Liberalų sąjūdis pritarė koalicinės sutarties projektui

Liberalų sąjūdžio taryba elektroniniu balsavimu pritarė koalicinės sutarties projekto pasirašymui, pirmadienį pranešė partija. 

Derybos dėl koalicijos Seime (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Formuojamos trijų dešiniųjų partijų – Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos – valdančiosios koalicijos sutarties pasirašymas numatomas pirmadienį.

„Savaitę trukusios derybos su partnerėmis buvo sėkmingos – pavyko susitarti dėl svarbiausių visoms šalims klausimų. Darbas vyko užtikrintai ir konstruktyviai. Neabejoju, kad taip vyks ir mūsų bendradarbiavimas valdančiojoje koalicijoje ateinančius ketverius kadencijos metus“, – pranešime cituojama Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, koalicijos susitarime išvardinti svarbiausi prioritetai, liberalams itin svarbios temos ir darbai.

„Tai – žmogaus teisių apsauga, nacionalinis susitarimas dėl švietimo, savivaldybiųsavarankiškumo stiprinimo klausimas, profesinės savivaldos užtikrinimas, tolimesnė neformaliojo vaiko krepšelio sistemos plėtra, asmenvardžių rašymas dokumentuose lotyniškais rašmenimis“, – teigė Liberalų sąjūdžio vadovė.

Kaip svarbius liberalams susitarime minimus klausimus V. Čmilytė-Nielsen išskyrė ir priemones, užtikrinančias motinystės ir tėvystės atostogų lankstumą, lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą, galimybę kandidatuoti į Seimą asmenims nuo21 metų, Reprodukcinės sveikatos įstatymo priėmimą, Stambulo konvencijos ratifikavimą Seime, taip pat – reikalingiausių, o ne pigiausių vaistų kompensavimą.

Po koalicijos sutarties pasirašymo prasidės derybos dėl Vyriausybės programos ir ministrų portfelių bei pozicijų Seime.

Naujajai Vyriausybei turėtų vadovauti konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė. Koalicija turės 74 atstovus Seime.


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2020-11-09 08:51:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas iš tų planų ir biurokratinių popierių .?Tai kuri partija atsiskaitė rinkėjams pagal programą,nueinant niš valdžios , ar nacionalinis transliuotojas tai paskelbė?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų