Veryga: didinami Karštosios linijos pajėgumai, mobiliųjų punktų daugės iki 35

Karštajai koronaviruso linijai nepajėgiant atsiliepti į visus skambučius ruošiamasi plėsti jos pajėgumus pasitelkiant karius, taip pat iki 35 bus plečiamas mobiliųjų punktų skaičius, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Aurelijus Veryga (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

„Kovo mėnesį per pirmąjį karantiną mes turėjome 10 tokių mobilių punktų, šiuo metu turime 29 ir planuojama, kad iki lapkričio 6 dienos turėsime 35 mobiliuosius punktus“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ministras.

Pasak jo, svarbu tolygiai plėsti tiek Karštosios linijos, tiek mobiliųjų punktų pajėgumus, kad žmonės galėtų ne tik prisiskambinti, bet ir būtų užregistruojami.

A. Veryga teigė kreipęsis į Krašto apsaugos ministeriją su prašymu, kad Karštajai linijai į pagalbą ateitų kariai.

„Pirmasis mūsų prašymas buvo pasitelkti karo medicinos tarnyboje tarnaujančius karius, šiandien paprašėme deleguoti, jeigu įmanoma, ir ne tiek specifiškai, kad žmones būtų galima apmokyti ir paruošti tam tikrų paprastų veiksmų, tiesiog atsiliepti, kai kuriuos dalykus paaiškinti tiems, kurie skambina į Karštąją liniją“, – sakė ministras.

Svarstoma, kad jeigu kariuomenė negalės padėti Karštosios linijos darbuotojams, Vyriausybė skirs papildomas lėšas papildomų žmonių įdarbinimui.

Pasak A. Verygos, taip pat jau yra paruošti techniniai sprendimai dėl galimybės tyrimams registruotis internetu, svarstoma, kad pirmenybę taip registruotis galėtų turėti COVID-19 būdingus simptomus jaučiantys asmenys.

Karštosios linijos atstovai yra sakę, jog paskutiniu metu atsiliepiama į 10-12 tūkst. skambučių per dieną.

Koronavirusas patvirtintas iš viso 17 tūkst. 453 asmenims, 12 tūkst. 283 iš jų tebeserga, 4934 – pasveiko. Nuo COVID-19 mirė 175 žmonės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų