PSO įspėja: prasidedantis vakcinavimas nereiškia, kad COVID-19 krizė baigėsi

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) perspėja, kad sukurtos vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos nereiškia, kad ši liga bus stebuklingai eliminuota, Rusijai šeštadienį pradėjus skiepyti rizikos grupės darbuotojus, o kitoms šalims ruošiantis panašiam vajui.

(nuotr. SCANPIX)

PSO teigimu, būtų klaidinga manyti, jog COVID-19 krizė eina į pabaigą, praėjus beveik metams nuo pandemijos, visame pasaulyje pareikalavusios 1,5 mln. žmonių gyvybių, pradžios.

„Vakcinos nereiškia, kad COVID bus likviduotas“, – pažymėjo PSO ekstremaliųjų situacijų vadovas Maiklas Rajenas ir pridūrė, kad toli gražu ne visi galės pasiskiepyti ateinančių metų pradžioje.

„Vakcinavimas papildys mūsų įrankių rinkinį labai svarbiu, veiksmingu instrumentu. Tačiau vien tik [vakcinų] nepakaks“, – pabrėžė ekspertas.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas taip pat paragino nesilaikyti „plintančios nuomonės, kad pandemija baigėsi“, kadangi virusas sparčiai tebeplinta pasaulyje, o dėl to susiduria su didžiuliais sunkumais ligoninės ir medikai.

Maskvos valdžia šeštadienį pranešė, kad Rusijos sostinėje atsidarė 70 vakcinavimo centrų, kuriuose pirmieji galės pasiskiepyti sveikatos priežiūros specialistai, pedagogai ir socialiniai darbuotojai.

PSO perspėjimas nuskambėjo Jungtinėms Valstijoms penktadienį antrą dieną iš eilės užfiksavus naujų COVID-19 atvejų rekordą, šaliai ruošiantis, kaip pareiškė JAV išrinktasis prezidentas Džo Baidenas, „tamsiai žiemai“.


Rašyti komentarą...
k
kaunietis
2020-12-06 06:54:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar pasaulio valdovai nepasakė kad kad baigėsi pandemija, dar žmonės bijokit
Atsakyti
0

P
Po vakcinavimu kur desim lavonus
2020-12-06 12:24:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai reiskia, kad jis tik prasides po vakcinavimo.
Atsakyti
0

V
Vidas
2020-12-06 12:44:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kam reikia sakyt ir durniui aišku, kad pandemija greit nesibaigs.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų