„Litgrid“: Astravo AE vėl pradėjo gaminti elektrą papildyta: 10.19 val.

Ketvirtadienio naktį Astravo atominė elektrinė po pusantros savaitės pertrraukos atnaujino elektros gamybą, pranešė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“.

Astravo AE (nuotr. SCANPIX)

„Litgrid“ Sistemos valdymo centras lapkričio 19 d. apie 2 val. užfiksavo duomenis, rodančius elektros gamybą ir patekimą į tinklą Baltarusijos atominėje elektrinėje (AE) Astrave. Apie pokyčius oficialiai „Litgrid“ nebuvo informuota“, – pranešė „Litgrid“. 

AE ketvirtadienį ryte veikė apie 350 MW galia, tačiau Lietuvoje šia elektra neprekiaujama, pabrėžė įmonė.  

Bandoma Astravo AE pirmą kartą pradėjo gaminti elektrą lapkričio 3 dieną, o gamyba buvo sustabdyta lapkričio 8 -ąją. Lapkričio 3-ąją „Litgrid“ nustatė nulinį pralaidumą komerciniam elektros srautui iš Baltarusijos, todėl rinkos dalyviai negali prekiauti baltarusiška elektra.  

Tačiau Lietuvos elektros rinkos reguliuotojas ir kai kurie politikai teigia, jog už Astravo AE elektrą Lietuvos vartotojai moka, nes ji fiziškai teka į Lietuvą, o prekyba šia elektra vyksta Latvijoje. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas tikina, jog baltarusiška elektra Lietuvoje nėra prekiaujama ir vartotojai už ją nemoka. 

Baltarusijos Energetikos ministerija lapkričio 9-ąją pranešė, kad jėgainėje prireikė pakeisti „kai kurią elektrotechninę matavimo įrangą“, bet priežasčių nenurodė. 

Baltarusijos žiniasklaida skelbė, kad jėgainėje sprogo keli įtampos transformatoriai ir todėl buvo sustabdyta pirmojo reaktoriaus turbina, tačiau ši informacija oficialiai nebuvo patvirtinta.

 Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) neseniai pareikalavo Europos branduolinės saugos reguliuotojų stabdyti Astravo AE veiklą bei kuo greičiau spręsti branduolinės saugos problemas. 


Rašyti komentarą...
V
Vat
2020-11-19 11:09:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos biurokatas,šokdamas pagal ES dūdelę, pasiūlė iki gruodžio 10d pasirinkti elektros energijos tiekėją,nes pabrangins energiją 25pocentais.Tai kodėl aš negaliu pasirinkti batarusišką tiekėją iš AE,kur elektra pigesnė?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų