Homofobiški Uspaskicho pasisakymai pasiekė EP: ragina šalinti iš liberalų grupės Europos liberalai reikalauja Uspaskicho atsiprašymo

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono partijos europarlamentarai pirmadienį paragino iš liberalų frakcijos „Renew Europe“ Europos Parlamente pašalinti Darbo partijos pirmininką Viktorą Uspaskichą dėl jo homofobiškų komentarų.

„Esame šokiruoti sužinoję apie mūsų politinės grupės Lietuvos europarlamentaro homofobiškus pareiškimus“, – tviteryje parašė grupė „Renaissance“, vienijanti E. Macrono partijos narius ir šalininkus „Renew Europe“ frakcijoje.

„Griežčiausiai juos smerkiame ir prašome pradėti pašalinimo procedūrą. Mes remiame LGBTI žmones Europoje“, – teigiama pareiškime.

Taip grupė reagavo į V. Upaskicho tiesioginę vaizdo transliaciją feisbuke, kur jis niekinamai atsiliepė apie LGBT žmones, vadindamas juos „pedikais“ ir „iškrypėliais“.

„Šiandien kai kuriose Europos valstybėse net pavojinga kalbėti, kad tu natūralios orientacijos atstovas. Aš nenoriu, kad mano pokalbius, laidas komentuotų pedikai visokie, todėl kad tai ne jiems laida šiaip. Aš kalbu apie pedikus, iškrypėlius, tiems kuriems likimas, gyvenimas taip davė yra ne jų kaltė, kad yra kažkoks toks potraukis, kad jis jaučia vyrą rūbuose kaip moteris. Dauguma tokių žmonių nesireklamuoja, bet tie, kurie savo pimpalą įkiša po sijonu ir eina į gatvę, rėkia, yra pedikai, iškrypėliai ir tikrai neturi būti toleruojami tokie dalykai“, – sekmadienį per transliaciją kalbėjo V. Uspaskichas.

Su V. Uspaskichu pirmadienio vakarą BNS susisiekti nepavyko.

Savo poziciją vėlų pirmadienio vakarą išplatino ir Laisvės frakcijos Seime seniūnė Ieva Pakarklytė:

„Šiandien kreipiausi laišku į Renew Europe frakcijos pirmininką  Europos parlamente Dacian Ciolos dėl V. Uspaskish viešai išsakytų homofobinių pareiškimų. Liberalų frakcija turėtų įvertinti tokį elgesį ir priimti sprendimą dėl V. Uspaskich narystės sustabdymo frakcijoje", – teigia Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė.

V. Uspaskichas Lietuvoje neseniai sulaukė kritikos dėl klaidingų pareiškimų, neva mineralinis vanduo gali gydyti nuo koronaviruso. Tyrimą dėl šių pareiškimų atlieka Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

REKLAMA

Sureagavo ir Antanas Guoga

Nesantaika ėmė tarp politikų ryškėti po to, kai V. Uspaskichas „Facebook“ paskyroje pasidalijo video įrašu, kuriame kalba apie nuo koronaviruso gydantį vandenį. Dėl tokio pareiškimo sukilo ne tik partijos nariai, bet ir specialistai.

Šį kartą, pasidalijęs V. Uspaskicho vaizdo įrašu A. Guoga ėmė kvestionuoti partijos lyderio veiksmus ir pasisakymus LGBT tema. 

Europos liberalai reikalauja V. Uspaskicho atsiprašymo dėl homofobiškų komentarų

Europos Parlamento liberalų frakcijos vadovas pareikalavo Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho atsiprašyti dėl jo homofobiškų komentarų ir perspėjo, kad europarlamentaras gali būti pašalintas iš šios politinės grupės. 

Politinės grupės „Renew Europe“ pirmininkas, rumunų politikas Dacianas Ciolosas V. Uspaskichui adresuotame laiške pareiškė, kad jo paskelbto vaizdo įrašo turinys yra visiškai nepriimtinas, kupinas neapykantos ir akivaizdžiai homofobiškas.

„Suteiksiu jums galimybę paaiškinti savo elgesį, bet privalau pareikalauti, kad atsiimtumėte šias nepakenčiamas homofobines pastabas ir atsiprašytumėte tiek visuomenės, tiek savo kolegų „Renew Europe“ grupėje už skausmą, kurį sukėlėte“, – rašė D. Ciolosas laiške, kurio kopiją gavo BNS. 

Frakcijos vadovas sakė, kad atsiprašymo ir paaiškinimo laukia iki ketvirtadienio vidurdienio. Pasak D. Cioloso, V. Uspaskicho paaiškinimą frakcijos nariai įvertins kitą pirmadienį, sausio 18 dieną.

D. Cioloso teigimu, nesulaukus paaiškinimo arba frakcijos nariams nusprendus, kad jis nepatenkinamas, bus surengtas balsavimas dėl V. Uspaskicho pašalinimo iš grupės.

Šis laiškas taip pat persiųstas kitiems „Renew Europe“ frakcijos nariams.

Pateikiame visą publikuotą tekstą.

„Viktoras siautėja toliau.

Ir tai nebėra jo paties problema. Tai tampa visos valstybės skausmu.

Ar gali vienos parlamentinės partijos pirmininkas taip kurstyti neapykantą, visuomenės nesantaiką?

Ar turime teisėsaugą Lietuvoje, kuri normaliai dirbtų ir reaguotų į tokius išpuolius?

Jeigu mano kolegoms normalu būti tokio psichiškai nestabilaus žmogaus vadovaujamoje partijoje, tai man gėda. Ir aš tai sakau garsiai.

REKLAMA

Ar gali vienas žmogus terorizuoti partiją, visuomenę, valstybę? O kitiems reikia patogiai tylėti? Patyliukais purtyti galvą dėl eilinės Viktoro nesąmonės, o viešai vaidinti, kad viskas gerai. Kad nieko neįvyko.

Ar mums Seimo kėdė svarbiau už savo sąžinę ir kokioje Lietuvoje gyvens mūsų vaikai?

Man vienareikšmiškai Ne. Todėl ir sakau garsiai, kad man nepriimtina, jog tokie klounais virstantys veikėjai skleistų patyčias, niekintų dalį visuomenės, kurstytų negatyvias emocijas.

Noriu šviesios, modernios ir pozityvios Lietuvos.

Kur be būčiau, ką bedaryčiau dėl jos ir dirbsiu“, – rašo A. Guoga.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-11 21:08:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko puolate ant Viktoro dar negana.kad jau valdo galubiakai.ko dar jiums truksta
Atsakyti
-7

K
Kainas
2021-01-11 21:49:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai Viktoras įvardino iškrypėlius
Atsakyti
-2

U
Untanis
2021-01-11 21:27:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Guoga lauk is partijos
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų