Linkevičius: neramina, kad taikos metu žurnalistų žūsta daugiau nei karo zonose

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuva tvirtai remia tarptautinius įsipareigojimus, siekiant užtikrinti žodžio laisvę ir žurnalistų saugumą, bei dar kartą paragino Baltarusijos valdžią nutraukti represijas.

Linas Linkevičius (nuotr. SCANPIX)

Jis pirmadienį dalyvavo nuotoliniame Žiniasklaidos laisvės koalicijos ministrų susitikime, kurį organizavo Botsvanos ir Kanados Užsienio reikalų ministerijos.

„Neramina tai, kad taikos metu žurnalistų žūsta daugiau nei karo zonose“, – pasisakyme teigė L. Linkevičius.

„Mes smerkiame visus išpuolius, represijas ir smurtą prieš žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus, kurie yra persekiojami, sulaikomi ar net žudomi ne tik ginkluotų konfliktų, bet ir taikos metu“, – sakė jis.

L. Linkevičius susitikime paminėjo, kad šiemet sukanka penkeri metai, kai Lietuvai pirmininkaujant Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai, buvo vieningai priimta rezoliucija dėl žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų apsaugos ginkluotuose konfliktuose.

Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, šioje rezoliucijoje išreikštas susirūpinimas dėl žurnalistų saugumo yra aktualus ir šiandien. 

L. Linkevičius dar kartą paragino Baltarusijos valdžios institucijas susilaikyti nuo jėgos naudojimo prieš taikius demonstrantus, taip pat žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus, sustabdyti nepagrįstus sulaikymus ir įkalinimus, o teisėsaugos institucijų atstovus, atsakingus už žurnalistų pažeminimą, nedelsiant patraukti atsakomybėn.

Po susitikimo paskelbtas Žiniasklaidos laisvės koalicijos ministrų komunikatas. 

Žiniasklaidos laisvės koalicija buvo įsteigta 2019 metų liepos mėnesį Londone.  

Steigimo iniciatorės – Jungtinės Karalystės ir Kanados Užsienio reikalų ministerijos. Lietuva per šios iniciatyvos prisijungė per koalicijos inauguracinį renginį Londone. Šiuo metu koaliciją sudaro 38 valstybės.


Rašyti komentarą...
A
Anas.
2020-11-16 20:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas.tokia.Kosia.UZVERDA......?
Atsakyti
0

A
Anas.
2020-11-16 20:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas.tokia.Kosia.UZVERDA......?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų