Bendraujate vaizdo skambučiais? Sužinokite, kokių klaidų daryti nereikėtų

Gyvenimui ir darbui persikėlus į namus, daugiau bendraujame internetu. Vaizdo skambučių principu vyksta dalis pamokų, darbo susitikimai ar net vakarėliai. Etiketo ekspertai pataria, į ką ruošiantis vaizdo skambučiui reikėtų atkreipti dėmesį, kad nesuklystumėte ir paliktumėte gerą įspūdį, kaip atrodyti ir ką daryti į kadrą netyčia įbėgus namiškiui.

Šalyje įvedus karantiną ir gyvenimui persikėlus į namus, dažnas neišvengia vaizdo skambučių. Tokiu būdu dabar vyksta darbo susirinkimai, o mokiniai vaizdo konferencijų būdu mokosi.

Etiketo ekspertės Alvyda Jasilionytė ir Indrė Sapagovaitė pateikia svarbiausius aspektus, į kuriuos dalyvaujant vaizdo skambutyje reikėtų atkreipti dėmesį.

Planavimas

Kaip ir keliaujant į gyvą susitikimą ar į namus kviečiantis svečių, svarbu tai suplanuoti. Pasikvietę svečius į namus juk pasirūpiname, kad namuose tuo metu būtų ramu ar šeimos nario kambaryje nevyktų kitas vakarėlis.

Kad būtų išvengta trikdžių, etiketo ekspertė Alvyda Jasilionytė rekomenduoja apie skambutį įspėti namiškius.

„Susitarkite su artimaisiais, kad tuo laiku turėsite virtualų konferencinį susitikimą“, – tv3.lt sako A. Jasilionytė.

O ką daryti nutikus netikėtumams? Etiketo žinovė I. Sapagovaitė sako, kad pasitaikius neplanuotiems dalykams ar į kadrą įsibrovus pašaliniams, reikėtų į tai sureaguoti ir tęsti.

„Jei į kadrą patenka šeimos nariai ar kas nors sutrukdo pokalbį, geriausia atsiprašyti arba pajuokauti ir tęsti pokalbį“, – tv3.lt komentuoja I. Sapagovaitė.

Taip pat, kaip ir prieš realų susitikimą, etiketo ekspertės pataria pasirūpinti, kad į skambutį nebūtų vėluojama.

Vaizdas

Abi etiketo ekspertės A. Jasilionytė ir I. Sapagovaitė tikina, kad vaizdui taip pat reikėtų skirti daug dėmesio. Jis turėtų būti kokybiškas, o kalbantysis ekrane turėtų gerai matytis.

„Vaizdas turi būti aiškus, su pakankamu apšvietimu, kad veidas aiškiai matytųsi. Fonas tvarkingas, idealu balta siena už nugaros“, – pataria I. Sapagovaitė.

REKLAMA

Taip pat, kaip sako I. Sapagovaitė, vaizdo skambučių metu prieš kamerą visad reikėtų pasirodyti.

„Kameros galima neįsijungti tuo atveju, jei yra išankstinis susitarimas“, – komentuoja etiketo žinovė.

Apranga

Dažnam darbo iš namų privalumas yra tai, kad dirbti galima apsivilkus pižamą ir iš lovos. Tačiau etiketo ekspertės sako, kad vaizdo skambučių metu privaloma atrodyti tvarkingai. A. Jasilionytė teigia, kad prieš kamerą reikėtų atrodyti profesionaliai, būti susišukavus.

I. Sapagovaitė atkreipia dėmesį, kad itin išsipuošti prieš kamerą nereikėtų, tačiau kitų ekranuose rodytis su pižama irgi geriau vengti.

„Nebūtina persistengti apsirengiant kostiumą, bet geriau, kad drabužiai būtų oficialūs, ne naminiai“, – savo patarimais dalijasi I. Sapagovaitė.

Garsas

Abi etiketo žinovės sako, kad dėmesį reikėtų atkreipti ir į garsą. Reikėtų dar prieš skambutį pasirūpinti gera garso kokybe. Garsas turėtų būti aiškus ir netrūkinėti.

Jei skambučio metu yra daroma pertrauka, A. Jasilionytė sako, kad reikėtų atkreipti dėmesį ir į garsą, kuris bus girdimas pertraukos metu. Reikėtų pasirūpinti garsais, kurie iš jūsų mikrofono bus girdimi fone.

Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7-ąją, kol kas numatyta, kad karantinas truks iki sausio 31-osios.

 


Rašyti komentarą...
A
2021-01-11 11:07:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai, kad dar šikt nemokinat ir, ką daryti prišikus.
Atsakyti
-1

T
To Aš
2021-01-11 19:23:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasižvalgius po viešus tualetus tikrai praverstų pamokymai ką nusišikus daryti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų