Lingienė: antroji COVID-19 banga jau fiksuojama keliuose regionuose papildyta 15.20 val.

Skaityk lengvai

Jau galima kalbėti apie prasidėjusią antrąją bangą tam tikruose Lietuvos regionuose, trečiadienį konstatavo epidemiologė Rolanda Lingienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė pabrėžė, kad šiandien turime tris karštuosius taškus – Radviliškį, Raseinius ir Šiaulius. 

„Pastarosiomis dienomis juose ypač gausėja susirgimų skaičius ir jie sparčiai plečiasi į kitus regionus. Pavyzdžiui, Raseinių rajone per liepą fiksuotas 1 atvejis, rugpjūtį – nė vieno, o rugsėjį – jau 112.

Kviečiame stebėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Šiaulių apskrityje liepą iš viso registruoti 5 atvejai, rugpjūtį – 9, išskiriant Radviliškį, liepą išvis nebuvo registruotas nė  vienas atvejis, o rugpjūtį – tik vienas įvežtinis.

Taigi galime kalbėti apie tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjusią antrąją bangą, nes tie regionai, kurie tapo karštaisiais taškais, juose ilgą laiką matėme visišką štilį, kur arba nebuvo registruota nė po vieną atvejį arba jie buvo nesusiję vieni su kitais. Taip pat kodėl kalbu apie antrą bangą – tai yra staigus atvejų registravimas ir išplitimas“, – kalbėjo R. Lingienė.

Aurelijus Veryga

Kalbėdama bendrai apie situaciją Raseiniuose ir Šiauliuose, anot R. Lingienės, matomos tam tikros sąsajos tarp šių regionų:

„Natūralu, nes šiuos miestus skiria tik keliasdešimt kilometrų, judėjimas, sąlytis žmonių tarp šių miestų akivaizdžiai yra. Matome, kad asmenys, dirbantys vienoje ar kitoje Raseinių įmonėje, kurioje registruoti atvejai, svečiavosi pas draugus Šiauliuose, o Šiaulių pareigūnai lankėsi pas kolegas Raseiniuose. Tokie aktyvūs socialiniai kontaktai šiuo metu kelia didelį susirūpinimą ir dabar labai prašytume visų kolegų kiek įmanoma sumažinti.“

REKLAMA

Epidemiologė ragino, jei tik įmanoma, šių regionų darbuotojams dirbti iš namų.

Ministras: situacija atidžiai stebima

Komentuodamas situaciją „karščiausiuose“ koronaviruso židiniuose šalyje ministras tikino, kad miestai nėra palikti savieigai.

„NVSC situaciją labai atidžiai vertina, stebi, pateikia visus būtinus nurodymus, kaip elgtis. (...) Prisimenant  pirmąją koronaviruso bangą [...] yra planuojami ir mokymai, kaip valdyti koronaviruso plitimą slaugos institucijose“, – sakė jis.

Kartu ministras paragino savivaldybes įvertinti situaciją savo teritorijoje.

„Vertėtų pagalvoti, ar nebūtų verta atsisakyti masinių renginių, kuriuose tikrai neįmanoma registruoti dalyvių ir atsekti jų buvimą. Nes atsiradus užsikrėtimui, atsiradus židiniui, nebūtų įmanoma nustatyti galimų kontaktų.

Žinant, kad užsikrėtusiųjų skaičius kasdien yra augantis, siūlyčiau savivaldybėms dar kartą permastyti galimybę tokus renginius atšaukti ar nukelti vėlesniam laikui“, – pabrėžė A. Veryga.

Kai kurios šalys gali reikalauti skiepų paso

Anot ministro, nors dabar girdima daug spekuliacijų, susijusių su COVID-19 vakcina, bauginama prievartinės vakcinacijos schemomis, skiepai nuo COVID-19 bus neprivalomi, o norintys pasiskiepyti bus kviečiami į poliklinikas.

„Tikrai nebus imamasi jokių prievartinių priemonių. Tie, kas gąsdina visuomenę, be reikalo kelia papildomą įtapą. Reikėtų ne gąsdinti, o kaip tik aiškinti paprastai ir normaliai, naudojant mokslinius argumentus. Niekas prievarta niekur nevarys, prievarta nevakcinuos ir nečipuos“, – dar ryte Seime kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Tiesa, jis pridūrė, kad tokius reikalavimus gali iškelti kitos šalys.

„Valstybės gali iškelti tokį reikalavimą, kad atvykstantieji būtų pasiskiepiję nuo šios infekcijos. Tai tokia teorinė galimybė yra“, – sakė jis.

Ministras spaudos konferencijos metu kartu pridūrė, kad ir koks blogas fonas būtų dėl COVID-19 infekcija, visgi yra ir gerų naujienų dėl galimybių gauti piliečiams geresnę psichologinę pagalbą šalyje.

Susirgimų rekordas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 Kauno, 33 Vilniaus, 5 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Utenos apskrityse. 

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 113 asmenų. 24 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Vilniaus apskrityje registruotas 1 įvežtinis atvejis iš Austrijos. 

93 atvejai siejami su židiniais 

28 vakarykštę parą patvirtinti atvejai siejami su Radviliškio ligonine, iš kurių 22 yra pacientai, 4 darbuotojai ir 2 antriniai kontaktai, t. y. ne darbuotojai ir ne pacientai. Iš viso, šio ryto duomenimis, su židiniu siejami 102 atvejai: 59 pacientai, 36 darbuotojai ir 7 antriniai atvejai. 

5 atvejai vakar siejami su Respublikine Šiaulių ligonine. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 19 atvejų – 12 darbuotojų ir 7 pacientai. 

Dar 2 atvejai Šiauliuose siejami Šiaulių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotimi. Abu asmenys yra darbuotojai. Iš viso šiuo metu registruoti 4 susiję atvejai. 

REKLAMA

Taip pat 2 atvejai, registruoti vakar, siejami su Šiaulių lopšeliu-darželiu „Kregždutė“. Vienas asmuo yra darbuotojas, kitas – vaikas. Iš viso registruoti 4 susiję atvejai, įskaitant patvirtintus vakar. 

2 nauji atvejai siejami ir su protrūkiu tarp Šiaulių teisėsaugos institucijų darbuotojų. Vertinama, kad iš viso jau susiję 14 atvejų. 

Be to, Šiauliuose fiksuojamas ir naujas židinys įmonėje AB „Rūta“. Vakar liga patvirtinta 2-iems darbuotojams ir 1 susijusiam asmeniui. Iš viso registruoti 4 susiję COVID-19 ligos atvejai. 

6 iš vakar registruotų atvejų siejami su židiniu Blinstrubiškių socialinės globos namuose, veikiančiuose Raseinių rajone. COVID-19 patvirtinta 5-iems globotiniams ir 1-am darbuotojui. Iš viso šiuo metu registruoti 8 susiję atvejai. 

Taip pat 3 atvejai siejami su Raseinių ligonine. Asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruota 17 susijusių atvejų. 

4 atvejai, registruoti vakar, siejami su Raseinių savivaldybe (iš viso – 15 susijusių atvejų), dar 4 – su įmone „Raseinių prekyba“ (iš viso 6 atvejai), 2 – su Viduklėje veikiančiu darželiu ( iš viso 4 atvejai). 

Be to, registruotas naujas židinys, siejamas Raseinių choru „Šatrijos“. Tai 2-asis susirgimas. Chore nustatyti 36 sąlytį turėję asmenys. 

Kaune registruoti 2 susirgimai Kauno K. Griniaus progimnazijos mokiniams (iš viso 7 susiję atvejai) bei 2-iems Kauno Erudito licėjaus mokiniams. 

8 vakarykštę parą Vilniuje registruoti atvejai siejami su šokių studija „City dance“. Vertinama, kad su protrūkiu susiję 25 koronaviruso atvejai. NVSC aktyviai dirba su šokių studijos administracija, aptariamos įvairios prevencinės priemonės ir kita. 

REKLAMA

Dar 2 atvejai Vilniaus apskrityje siejami su židiniu sporto klube „GymPlius“. Su šiuo protrūkiu dabar siejama 20 infekcijos atvejų. NVSC specialistai ėmonei pateikė rekomendacijas mažinti žmonių skaičių grupinėse treniruotėse arba išvis jų atsisakyti. 

Tuo metu, dar 8, patvirtinti vakarykštę parą, siejami su ansambliu „Lietuva“. Visi asmenys yra jo nariai. Iš viso registruota jau 14 susijusių atvejų, įskaitant patvirtintus vakar. Šiandien NVSC vykdys nuotolinius mokymus ansamblio darbuotojams, taip pat pradedamas profilaktinis jų testavimas (5 dieną po paskutinio sąlyčio). 

1 atvejis siejamas su Rokiškio rajono Juodupės gimnazija. Koronavirusas patvirtintas darbuotojui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso registruoti 4 susiję atvejai. 

Be to, dar 20 asmenų, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams. 

24 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios 

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 24 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. 

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų. 

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 4070 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1709 asmenys, 2253 – pasveiko. 

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.


Rašyti komentarą...
Kandonius
2020-09-24 14:41:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakar myžau-šiandien ir šiku žinokit
Atsakyti
0

D
Dijana
2020-09-24 14:50:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išsiplauk galvą tu su savo ta korona kodėl neserga tavo žmona vaikai ką paaiškink tai vieną syki nebe ploves pinigus ir gasdines žmonės.
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-09-24 14:50:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O KADA SEIMAS IŠGRIUS? JAU LAIKAS!! LIETUVA SERGA, O SEIMO ŽURNALISTAI LINGIENĖ, SKVERNELIS IR VERYGA SVEIKI KAI RIDIKAI!! NORS SKVERNELIS NETURI NET IMUNITETO PO CHEMOTERAPIJOS!!!! AR PATIEMS NEJUOKINGA?
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų