Veryga: susirgusiųjų skaičiaus augimas yra „užprogramuotas“

Rekordinis COVID-19 atvejų skaičius naujų visuotinių draudimų neatneš. Bent taip žada ministras Aurelijus Veryga, tvirtinęs, kad susirgimų augimas neišvengiamai „užprogramuotas“.

A. Veryga (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad kol kas stengiamasi žiūrėti į atskirus miestus, rajonus, kur infekcija plinta, ir priemones taikyti ten, atsižvelgiant į tai, kur ji plinta.

„Miestai jau taiko priemones, uždraudžia arba atšaukia renginius. Ten, kur mato, kad plinta intensyviai ugdymo įstaigose, tam tikram laikui išeina į nuotolinį mokymąsi, darbuotojus išleidžia į nuotolinį darbą“, – prieš Seimo posėdį kalbėjo A. Veryga. 

Jis informavo, kad aktualūs viruso židiniai išlieka tie patys – Raseiniai, Radviliškis, Šiauliai. 

Anot A. Verygos, susirgusiųjų skaičiaus augimas yra „užprogramuotas“, nes virusas niekur dingęs iš Lietuvos ir nebuvo. Jis priminė, kad net ir geriausiomis dienomis vasarą neturėjome nulio, ir buvo jam iš kur plisti.

„Tam tikri dalykai yra tiesiog užprogramuoti: judame, bendraujame, susirinkome į darbus, grįžome iš atostogų, išėjome į mokyklas. Visi objektyvūs dalykai, kurie leidžia žmonėms susitikti, bendrauti, ir virusui leidžia plisti“, – sakė ministras.

Per prievartą nevakcinuos

A. Veryga kartu garantavo, kad skiepai nuo COVID-19 bus neprivalomi, o norintys pasiskiepyti  bus kviečiami į poliklinikas.

Ministras pažymėjo, jei bus poreikis, galės skiepyti ir kitos įstaigos.

„Tikrai nebus imamasi jokių prievartinių priemonių. Tie, kas gąsdina visuomenę, be reikalo kelia papildomą įtapą. Reikėtų ne gąsdinti, o kaip tik aiškinti paprastai ir normaliai, naudojant mokslinius argumentus. Niekas prievarta niekur nevarys, prievarta nevakcinuos ir nečipuos“, – teigė A. Veryga.

REKLAMA

Pasak ministro, pasitelkus medikus bus siekiama visuomenei paaiškinti apie skiepų naudą.

„Pasitelksime ir tuos pačius medikus profesionalus, kurie gali paaiškinti ir turi didesnį pasitikėjimą {...} prašysime ir šeimos gydytojų pagalbos, nes pas juos žmonės ateina“, – sakė A. Veryga.

Naujų atvejų – 138

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 Kauno, 33 Vilniaus, 5 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Utenos apskrityse. 

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 113 asmenų. 24 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Vilniaus apskrityje registruotas 1 įvežtinis atvejis iš Austrijos. 

93 atvejai siejami su židiniais 

28 vakarykštę parą patvirtinti atvejai siejami su Radviliškio ligonine, iš kurių 22 yra pacientai, 4 darbuotojai ir 2 antriniai kontaktai, t. y. ne darbuotojai ir ne pacientai. Iš viso, šio ryto duomenimis, su židiniu siejami 102 atvejai: 59 pacientai, 36 darbuotojai ir 7 antriniai atvejai. 

5 atvejai vakar siejami su Respublikine Šiaulių ligonine. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 19 atvejų – 12 darbuotojų ir 7 pacientai. 

Dar 2 atvejai Šiauliuose siejami Šiaulių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotimi. Abu asmenys yra darbuotojai. Iš viso šiuo metu registruoti 4 susiję atvejai. 

Taip pat 2 atvejai, registruoti vakar, siejami su Šiaulių lopšeliu-darželiu „Kregždutė“. Vienas asmuo yra darbuotojas, kitas – vaikas. Iš viso registruoti 4 susiję atvejai, įskaitant patvirtintus vakar. 

REKLAMA

2 nauji atvejai siejami ir su protrūkiu tarp Šiaulių teisėsaugos institucijų darbuotojų. Vertinama, kad iš viso jau susiję 14 atvejų. 

Be to, Šiauliuose fiksuojamas ir naujas židinys įmonėje AB „Rūta“. Vakar liga patvirtinta 2-iems darbuotojams ir 1 susijusiam asmeniui. Iš viso registruoti 4 susiję COVID-19 ligos atvejai. 

6 iš vakar registruotų atvejų siejami su židiniu Blinstrubiškių socialinės globos namuose, veikiančiuose Raseinių rajone. COVID-19 patvirtinta 5-iems globotiniams ir 1-am darbuotojui. Iš viso šiuo metu registruoti 8 susiję atvejai. 

Taip pat 3 atvejai siejami su Raseinių ligonine. Asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruota 17 susijusių atvejų. 

4 atvejai, registruoti vakar, siejami su Raseinių savivaldybe (iš viso – 15 susijusių atvejų), dar 4 – su įmone „Raseinių prekyba“ (iš viso 6 atvejai), 2 – su Viduklėje veikiančiu darželiu ( iš viso 4 atvejai). 

Be to, registruotas naujas židinys, siejamas Raseinių choru „Šatrijos“. Tai 2-asis susirgimas. Chore nustatyti 36 sąlytį turėję asmenys. 

Kaune registruoti 2 susirgimai Kauno K. Griniaus progimnazijos mokiniams (iš viso 7 susiję atvejai) bei 2-iems Kauno Erudito licėjaus mokiniams. 

8 vakarykštę parą Vilniuje registruoti atvejai siejami su šokių studija „City dance“. Vertinama, kad su protrūkiu susiję 25 koronaviruso atvejai. NVSC aktyviai dirba su šokių studijos administracija, aptariamos įvairios prevencinės priemonės ir kita. 

Dar 2 atvejai Vilniaus apskrityje siejami su židiniu sporto klube „GymPlius“. Su šiuo protrūkiu dabar siejama 20 infekcijos atvejų. NVSC specialistai ėmonei pateikė rekomendacijas mažinti žmonių skaičių grupinėse treniruotėse arba išvis jų atsisakyti. 

REKLAMA

Tuo metu, dar 8, patvirtinti vakarykštę parą, siejami su ansambliu „Lietuva“. Visi asmenys yra jo nariai. Iš viso registruota jau 14 susijusių atvejų, įskaitant patvirtintus vakar. Šiandien NVSC vykdys nuotolinius mokymus ansamblio darbuotojams, taip pat pradedamas profilaktinis jų testavimas (5 dieną po paskutinio sąlyčio). 

1 atvejis siejamas su Rokiškio rajono Juodupės gimnazija. Koronavirusas patvirtintas darbuotojui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso registruoti 4 susiję atvejai. 

Be to, dar 20 asmenų, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams. 

24 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios 

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 24 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. 

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų. 

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 4070 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1709 asmenys, 2253 – pasveiko. 

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

 


Rašyti komentarą...
K
KESTAS
2020-09-24 10:50:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
O PAVASARY KALBETA KAD JAUNYMAS NESERGA O SERGA TIK PENSININKAI MATAI JIE VISISKAI NESUPRANTA O DABAR IR JAUNIMAS SERGA
Atsakyti
-2

x
xxL
2020-09-24 11:59:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veryga su Skverneliu pagrindiniai šio COVID19 susirgimų didėjimo užprogramavimo architektai - leidžia atvykti visiems iš COVID epidemijos apimtų šalių, padugnes emigrantus keltais ir laivais už mokesčių mokėtojų pinigus gabena į Lietuvą.
Atsakyti
-3

P
Petras
2020-09-24 11:52:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per rinkimus dings visi rybojimai nuotoliniu budu nieks nebalsuos nes pencininkai neturi internėto
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų