirti: man paskambino jo, V.Grybausko, zmona ir pasake, kad jis susprogdino save, taciau liko gyvas, o as pasakiau nuzudyti ji taip, kad tai atrodytu savivzudybe. TS-KDP priprato imituoti savizudybes. Kas bus su Lietuva, jeigu zmonos pagal TS-KDP isakyma zudo savo vyrus...?    ATSAKYTI
as 2009-02-25 15:54:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
prokurorai privalejo ieskoti teisybes, "teisybes" pagal Pociuniene   ATSAKYTI
Kardas 2009-02-25 15:31:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai dar karta parodo kaip valdomos visos struktūros, ir šeimininkas sedi ne čia. Ne be reikalo, stojant i sov.teise pirmas butinas popierius buvo nkvd kgb mvd pazyma apie totalini visos seimos lojaluma okupantams.   ATSAKYTI
baisu 2009-02-25 15:16:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
isprotejusi, susireiksminusi moteris   ATSAKYTI
JO 2009-02-25 15:08:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aha -tai pikti Lietuvos nedraugai iš KGB pasigavo taurų patriotą, prigirdė jį alumi, neleido nueiti į tualetą ir privertė lipti ant palangės- ir štai... Koks klastingas planas   ATSAKYTI
duque 2009-02-25 14:32:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkodėl man atrodo, kad bijoma pajudinti visą šitą dalyką. Vat mikropluošto, kuris buvo rastas panagėje, niekas nesistengė patikrinti, kam priklauso.   ATSAKYTI
he 2009-02-25 14:16:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
geda prokurorams, geda vsd padugnems, geda musu pseudopolitikams.
stiprybes pociunienei! gal isaus ta diena kai lietuva apsivalys...   ATSAKYTI
pavojinga 2009-02-25 14:15:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kai kurių davatkų dėka darosi pavojinga net išgerti - grąsina tuoj visi pijokai pradės iškritinėti per langus - saugokitės ir gurkšnojantys alkoholį - davatkos gali išmesti per nežinia kurio aukšto langą - nors kaip sako ekspertai noras šokti atsiranda tik po narkotikų dozės   ATSAKYTI
Tiesa 2009-02-25 14:12:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar tinka ar ne negalime valstybes tampyt uz virvuciu.Zuvo tai zuvo ir leiskime miegot amzinybeje o ne bandykime mirtimi pasinaudot asmeninei ar politinei naudai gauti.   ATSAKYTI
Mamba 2009-02-25 12:55:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žydrųjų albinų gauja vis dar valdo Lietuvą.   ATSAKYTI
student 2009-02-25 12:14:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
http://www.lrt.lt/news.php?strid=2838146&id=5142781   ATSAKYTI
taip sau 2009-02-25 12:10:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Del prokuroru man negeda. Jie silpni zmones, ishlaikantys savo sheimas, bijantys prarasti darba. Baisus yra VSD pareigunai.   ATSAKYTI
Via 2009-02-25 11:55:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tas prokurorų atsakymas pasirodė kaip stenėjimo pastangos kaip nors pasakyti, kad nieko neištirta, kad gali būti ir taip, o gali būti ir antraip, bet kodėl nuspręsta taip - neaišku,jei tik galima - pasakyta, tai matyt taip ir buvo. Galėjo iškristi, tai reiškia ir iškrito, nors galėjo ir išstumti - iš kur matyti, kad neišstumta? O gal kas apsvaigino narkotikais? Ar tikrai neapsvaigintas? Nieko neatsakyta.    ATSAKYTI
pilietė 2009-02-25 11:48:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man gėda dėl išprotėjusių moterų   ATSAKYTI
Buvo gėda klausyti, 2009-02-25 11:39:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip tos ekpertizės atliekamos...   ATSAKYTI
>Ontė 2009-02-25 11:37:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš kur toks informuotumas?Priešingu atveju,už šmeižtą,atsakomybė nebaisi?   ATSAKYTI
Tarzanas 2009-02-25 11:35:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kitokiomis aplinkybėmis,sakyčiau,kad tiesiog gedinti žmona nenori pripažinti objektyvaus fakto.Bet tik ne šįkart!!!Pernelyg daug buvo užduota klausimų,o juos prokurorai atsakė išsisukinėjimu!!!Panašu,kad iškelta versija,jog V.Pociūno nužudymo organizatoriai-aukšti korumpuoti VSD pareigūnai,o vykdytojai-Baltarusijos KGB,labiau nei pagrįsta!!!Turėtų būti atliktas skaidrus tyrimas,visuomėnė turi būti apie jo eigą informuojama!!!Nes tam tikrų pareigūnų pareiškimas,kad viskas ten tvarkoj,jokio nužudymo ten nebuvo,bent jau manęs asmeniškai neįtikina.Tikrai visi puikiai žino,kiek kartų net ir aukšti valstybės pareigūnai yra "juodai"apsimelavę...   ATSAKYTI
Kalnietis 2009-02-25 10:43:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Panašu ,kad LR prokuratūra bijo atskleisti įtakingų politikų ir kgb susijusių pareigūnų, tebedirbančių Lietuvos VSD suokalbio.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vilniuje susidūrė du automobiliai, vienas jų rėžėsi į tvorą (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Ketvirtadienį vakare Vilniaus policijai ir medikams pranešta apie dviejų automobilių avariją Panerių gatvėje. Medikų pagalbos prireikė vienam vaikinui. Pirminiais duomenimis, ...
Vasara
BNS pateikia svarbiausių ketvirtadieno naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso ...
Teismas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Teismas nurodė grąžinti prokurorą Julių Rėksnį į buvusias pareigas Vilniaus apygardos prokuratūroje, nes jam skirta nuobauda už tarnybinį nusižengimą buvo neproporcinga ...
Sergamumas Covid-19 lietuviams – nė motais: skristi bijo, bet gaili atostogų (nuotr. stop kadras)
Saulėtos atostogos Bulgarijoje apkarto šimtams lietuvių, nes išgirdę, kad nuo šiandienos grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų saviizoliacija, atostogaujantys tautiečiai prabilo ...
Kapinės (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kėdainių rajono Pernaravos miestelio gyventojai sunerimę, mat po penkių metų pertraukos vėl prasidėjo vagystės kapinėse. Šį kartą nuo kapo dingo antkapis. Vietiniai mano, kad ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų