Policija surengė reidą: vilkikų vairuotojai muša rekordus, rezultatai pribloškia

Lietuvos keliais važinėja ne tik įkaušę lengvųjų automobilių, bet ir vilkikų vairuotojai. Pareigūnai pirmadienio rytais rengia reidus ir tikrina sėdinčius prie vilkikų vairo. Rezultatai pribloškia: nustatoma dešimtys įkaušusių ir daugiausiai užsieniečių vairuotojų.

Marijampolės apskrities policijos komisariato pareigūnai ankstų pirmadienio rytą reidą surengė Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Tikrinamas vilkikų vairuotojų blaivumas. Ilgai laukti nereikėjo.

Sunkiasvorę mašiną vairavęs Lenkijos pilietis į alkotesterį įpūtė daugiau nei pusę promilės. Vyras akivaizdžiai susierzinęs ir nesileidžia į kalbas klausiamas, kodėl gėrė.

Lenkijos pilietis turėtų prarasti darbą. Už tiek promilių bus nubaustas mažiausiai 800 eurų bauda ir taip pat metams bus atimamos vairuotojo teisės.

Pareigūnai sako, kad vilkikų vairuotojų blaivumas tikrinamas kasdien, tačiau daugiausia jų įkliūva pirmadieniais, iš pat ryto. Dažniausiai girdimas pasiteisinimas: gerta iš vakaro, nespėta išsiblaivyti, o važiuoti reikia.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Policija surengė vilkikų vairuotojų reidą: rezultatai pribloškė

„Darome tokią išvadą, kad, darydami poilsio pauzes specialiose aikštelėse, kur yra daug vairuotojų, tai tokiose vietose ir įvyksta jų išgėrimo vakarai“, – sako Marijampolės kelių policijos pareigūnas Deimantas Jašinskas.

Vilkikų vairuotojai muša rekordus. Įprastai per savaitę Marijampolės apskrities kelių policijos pareigūnai nustato apie 10 neblaivių (vairuotojų – red. past.). Prieš pora savaičių, irgi pirmadienio rytą, įkliuvo dvigubai daugiau – net 21-as įkaušęs vilkiko vairuotojas. Kai kurie prie vairo sėda visiškai girti.

„Tai yra dideli skaičiai. Šiai dienai tai yra dideli skaičiai. Ne vienas ir ne du nustatomi per vieną priemonę. Paskutiniu metu apie dvi promiles buvo nustatyta krovininio transporto priemonės vairuotojui“, – pasakoja D. Jašinskas.

REKLAMA

Daugiausia įkliūva užsienio šalių vilkikų vairuotojai, per Lietuvą keliaudami tranzitu. Vilkikų vairuotojai neišduoda, kokios linksmybės vyksta poilsio aikštelėse. Visi sutinka, kad sėsti prie vairo išgėrus – nusikaltimas, tačiau štai pareigūnai vis tiek nustato dešimtis įkaušusių vairuotojų.

„Tai ypatingai didelė grėsmė saugumui. Vis dėlto tai yra didelio tonažo transporto priemonės. Yra stabdymo kelias ilgas. Tai didelis pavojus kelyje, jeigu tokios transporto priemonės vairuotojas yra neblaivus“, – teigia D. Jašinskas.

Vilkikų vairuotojai prie vairo privalo sėsti visiškai blaivūs. Jei įpūtė iki keturių dešimtųjų promilės – gresia piniginė bauda. O jei alkotesteris parodo didesnius skaičius,teks ilgam padėti vairuotojo pažymėjimą ir dar susimokėti nemažą baudą.


Rašyti komentarą...
RE...PER
2020-11-23 22:43:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaušai už vairu sedi lengvosiose automasinose,kurie pedalus maiso,ir lenkdami pastoviai i juos ziuri !!! Taip kad PER...dila,pats esi didelis kausas..... Ir tau nesuprast,ka reiskia vaziuoti su tachografu !!! Geriau tylek ir valink i krumus !!!
Atsakyti
-28

P
Per
2020-11-23 20:28:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug nupušėlių patapo fūristais , kurie neskiria lengvosios nuo fūros , laksto kaip nuo vieno daikto nutrūkę . Mieste jie nebeskiria nei juostų , nei leistino greičio paiso . Klaipėdoje , Jūrininkų prospekte , ir ne tik , lenktynės tarp jų vyksta pastoviai , kas dien . O ką išdarinėja autostradoj , remontiniuose ruožuose , išvis patyliu , ypač grūdovežiai ir konteinerių vežėjai . Grūdovežiai ir tacho atjungę važinėja ir ribotuvai pas kai kuriuos atjungti , kitaip 90 km/v važiuojsnčio sunkvežimio nelenktu lyg stovinčio . Vien žo - kaušai už vairų - bėda keliuose
Atsakyti
-44

R
Ramas
2020-11-24 00:13:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nevažiuok kaip letapedis ir nelenks tada taves
Atsakyti
-20

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų