Vilnietis rado pasiklydusį laišką: Lietuvos paštas paaiškino, ką tokiu atveju daryti

Vilnietis Darius savo pašto dėžutėje rado krūvą ne jam skirtų laiškų. Turėję nukeliauti į Fabijoniškių gatvę, laiškai atsidūrė vieno S. Stanevičiaus gatvės namo pašto dėžutėse. Savo versiją ir patarimus, kaip elgtis šitaip nutikus, pateikia ir Lietuvos paštas.

Pašto dėžutė Gediminas Savickis/Fotobankas nuotr.

Vilnietis Darius savo pašto dėžutėje rado pluoštą ne jam skirtų laiškų.

„Visi laiškai skirti Fabijoniškių gatvei, o radome juos Stanevičiaus gatvėje“, – pasakoja skaitytojas vyras.

Darius sako visus laiškus išėmęs ir padėjęs ant pašto dėžutės, mat, ką daryti tokioje situacijoje, jis nežinojo. Vyras laiškus nufotografavo ir nuotraukomis pasidalino socialiniuose tinkluose taip tikėdamasis, kad tikrieji laiškų adresatai laiškus pamatys ir atvyks jų pasiimti.

Vyras sako, kad tokių pasiklydusių laiškų rado ir keli jo kaimynai.

„Manau, kad laiškų gali būti ir daugiau, kai visi kaimynai patikrins savąsias pašto dėžutes“, – pasakoja Darius.

Laiškas

Rekomenduoja laiškus grąžinti į paštą

Lietuvos paštas sako, kad geriausias būdas išspręsti bėdą papuolus į skaitytojo Dariaus situaciją – laiškus grąžinti Lietuvos paštui.

„Paklydusį laišką reikėtų nunešti į artimiausią pašto skyrių. Žinoma, jeigu matoma, kad per klaidą į pašto dėžutę pateko kaimyno laiškas, galbūt bus nesunku jį įmesti į reikiamą pašto dėžutę“, – kalba Lietuvos pašto atstovė spaudai Gintarė Kitovė.

Atsakomybė už pasiklydusius laiškus krenta visiems

Laiškui nukeliavus ne ten, kur jis turėjo nukeliauti, Lietuvos pašto teigimu, atsakomybė krinta visiems: ir siuntėjui, ir gavėjui, ir paštininkui.

REKLAMA

„Siuntėjas turi teisingai nurodyti gavėjo adresą, o jei adresas užrašomas neteisingai, laiškas grįžta siuntėjo adresu. Kad laiškas pasiektų gavėją, reikia tvarkingo namo adreso ir pašto dėžutės. Neužrakintoje, nesandarioje arba nepasiekiamoje dėžutėje, kuri stovi už tvoros ar ją saugo ne visada draugiškai nusiteikęs šuo, laiškininkas negali palikti laiško. Na ir žinoma, atsakomybė tenka ir Lietuvos paštui, kad laiškai būtų teisingai išskirstyti, įdėti į reikiamą pašto dėžutę“, – pasakoja G. Kitovė.

Skundų dėl pasiklydusių laiškų sulaukia mažai

Lietuvos paštas sako, kad tokių atvejų, kai laiškai pasiklysta ir nukeliauja pas kitą adresatą, pasitaiko retai.

„Statistikos nevedame, tačiau skambučių dėl tokių laiškų sulaukiame labai mažai, tad tikėtina, kad ir atvejų nėra daug“, – sako G. Kitovė.


Rašyti komentarą...
D
Daiva
2020-09-26 21:03:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Fabijoniškės daugiabutyje tvora, šuo... Pašto atstovei su galva negerai? Čia akivaizdžiai paštininko kaltė
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų