Švelninama atvykimo į Lietuvą tvarka: užsieniečiams nebereikės Covid-19 testų

Iš užsienio į Lietuvą atvykstantiems užsieniečiams nebereikės turėti ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo atliktą Covid-19 testą su neigiamu atsakymu. Tokį sprendimą trečiadienio posėdyje priėmė ministrų kabinetas.

Vilniaus oro uoste (Tomas Lukšys/Fotobankas)

„Šis siūlymas teikiamas todėl, kad praktikoje egzistuoja šių testų patikimumo ar padirbinėjimo problema, tad dėl šio reikalavimo taikymo efektyvumo kyla klausimų“, – rašoma Vyriausybės nutarime. 

Pakeitimus paskatino ir Lietuvos teikiama pagalba Baltarusijai, nes testas reikalingas atvykstant ir iš Baltarusijos.

„Šioje šalyje testą šiuo metu pasidaryti sudėtinga (eilės pora savaičių į priekį), tad testo reikalavimas sudaro kliūtis Baltarusijos Respublikos piliečiams pasinaudoti supaprastintu vizų režimu“, – rašome projekte.

Iki šiol į Lietuvą iš Covid-19 paveiktų valstybių atvykstantys užsieniečiai turėjo jau būti atlikę testą ir turėti tris paras galiojantį atsakymą. Taip pat toks testas buvo būtinas ir į Lietuvą grįžtantiems Lietuvos piliečiams, tačiau jis būdavo atliekamas Lietuvoje.

Tai pat Vyriausybė aukštos kvalifikacijos specialistams, dėstytojams ir tyrėjams iš užsienio supaprastino galimybes atvykti į Lietuvą. Šis sprendimas priimtas nes, kaip teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Lietuvoje trūksta tam tikrų aukštos kvalifikacijos specialistų.

„Tikimės, kad tas verslas, kuris nebegali toliau dirbti Vyriausybės, turintis aukštąjį pridėtinį produktą, galėtų atsidurti Lietuvoje. Ir mes tame konkuruojame su mūsų kaimynėmis“, – žurnalistams po posėdžio kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

REKLAMA

115 naujų atvejų

Iš 115 naujų koronaviruso atvejų 55 registruoti Kauno apskrityje, daugiausia jų siejama su protrūkiu Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Taip pat 22 atvejai registruoti Vilniaus, 19 – Šiaulių, po šešis – Telšių ir Klaipėdos, keturi Panevėžio, du Alytaus ir vienas Marijampolės apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 84 asmenys, iš jų 63 atvejai siejami su židiniais.


Rašyti komentarą...
V
Virš
2020-09-30 14:22:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Virš 200 įvežtinių atvejų - ir še tau, kad nori: nebereikia, o saviškiams - baudos, sankcijos, draudimai, gąsdinimai ir rėkimas visur, kad mes patys kalti dėl susirgimų.
Atsakyti
-2

x
xxL
2020-09-30 14:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
nereikės testų nes Veryga nenupirko. Šią mano nuomonė tik sustiprina šios dienos pranešimus apie laikinai stabdomą registraciją mobiliuose COVID patikros punktuose. Kai neturi testų tai gali tik atsisakyti tikrinimo. Mano manymu Verygos vieta kalėjime už sabotažą ir už kenkimą Lietuvos institucijų prestižui.
Atsakyti
-1

A
Andrius
2020-10-01 00:18:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip cia dabar gaunasi kol vakcinos nera galima keliauti,dabar pries rinkimus ir testu nebeliko?Kalbos sklinda vis stipriau,kad be vakcinu bus kelioniu apribojimai ir t.t Papasakokite zmonems kas ju laukia kai atsiras stebuklingoji vakcina.Kaip bus santazuojami zmones,kas musu laukia kai sausio menesi bus nunulinama ekonomika.Pradekite sviesti zmones pagaliau ar jums tik uz propogandos skleidima moka?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų