Nuo gripo jau galima skiepytis ir privačiai, tačiau kainos – skiriasi

Nors kai kurios šalies poliklinikos jau skelbia gavusios pirmąsias šiųmetinės gripo vakcinos siuntas, norintys pasiskiepyti neretai yra priversti eilėse laukti privalomo šeimos gydytojo siuntimo, o vakcinų kiekis – ribotas. Į pagalbą atskuba privačios gydymo įstaigos, tačiau ten už tokį patį skiepą gali tekti pakloti ir dvigubai daugiau.

Vakcina (nuotr. shutterstock)

Kai kurios sostinės poliklinikos jau prieš daugiau nei savaitę skelbė pagaliau gavusios mokamos „Vaxigrip Tetra“ vakcinos 2020–2021 metų sezonui. 

Štai, pavyzdžiui, Šeškinės poliklinikoje tokio skiepo kaina šiuo metu – 14,9 euro. Antakalnio poliklinikoje už skiepą ir skiepijimo paslaugą sumokėtumėte kiek mažiau – 13,32 euro.

Kainos panašios ir kitose didžiųjų miestų poliklinikose. Kauno miesto poliklinikoje tokia pat vakcina su visais skiepijimo paslaugos mokesčiais kainuoja 11,46 euro, Klaipėdos Uosto poliklinikoje – 15 eurų, o Šiaulių centro poliklinikoje dar pigiau – 6,23 euro.

Poliklinikas jau pasiekė mokamos vakcinos

Visgi, norintys pasiskiepyti susiduria su kita problema – ilgu laukimo laiku ir kai kur jau pasibaigusiomis vakcinomis.

Patys nekantriausi skiepytis gali privačiose gydymo įstaigose, tačiau net ir jose vakcinos yra išgraibstomos akimirksniu, o kainos – didesnės.

Privačios klinikos taip pat susiduria su vakcinų stygiumi

Visoje Lietuvoje padalinius turinčios „Endemik“ klinikos komunikacijos vadovas Paulius Stravinskas sako, kad žmonės suskubo pasinaudoti galimybe pasiskiepyti nuo gripo privačiai.

REKLAMA

Šiuo metu klinika jau nebeturi naujausios keturvalentės vakcinos, tačiau greitu metu laukia jos papildymo. 

„Vienai partijai, kurią gavome, pacientai jau yra užregistruoti ir yra eilė. Naują partiją ketiname gauti šios savaitės pabaigoje ir tuomet toliau registruosime pacientus“, – portalui pasakojo P. Stravinskas.

Pirmąja partija klinika buvo užsisakiusi 1000 keturvalentės vakcinos dozių.

Privačios „Synlab“ tyrimų laboratorijos pasiskiepyti nuo gripo siūlo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Druskininkuose, tačiau prieinamos vakcinos jie šiuo metu taip pat nebeturi. Informacijos, kada turėtų atsirasti vakcinos papildymas, klinika pateikti kol kas negali. 

Vis dėlto, tokia situacija yra ne visur – kai kuriose privačiose gydymo įstaigose dar galima rasti mokamų vakcinų.

25 miestuose laboratorijas turinčios klinikos „Antėja“ direktoriaus medicinai pavaduotoja pirminiam lygiui, šeimos gydytoja Jūratė Karpovienė portalui pasakoja, kad mokamą skiepijimą nuo gripo pradėjo dar rugpjūčio mėnesio pabaigoje ir šiuo metu klinika yra pilnai apsirūpinusi reikiamu vaistų kiekiu.

„Šiandien galime pasiūlyti pasiskiepyti dviejų skirtingų gamintojų gripo vakcinomis. (...) Mokamai skiepijame visus norinčius ir besikreipiančius, visiems galioja vienoda tvarka, išimčių netaikome. Vakcinų turime pakankamai“, – tv3.lt patikina J. Karpovienė.

Kainos  didesnės nei poliklinikose

„Endemik“  atstovas P. Stravinskas pasakoja, kad jų klinikose šiuo metu yra siūlomos dvi skirtingos vakcinų kainos, tačiau abi jos yra beveik dvigubai didesnės nei siūlomos tiek sostinės, tiek mažesnių šalies miestų poliklinikose.

REKLAMA

„Kainos yra 24 eurai, jeigu skiepijasi individualus asmuo, ir 22 eurai jeigu skiepijasi šeima", – teigia P. Stravinskas. Už tokią kainą pasiskiepyti gali Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus gyventojai.

Kainos panašios ir kitose privačiose įstaigose. Štai, pavyzdžiui, „Synlab“ tyrimų laboratorijose keturvalentės vakcinos nuo gripo kaina yra 20 eurų.

Kitoje Vilniuje įsikūrusioje privačioje klinikoje, „Medicinos ir diagnostikos gydymo centre", tokia vakcina kainuoja 14,49 euro. Į kainą neįskaičiuotas 8 eurų vakcinavimo paslaugos mokestis, tad bendrai už skiepus šioje įstaigoje tektų sumokėti 22,49 euro.

Panevėžyje bei Šiauliuose įsikūrusioje „Rezus“ kraujo laboratorijoje pasiskiepyti taip pat galima už 24 eurus. „Antėjos“ klinikos laboratorijose „Vaxigrip Tetra“ vakcina kainuoja 22 eurus. 

Skiepai

PSDF apmokės vakcinas rizikos grupės asmenims

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, šiais metais Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės: vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis.

Prioriteto tvarka šį sezoną bus skiepijami medicinos darbuotojai. Kaip teigiama SAM išplatintame pranešime, jų vakcinacija būtina, nes, suprastėjus epidemiologinei situacijai tiek dėl koronaviruso, tiek dėl gripo, siekiama užtikrinti jų teikiamą pagalbą ligoniams.

Rengiantis gripo sezonui, Lietuva yra nusipirkusi 205 tūkst. gripo vakcinos dozių – beveik 22 proc. daugiau nei pernai. Tam iš PSDF prireikė 1,9 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
r
rinkėjas
2020-09-18 13:35:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
melas // Šiaulių centro poliklinikoje kainuoja 10 Eur
Atsakyti
0

L
LLL
2020-09-18 13:50:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia vyksta lenktynės. Kas didesnė pasiūlys kaina. Jei pasakys kiek reikia sumokėti ir visi be ginčų sutiks.
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-09-18 13:41:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei neturėčiau labai karčios patirties, sakyčiau, kad gal ir galima, bet kadangi visos vakcinos NĖRA SAUGIOS, PATIKRINTOS IR TURI VISOS BE IŠIMTIES MRC-5, DAUGYBĘ PAVOJINGŲ METALŲ - GYVSIDABRIO, ALIUMINIO, LABAI TOKSIŠKOS ,O IR NESPĖJA PASUI VIRUSUS, KURIE BESĄLYGIŠKAI MUTUOJA, TAI TEGU VERYGA, PREZIDENTAS IR SKVERNELIS PRISIIMA RAŠTU VISĄ ATSAKOMYBĘ, SU IŠLYGOM, KAD SUDARYTA BUS KOMISIJA DĖL SKIEPŲ ŽALOS!!! O DAR GERIAU, TEGU ŠITIE STRIBAI KREIPIASI PAS GERUS SPECIALISTUS, IR IŠMOKSTA PAPRASTĄ MOKYKLOS ANATOMIJOS PROGRAMĄ - KAS YRA VIRUSAI!!!
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų