Ypatinga operacija: sraigtasparnis iš Klaipėdos į Kauną pergabeno donoro organą

Besibaigianti savaitė Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms (KOP) yra išskirtinė ir tuo, kad jau du kartus kariniai oro sraigtasparniai dalyvavo donorų organų, skirtų transplantacijos operacijoms, pergabenimo operacijose.  

Sraigtasparnis (nuotr. KAM)

Trečiadienį, spalio 28 d., gavus prašymą iš Nacionalinio transplantacijos biuro transplantuoti organą, KOP sraigtasparnis Mi-8T pakilo iš 2-ojo paieškos ir gelbėjimo posto (Kaunas) ir iš VŠĮ „Kauno klinikos“ į VŠĮ „Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos" pristatė organą, reikalingą transplantacijos operacijai. Organo pergabenimas truko daugiau kaip pusvalandį, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.   

Šiandien, spalio 30 d., popiet KOP sraigtasparnio Eurocopter AS365 Dauphin įgula, vadovaujama mjr. Laimio Aleknavičiaus, iš VŠĮ „Klaipėdos jūrininkų ligoninė“ į VŠĮ „Kauno klinikos“ perskraidino donorui reikalingą organą.  

„Nors oro sąlygos šiandien nebuvo geros, šią užduotį atlikome sėkmingai. Viliamės, kad mūsų pastangos padės išsaugoti žmogaus gyvybę“, – sakė mjr. L. Aleknavičius.  

Karinės oro pajėgos, atlikdamos kitas užduotis, taip pat vykdo budėjimą paieškos ir gelbėjimo postuose bei prireikus atlieka medicininės evakuacijos ir gelbėjimo užduotis, gabena donorų organus transplantacijos operacijoms bei ligonius nutrauktų galūnių replantacijos operacijoms. 


Rašyti komentarą...
z
zita
2020-10-30 21:08:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
ačiū donoro artimiesiems gal dar viena gyvybė bus išgelbėta, užuojauta donoro artimiesiems
Atsakyti
-2

p
pesimistas
2020-10-30 22:37:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
matomai kokiam itakingam asmeniui, paprastam niekas is niekur negabens
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų