Tomas Urbelionis/BFL nuotr.

Savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ naujausiame numeryje teigiama, jog skandalingai pagarsėjusios bendrovės „Rubicon group“ suklestėjimas siejamas su Artūro Zuoko veikla sostinės mero poste, tačiau net jam pasitraukus kompanijai sekasi puikiai.

Prisitaiko prie visų valdžių

A. Zuoko pasitraukimas iš Vilniaus mero pareigų nesumažino nei „Rubicon group“ užmojų, nei įtakos. Tebevyksta statybos Ozo parke, įmonė tebekontroliuoja miesto šilumos ūkį per antrines įmones, tokias kaip „City Service“. Taip pat plečia įtaką daugiabučių namų priežiūros, atliekų išvežimo srityse.

Įmonė „Lazdynų būstas“, nepaisant dalies politikų pasipriešinimo, buvo privatizuota ir atiteko minėtai kompanijai „City Service“.

Gyventojai protestuoja, tačiau savivaldybėje bandoma prastumti šiukšlių deginimo gamyklos prie Gariūnų statybas, kuriomis, kaip įtariama, suinteresuotos „Rubicon“ įmonės „Dalkia“ ir „Vilniaus energija“.

Prieš praėjusius savivaldos rinkimus antirubikoniniais lozungais mojavusi „Tvarkos ir teisingumo“ (TT) partija šiandien priversta užsičiaupti, nes „Rubicon group“ turi šalininkų ir jos gretose.

Dar 2007 metų rudenį, vykstant minėtiems ginčams dėl „Lazdynų būsto” privatizavimo,  prasidėjo trintis valdančiojoje koalicijoje.

Gintaras Kazakas, tuo metu dar dirbęs „Rubicon group“ priklausančioje bendrovėje „Realco“, ir Audrius Butkevičius – TT nariai, dabar teisiami už papirkinėjimą, – jau tada stojo verslininkų pusėn ir net buvo pasiryžę sužlugdyti valdančiąją koaliciją, jei „Rubicon group” pretenzijos nebūtų patenkintos.

REKLAMA

J. Imbrasas skėsčioja rankomis

Sostinės valdžios branduolį sudarančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas meras Juozas Imbrasas tik skėsčioja rankomis.

„Dėl visko kalti galiojantys įstatymai, kurių mes negalime pakeisti. Ne kartą ir su savo Seimo frakcija diskutavome, ką daryti, bet daugumos neturime”,  – virkavo meras.

Buvęs Vilniaus meras A. Zuokas nuo savaitraščio „Balsas.lt savaitė” žurnalisto buvo linkęs skubiai nutolti Seimo koridoriumi, lydimas ištikimo ginklanešio Žilvino Šilgalio. „Nekalbėsiu šia tema“, – purtė galvą buvęs sostinės meras.

Kiek anksčiau, kai dar nebuvo toks baikštus, A. Zuokas atrodė kur kas iškalbingesnis. Visas savo teisines problemas ir draugams iš „Rubicon group“ metamus įtarimus jis vertino kaip oligarchų kerštą.

TIK FAKTAI

Įmonių grupė „Rubicon group“ suformuota 2003–2004 metais. Ji ne kartą sulaukė kaltinimų, kad vadovaujasi nesąžiningais veiklos metodais.

2005-ųjų gruodžio 1 dieną Seimo laikinoji komisija paskelbė išvadas, kad koncerno juodojoje buhalterijoje ir telefoniniuose pokalbiuose Abonentu minimas A. Zuokas, galimai susijęs su koncernu.


Rašyti komentarą...
P
Paulius
2009-01-13 15:20:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
kazkada buvo laida apie paslaptingus Paxiaus ir Zuoko susitikimus, kai pastarasis tik pereme mero posta is Paxo. Visai itikinamai buvo parodyta, kaip kartu su postu Paxius perdave ir santykius su Rubikonu. taigi nemanau kad TT partija kazka keis ar trukdys Rubikonui, jei visos bent jau pirmosios sutartys jau prie Paxo buvo suderintos, o Zuokas tik jas peremes posta pasirase :) Abu labu tokiu
Atsakyti
0

k
kk
2009-01-13 16:18:32
Pranešti apie netinkamą komentarą

City servis Kaune netvarko gyvenamų rajonų kaip tikėjomės, sutarčių su gyventojais nebuvo padaryta
Atsakyti
0

s
skystos ir teplios jegos strukturos?
2009-01-13 16:18:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko bukvaliai siuo klausimu nedaro-nulis rezultatu...

nieko!

imituoja veiklas, daugiausiai.

tai ko tiems tada gedintis?
darosi sau babkes ir tiek, maladiec berniukai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų