Seimo sudaryta darbo grupė netrukus baigs rengti naują partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymą, kuris draus įmonėms ir organizacijoms šelpti politikus.

"Mes turime įstatymą, techninė redakcija jo jau yra atlikta, į visus pasiūlymus atsižvelgta, tačiau yra kelios siauros (diskutuotinos - BNS) vietos. Visos kitos nesulaukė diskusijų", - žurnalistams penktadienį sakė Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas.

Naujoji įstatymo redakcija numatys, kad partijos gali būti finansuojamos tik iš biudžeto ir fizinių asmenų aukų, tuo metu juridiniai asmenys nebeturės galimybės šelpti politikų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Julius Jasaitis žurnalistams teigė, kad siūlymu nebeleisti juridiniams asmenims finansuoti partijų siekiama skaidresnių rinkimų. Kartu jis pridūrė, jog vis tiek gali būti ieškoma galimybių apeiti įstatymo reikalavimus.

"Tai galimas dalykas, kad reikėtų sustiprinti priežiūrą ir kontrolę, kad nebūtų finansuojama per fizinius asmenis, bet tai darytų juridiniai asmenys, kaip ir anksčiau", - žurnalistams aiškino J.Jasaitis.

REKLAMA

Įstatymo projekte taip pat numatoma riboti ir pavienių (fizinių) asmenų aukų dydį - šiuo metu per metus vienas žmogus savo mylimą partiją gali skirti iki 39 tūkst. litų (300 MGL), tuo metu pagal naująją įstatymo redakciją ši suma sumažėtų 10 kartų - iki 3 tūkst. 900 litų (30 MGL).

Naujasis įstatymas nustatys tik finansavimo šaltinius, jų ribojimą bei finansavimo kontrolę, bet nereguliuos biudžetinio partijų finansavimo dydžio. Partijų pajamos iš biudžeto priklauso nuo Biudžeto sandaros įstatymo, kuriame partijoms numatoma konkreti suma.

Pavyzdžiui, šiais metais partijoms buvo skirta 15 mln. litų, o kitais numatoma 20 mln. litų.


Rašyti komentarą...
n
nuclear
2007-10-26 16:56:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu ne nu muntianas isdur.. ejo , na kokie 39000 lt is zmogaus , as tai gaunu 3000 lt per menesi ir noriu paremti muntiano partija 100000 lt , ( o beje as moku uz buta 2000 lt ) na tai kas cia nulis , o ko tokia maza suma partiju remimui skirta ?? cia klaida .. reikia kad leistu paremti kaip uspaskis Adamku 1.300000 lt , va tai bus gerai
Atsakyti
0

j
juk juk
2007-10-26 17:01:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
kažiką , eilinė kreiva nuoblūda tarp tokių pat kreivų
Atsakyti
0

A
AK
2007-10-26 17:50:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas neatsiklausė LR piliečių mokesčių mokėtojų dėl jiems neatstovaujančių partijų finansavimo iš valstybės biudžeto.Neklausė gyventojų nuomonės ir prezidentas.Kur ta demokratija? Gėdingas melas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų