Lietuva baltarusiams supaprastins vizų išdavimą

Užsienio reikalų ministerija (URM) žada supaprastinti vizų išdavimą Baltarusijos piliečiams.

Pasak URM, nuo rugsėjo 21-osios Lietuvoje baltarusiams bus taikomos tos pačios nacionalinių vizų išdavimo sąlygos kaip ir Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Pietų Korėjos piliečiams.

Baltarusijos piliečiai galės gauti nacionalinę vizą pusės metų laikotarpiui, pateikdami minimalų dokumentų paketą ir savo finansinio aprūpinimo įrodymą – lėšas trims mėnesiams arba juridinio asmens įsipareigojimą dėl tokių lėšų užtikrinimo.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Lietuvos diplomatinė tarnyba yra pajėgi užtikrinti sklandų ir greitą vizų išdavimo procesą, nesudarant biurokratinių ir administracinių kliūčių.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė tvirtina, kad spartinant vizų išdavimo procedūras, Migracijos departamentas aukštos kvalifikacijos specialistų prašymus pradės nagrinėti dar jiems neatvykus  į Lietuvą.

„Šiuo metu svarbiausia yra užtikrinti sklandų procedūrų įgyvendinimą“, – teigė R. Tamašunienė.

Numatoma, kad ši supaprastinta vizų išdavimo tvarka galios iki 2021 metų kovo 21 dienos.

Baltarusijos bendrovės pradėjo aktyviai ieškoti galimybių perkelti veiklą į užsienį po rugpjūčio 9-osios šalies prezidento rinkimų, kurių oficialūs rezultatai apie Aliaksandro Lukašenkos pergalę šalyje sukėlė masinius protestus ir valdžios smurtą prieš jų dalyvius.

Lietuvos Vyriausybė yra patvirtinusi paramos Baltarusijos žmonėms planą, jame be minėtų palengvinimų svarstoma galimybė įmonės steigimui leisti atsidaryti sąskaitas ne tik bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. Plane taip pat numatoma tiesioginė parama nukentėjusių baltarusių gydymui, specialios stipendijos baltarusių studentams ir parama egzilyje Vilniuje veikiančiam baltarusiškam Europos humanitariniam universitetui. 


Rašyti komentarą...
A
Algimantas
2020-09-16 12:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyriausybė tik ,,kepa" planus visiškai nesitardama su savo šalies piliečiais - rinkėjais. Tai ,,diktatūra", o ne demokratija! ,,tiesioginė parama...baltarusių gydymui" - mūsiškiai pas gydytoją užsiregistruoti laukia mėnesius, kiek jau numirė, taip ir nesulaukę pagalbos... Valstybės ar savivaldybės aparatas - tai ,,tarsi devyngalvis slibinas: nukirtus vieną galvą jos vietoje išdyksta trys. Po kiekvieno bandymo sumažinti valstybės aparatą jis kažkodėl padvigubėja." (Algimantas Čekuolis)
Atsakyti
0

k
kam
2020-09-16 13:20:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
tos vizos jug visus vienu kartu atsivežkit ir užkraukit mums ant sprando, ar musu paklause ko norime mes
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų