Veryga perspėja keliaujančius į Latviją: jei nebus išimčių, atvykstantiems lietuviams turbūt teks izoliuotis

Jeigu Latvija penktadienį spręsdama dėl paveiktų šalių nepritaikys Lietuvai išimčių, į ją vykstantiems lietuviams greičiausiai teks izoliuotis, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

„Jų sprendimas, matyt, priklausys nuo to, ar jie taikys kažkokį lankstumą, ar netaikys, bet tikrai turėtume būti nusiteikę, kad mes, kaip ir estai, galime atsidurti tokioje pačioje situacijoje“, – BNS penktadienį sakė ministras.

Registrų centro duomenimis, dviejų savaičių sergamumas koronavirusu Lietuvoje šiuo metu siekia 20,1 atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

Latvijoje galioja reikalavimas izoliuotis atvykus iš šalių, kur sergamumas viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Rugsėjo 11 dieną izoliacijos reikalavimas buvo įvestas į Latviją vykstantiems iš Estijos.

Pasak A. Verygos, kol kas nėra žinoma, koks bus latvių sprendimas.

„Jeigu bus taip, kaip būdavo praėjusias dvi savaites, tai dažniausiai penktadienio vakare į popietę sužinodavome tą sprendimą. Aišku, būtų gerai, kad jie pasakytų anksčiau, nes Latvijoje yra toks skirtumas nuo Lietuvos ir Estijos, kad įsigalioja šeštadienį. Tai mes savo piliečiams turėtume pasakyti tiems, kurie planuoja važiuoti į Latviją, nes tikrai nemažai yra tokių žmonių, kurie ir pasienyje gyvena, jiems reikėtų žinoti, bet mes negalime kitos valstybės paskubinti“, – kalbėjo ministras.

Gegužės 15 dieną Latvijai, Lietuvai ir Estijai panaikinus viena kitai taikytus laisvo judėjimo suvaržymus, buvo susikūręs „Baltijos burbulas“.

REKLAMA

Šių šalių piliečiams buvo leista laisvai keliauti per visas tris Baltijos valstybes; jie neturėjo izoliuotis kirtę sienas, su sąlyga, kad nebuvo išvykę už šių trijų valstybių ribų per pastarąsias 14 dienų, neturėjo laikytis karantino ir neturėjo kvėpavimo takų ligų simptomų.

„Baltijos burbulas“ pandemijos metu tapo pirmąja tokia kelionių zona 27 narių Europos Sąjungoje, siekiant paskatinti nacionalines ekonomikas.

Jis galiojo iki tol, kol Latvija įvedė apribojimus atvykstantiems iš Estijos.

Daugiau apie koronavirusą – video reportaže:


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-09-18 12:57:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stribas diktuoja sąlygas.... kažkodėl šalyse, kur nėra jokių rinkmų, nėra ir tokių sąlygų. Visos sąlygos tik ten, kur bus rinkimai. O Latvija paskelbė Sorosą " persona non grata", ir neketina jo įsileist!!! O nūsų stribai skersą padėjo ant žmonių, ant šalies ir nežinia ko siekia.
Atsakyti
-1

D
Dangutė
2020-09-18 12:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veryga perspėja, draudžia, komentuoja ir t.t. Žmonės tuoj nesusigaudys kaip gyventi
Atsakyti
-2

R
Rimantas
2020-09-18 13:09:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas jam liepta ta ir kiauksi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų