Šimonytės interviu – apie tai, kokios Kalėdos laukia ir siūlomus ministrus

Paskirtoji ministrė Ingrida Šimonytė teigia, kad dar negali patvirtinti, kad ji bus operacijų vadovė vietoje laikinojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, bet pažymi, kad politinė atsakomybė turi būti premjero rankose. Kokios Kalėdos laukia Lietuvos? Ar bus ribojamos galimybės švęsti, susitikti ir keliauti po šalį?

Apie artėjančias šventes, Vyriausybės sprendimus, prezidentūros egzaminus kandidatams į ministrus ir kitus klausimus TV3 Žinių „Dienos komentare“ atsako I. Šimonytė.

Klausimas jums kaip būsimai operacijų vadovei. Ar skriausite Lietuvą per Kalėdų savaitę? Ar ribosite galimybes švęsti, susitikti ir keliauti po šalį?

Aš tikrai negaliu patvirtinti, kad aš būsiu operacijų vadovė. Čia politinė lyderystė, kuri yra mano deklaruojama kaip būtina. Būtina sąlyga turbūt nėra tas pats, kas operacijų vadovas, kas labiau yra vykdomoji pozicija.

Manau, kad tą poziciją galėtų vykdyti Vyriausybės kancleris arba jo pavaduotojas tam, kad būtų atsakomybė Vyriausybėje, bet premjeras tikrai turi ir kitų darbų, kuriuos turėtų daryti.

Tiesiog politinė atsakomybė turbūt turėtų būti Vyriausybės vadovo rankose. Ne taip, kaip yra dabar – kai yra du informacijos kanalai skirtingose institucijose ir vienas yra gerasis, o kitas – nebūtinai yra gerasis.

Pasakysiu tą patį, ką sako ir ministras Veryga. Pirmiausia mes turime pamatyti, kokia bus situacija po dar vienos karantino savaitės.

Praėjusią savaitę, savaitės pradžioje, buvo optimistų, kurie tarsi jau ir manė, kad pasireiškė teigiamas karantino poveikis. Dabar iš skaičių, deja, mes to nematome.

Tai tik rodo, kad iš šiandien dienos taško sakyti, kas bus po keturių savaičių – tai tiesiog yra neatsargu.

Kandidatai į ministrus susitinka ir bendrauja su Gitanu Nausėda. Ar su juo susitikę kandidatai jums yra užsiminę, kad prezidentas spaudžia arba prezidento patarėjai primygtinai siūlo paskirti jų siūlomus viceministrus?

REKLAMA

Aš tikrai turbūt su ne vienu kandidatu, kurie vakar buvo susitikę, ar šiandien buvo susitikę, dar asmeniškai pakalbėti neturėjau galimybės.

Tai tikrai negaliu pasakyti, kad man kažkas yra tai pasakęs ar tai paneigęs. Tiesiog dar neturėjome progos pasiklabėti.

Jei šiandien stebėjote spaudos konferenciją su prezidentūros atstovu, ar jūs išgirdote jo atsakymą į kelis kartus pakartotą klausimą: ar prezidentas arba jo patarėjai yra siūlę kandidatams, su kuriais susitinka, kandidatus į viceministrus? Ar jūs tą atsakymą išgirdote?

Apgailestauju, bet tikrai nežiūrėjau, nes Vyriausybės programos rengimo darbai nelabai leidžia tam skirti laiko darbo metu. Ketinau pasižiūrėti vakare.

Bet vieną dalyką vis dėl to norėčiau pasakyti, kai buvo tariamasi dėl koalicijos sutarties ir taip pat dėl Vyriausybės formavimo, buvo iškilęs klausimas dėl ministrų komandų formavimo.

Mano asmeninė pozicija, kuri buvo pristatyta ir koalicijos partneriams ir kandidatams į ministrus, kad aš tikrai nesiūlysiu ir nepiršiu ministrams kandidatų į viceministrus ar patarėjus.

Ministras yra pats atsakingas už savo komandą – aš tą labai gerai iš to laiko, kai pati buvau ministrė. Ministras turi pasirinkti žmones, kuriais pats pasitiki, su kuriais gali pasiekti geriausią rezultatą.

Aš norėčiau pamatyti pavardes. Jos turėtų būti, sakyčiau, priimtinos, neturėtų būti kažkokių didelių abejonių dėl žmogaus galėjimo užimti tas pareigas. Bet jei žmogus pasirodytų toksai, kuris man pasirodytų nepriimtinas, aš prašyčiau paties ministro surasti žmogų, kuris galėtų tokį kandidatą pakeisti. Aš labai tikiu, kad taip ministrų komandos bus formuojamos.

REKLAMA

Kaip jūs reaguotumėte sužinojusi, kad prezidentas ar jo patarėjai tikrai primygtinai rekomendavo skirti viceministrus? Arba sužinojusi vėliau, kad ir buvo paskirti žmonės, kuriuos siūlė prezidentūra?

Diskusijose prezidentūroje ar bet kur kitur gali iškilti pavardžių, kurios gali būti vertos paminėti kaip ministrų komandos sudėtinė dalis.

Bet jeigu išgirsčiau apie kokį nors spaudimą, primygtinį siūlymą ar reikalavimą – tai tikrai, manau, kad tai būtų nesuprantamas dalykas.

Praėjusios kadencijos krašto apsaugos ministras dažnai buvo vertinamas ne kaip valdančiosios daugumos paskirtas ministras, o kaip prezidentės Dalios Grybauskaitės ministras. Ar jūsų ministrų kabineto sąraše yra tokių prezidentinių ministrų?

Matyt, vertina žmonės, kurie yra išorėje nuo Vyriausybės, tai jūs pasakykit, ar jums kažkuris ministras taip atrodo iš tų, kuriuos aš siūlau.

Bet mano mintis buvo tokia, kad šioje Vyriausybėje žmonės, kurie yra siūlomi, yra mano siūlomi. Anoje Vyriausybėje turbūt ne vienam ministrui, ypatingai pirmoje iteracijoje, buvo galima išreikšti tą priekaištą, kad premjeras galbūt nebuvo iki galo su siūlomais žmonėmis pažįstamas ir pirmiausia su tais žmonėmis, kurios siūlė valstiečių ir žaliųjų sąjungos vardu.

Apie koalicijos partnerius čia galbūt yra atskira šneka, todėl kad ten gali tokios aplinkybės būti. Bet jau tavo vadinamos tos kvotos ribose siūlomi ministrai turėtų būti tau žinomi.

Todėl tikrai iš mano siūlomų ministrų nei vieno tokio, kurio aš nepažinočiau gerai ir su kuriuos aš negalėčiau įvertinti galimybių dirbti tikrai nėra.

Ar tiesa, kad pirminiame ministrų kabineto sąraše buvo Lauryno Kasčiūno kaip kandidato į krašto apsaugos ministrus pavardė, bet dėl prezidento pozicijos teko pakeisti L. Kasčiūną Arvydu Anušausku?

REKLAMA

Apie pavardes buvo labai daug diskusijų tada, kada pavardės buvo dar nepaviešintos ir spekuliuota buvo, kas galėtų būti kandidatas. Buvo visokių pavardžių minima ir tų žmonių, kurių iš viso nebuvo svarstoma, ir tų žmonių, kurie galbūt buvo aptariami.

Bet sąrašas, kuris buvo pateiktas prezidentui, buvo tas sąrašas, kurį aš įgarsinau praėjusią savaitę. O kitų komentarų apie pavardes, kurios diskusijose galbūt buvo paminėtos aš tikrai nenorėčiau daryti.


Rašyti komentarą...
T
Taigis
2020-11-26 18:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
koalicijos partnerės pas premjerę atveda kandidatus į ministrus. Premjerė nustebusi klausia, ar jie ką nors moka ? Partnerės atsako, kad nieko. Kaip tai ? - stebisi premjerė. Vyresnioji partnerė ramina, kad gal ir gerai - nereikės perkvalifikuoti...
Atsakyti
-9

S
Stanislovas
2020-11-27 05:55:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
DABAR JAU AIŠKINA, KAD NEBEBUS OPERACIJU VADOVE. PRISIMELAVO ARKLIADANTE KONSERVA
Atsakyti
-11

L
Lietuvė
2020-11-26 18:11:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susirinks kompanija.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų