Melas plito kaip virusas: skelbta apie teigiamą koronaviruso atsakymą neištyrus mėginio

Akimirksniu estų socialinėje erdvėje išplitusi žinutė, kaip Viljandžio gyventojas „gavo teigiamą koronaviruso atsakymą, net neištyrus jo mėginio“, pasirodė esanti melaginga. Vietos institucijų teigimu, gaila, kad vietoje savo tiesioginio darbo, laboratorijos turėjo gaišti laiką neigiant melagieną.

Praėjusią savaitę iškart keliose socialinių tinklų platformose pradėjo plisti anonimo žinutę, kurioje pasakojama, kaip atėję į jo namus paimti koronaviruso mėginio medikai pamiršo patį tepinėlį ant spintelės. Tačiau kitą dieną pilietis tariamai gavo iš Sveikatos departamento žinutę, kad jam diagnozuotas koronavirusas.

Žinutėje yra klausiama, kokiu būdu tai galėjo nutikti, jeigu mėginys net nenukeliavo iki laboratorijos. Taip pat buvo teigiama, kad kai jam paskambino dėl „teigiamo rezultato“, jis pasiūlė medikams pasiimti pamirštus mėginius ir tuomet jam tariamai buvo uždrausta apie tai kalbėti. 

Pirminio šios žinutės šaltinio nustatyti laikraščiui „Sakala“ nepavyko, nes savo „Instagram“ paskyroje publikavęs žinutės kopiją asmuo į klausimus neatsakė. 

Testavimo grupės koordinatorius, „Medicum“ valdybos narys Tonis Allikas pareiškė, kad kaltinimai – melagingi. Po žurnalistų užklausos buvo atliktas vidinis patikrinimas, apklausti visi medikai, kurie vaikščioja po Pietų Estijos namus, o taip pat skambučių centro darbuotojai, kurie skambina pranešti apie teigiamą koronaviruso testo rezultatą.

„Buvo gana lengva patikrinti šią informaciją. Visi žmonės patvirtino, kad tokio atvejo nebuvo – „Postimees“ cituojamas T. Allikas. – Mes turime visų pokalbių įrašus, ir tokio atvejo neradome, nes jo paprasčiausiai nebuvo“. 

Jis paaiškino, kad bet kokiam išvykimui atlikti koronaviruso testą yra reikalingas šeimos gydytojo siuntimas, ant tepinėlio yra užrašomi žmogaus duomenys ir laikas. 

„Viljandyje mes neturime nė vieno atvejo, kad mėginys patektų į laboratoriją vėliau, negu mėginio paėmimo data,“ – aiškino T. Allikas. Jis pridūrė, kad su vyru, kuris pasidalijo žinutę, jau buvo susisiekta. 

REKLAMA

„Jis patvirtino, kad tai melas, jis pabandė pajuokauti, tačiau blogai išėjo, ir jis nesitikėjo, kad visa tai taip išplis. Pirminę žinutę jis ištrynė“, – paaiškino medikas. 

Jo teigimu, apie šį įvykį buvo pranešta Sveikatos departamentui, kartu yra sprendžiama, ar kreiptis į kibernetinę policiją, kuri padėtų sustabdyti melagienos plitimą. Raginama kuo greičiau ištrinti žinutę, jeigu ji jau buvo išplatinta.

Rusijoje mirtingumas, lyginant su pastarųjų 5 metų vidurkiu, taip pat išaugo beveik 20 proc. Vietos žiniasklaida aiškinasi, ar valdžia nebando nuslėpti tikrųjų mirčių priežasčių.


Rašyti komentarą...
I
Idomu
2020-12-05 10:55:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel estu valdiskos institucijos taip greitais ir"jautriai"suregavo?Kiek tokiu faktu buvo LT kada zmogus net nesityres gaudavo atsakymu?Gal zurnalistams reiketu pasidometi pries skelbiant,kad tai melas?Nors...juk valdzios "niekada nemeluoja",jos tik nesako teisybes ir tiek.
Atsakyti
-4

!
!!!
2020-12-05 12:29:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel pas mus taip ilgai viskas vilkinama ir del testu ir del karantino ir kaip ligoninej atsiduri kaip pamatei sroves laida plaukai siausiasi nieks nekreipia demesio i tave loterija genocidas latviai estai i viska greiciau reaguoja
Atsakyti
-3

C
Cha
2020-12-05 12:02:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomiausia čia yra ne tai melavo žmogus ar ne, bet tai kad: "Tačiau kitą dieną pilietis tariamai gavo iš Sveikatos departamento žinutę, kad jam diagnozuotas koronavirusas."
Vadinasi Estijoje atsakymas yra gaunamas jau kitą dieną ir žmogus žino jog jis serga užkrečiama liga, o kad neužkrėstų kitų jam būtina izoliuotis nuo visuomenės.
Pas mus viskas kitaip. Sergantis žmogus testo turi laukti 2-3 dienas ir dar tiek pat kol iš laboratorijos gaus atsakymą. Tą visą beveik savaitę laiko žmogus vaikšto, bendrauja ir užkrečia dešimtis kitų.
Būtent dėl šios priežasties Estijoje, Latvijoje ir daugelyje kitų valstybių viruso plitimas valdomas, o pas mus ne. Tie kurie dėl tokios situacijos Lietuvoje kalti- pirmiausia tai Veryga, turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų