17-metės košmaras tęsiasi: smurtą sekė apklausa, dabar – naujas tyrimas

Prieš daugiau kaip du mėnesius, gegužės 26-ąją, per moksleivių vakarėlį žiauriai sumuštos 17-metės merginos neseniai duoti parodymai suteikė pagrindo pradėti tyrimą dėl nepilnamečio asmens seksualinio prievartavimo.

Jei iki šiol nepilnametis Jurbarko gyventojas buvo įtariamas dėl pasikėsinimo išžaginti, tai po nukentėjusios merginos parodymų situacija gali pakeisti. Kol kas įtarimai dėl šio nusikaltimo nepareikšti.

Kaip ir išžaginimo atveju, taip ir dėl nepilnamečio seksualinio prievartavimo Baudžiamajame kodekse (BK) numatyta griežčiausia bausmė siekia iki 10 metų nelaisvės. Tiesa, dėl jauno įtariamojo amžiaus, įrodžius jo kaltę, tikėtina, kad būtų paskirta gerokai švelnesnė bausmė.

Atliekami papildomi veiksmai

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė patvirtino, kad dėl šio atvejo šiuo metu jau yra pradėtas papildomas tyrimas dėl nepilnamečio asmens seksualinio prievartavimo:

„Šiuo metu yra papildomai pradėtas tyrimas pagal BK 150 str. 3 dalį. Tyrimas taip pat tęsiamas ir pagal 149 str. 3 dalį ir 22 str. 1 dalį (pasikėsinimą išžaginti – aut. past.). Naujų veiksmų prokuratūra ėmėsi po to, kad buvo apklausta nukentėjusioji. Tyrimas dėl seksualinio prievartavimo pradėtas po jos duotų parodymų.“

Prokuratūros atstovė pridūrė, kad šiuo metu pradėta procedūra pagal nukentėjusios advokato prašymą dėl ambulatorinės kompleksinės teismo psichiatrinės-psichologinės ekspertizės: „Jos prašė nukentėjusiosios advokatas. Prokuratūra pradėjo pačią procedūrą, kurią turės skirti teismas.“

I. Rotautaitė-Pukenė pridūrė, kad šiandien yra paskutinė diena, kuomet galima skųsti sprendimą dėl Tauragės teismo sprendimo sušvelninti kardomąsias priemones įtariamam nepilnamečiui (buvo nuimta apykojė – aut. past.): „Šiuo metu dar neaišku, ar toks teismo sprendimo bus skundžiamas. Dabar taikomos kardomosios priemonės – nepilnamečio atidavimas tėvų priežiūrai ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.“

REKLAMA

Siekia nustatyti sužalojimų mastą

Nukentėjusią merginą atstovaujantis advokatas Mindaugas Vasiliauskas naujienų portalui tv3.lt teigė, kad nieko kito ir negalėjo būti, kaip tik papildomo tyrimo pradėjimas pagal naują BK straipsnį:

„Po nukentėjusios apklausos, per kurią nepilnametė aiškiai nurodė, kokie veiksmai buvo su ja atlikti, nieko kito tikėtis ir nereikėjo.“

Advokatas patvirtino, kad praėjusį penktadienį iš jų pusės buvo apskųstas ir Tauragės teismo sprendimas dėl švelnesnių kardomųjų priemonių:

„Apskundėme šį sprendimą, nes nepasikeitė pačios aplinkybės dėl ko ta kardomoji priemonė, apykojė, buvo skirta anksčiau. Manome, kad įtariamasis gali trukdyti procesui, taip pat klaidingai nustatyta, kad visi ikiteisminio tyrimo veiksmai jau buvo atlikti.

Mes pateikėme naujų prašymų. Kreipėmės dėl liudytojų apklausų, dėl naujų įtarimų pareiškimo. Konstatavimas, kad visi veiksmai atlikti – klaidingas. Proceso trukdymo grėsmė niekur neišnyko.“

M. Vasiliauskas pridūrė, kad vertindami merginos sužalojimus medikai nustatė nesunkų sveikatos sutrikdymą:

„Iki šiol buvo įvertinti merginos patirti fiziniai sužalojimai. Taip, žandikaulio lūžiai gyja, tas neturės ilgalaikių pasekmių, todėl konstatuotas nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Bet juk padaryti ne tik fiziologiniai sužalojimai. Buvo sužalota ir merginos psichika, ją iki šiol naktimis kankina košmarai. Kreipėmės dėl papildomos ekspertizės, nes norime, kad būtų nustatytas tikrasis sveikatos sužalojimų mastas.“


Rašyti komentarą...
V
Vida
2019-08-05 13:00:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
mūsų teisėsauga supuvus Kai JAV Sabonienė viavo truputį išgėrus tai ji turėjo nešioti apykoją visa laiką , o pas mus šitaip sužaloti mergaitę ir nieko IŠGAMA !Buvęs policijos rėmėjas . Kokia policija - tokie ir rėmėjai !
Atsakyti
-4

G
Gyncia
2019-08-05 12:51:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservu dezute pavoges sedi,cia,mergina suzalojes - politikuoja.....Saka!
Atsakyti
-3

V
Vitalijus
2019-08-05 12:56:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išsigimelis
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (63)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų