Auštrevičius negali patekti į Baltarusiją, jo kolega – deportuotas

Europarlamentaras Petras Auštrevičius sako negalėjęs išvykti į Baltarusiją, o jo kolega Lenkijos europarlamentaras Robertas Biedronas buvo deportuotas iš Minsko.

17

„Mes su kolega R. Biedronu, kuris yra delegacijos su Baltarusija pirmininkas, o aš esu pranešimų apie Baltarusiją rengėjas Užsienio reikalų komitete, norėjome aplankyti Baltarusiją, įsitikinti savo akimis, pasikalbėti su pilietine bendruomene, su diplomatiniu korpusu, su opozicinėmis partijomis, bet taip atsitiko, kad mano kolega buvo sulaikytas Minsko oro uoste ir deportuotas į Vilnių, o man buvo anuliuoti bilietai – aš nuvykau į oro uostą, man pranešė, kad aš neturiu teisės skristi į Minską“, – BNS penktadienio vakarą sakė P. Auštrevičius.

„Sistema veikia ir ginasi nuo išorinių įtakų ir tuo pačiu užsidarinėja iš vidaus, nenorėdama įsileisti tų, kurie kažką gali pasakyti kitaip negu nori valdžia“, – kalbėjo europarlamentaras.

Jis teigia, kad tai yra „beprecedentis“ atvejis ir Baltarusija kartoja Rusijos veiksmus, kas, europarlamentaro teigimu, yra „labai blogas kelias, ant kurio atsistojo Baltarusijos valdžia“.

P. Auštrevičius tikisi, kad į šią situaciją sureaguos Europos Parlamento vadovybė.

„Tai tikrai nepagerins santykių – jie klysta, ir neišgąsdins mūsų“, – sakė jis.

Baltarusijos valdžiai pirmadienį paskelbus, kad dabartinis šalies prezidentas Aliaksandras Lukašenka rinkimuose surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai, šalyje prasidėjo krauju ir suėmimais pasibaigusios protesto akcijos prieš rinkimų rezultatų klastojimą. Protestai šalyje tęsiasi ir penktadienį.

Tūkstančiai žmonių susirinko prie Vyriausybės rūmų Minske

Minsko Nepriklausomybės aikštėje šalia Vyriausybės rūmų penktadienį susirinko keli tūkstančiai žmonių, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

Nemaža dalis atvykusiųjų – Minsko traktorių gamyklos darbuotojai, kurie ėjo kolona Minsko gatvėmis. Kai žmonės atvyko į aikštę, čia įsikūrusi Raudonoji bažnyčia pradėjo skambinti varpais.

REKLAMA

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tūkstančiai žmonių susirinko prie Vyriausybės rūmų Minske

Keli tūkstančiai žmonių stovi prie įėjimo į Vyriausybės rūmus ir skanduoja „Išeik“, „Skaičiuok balsus“, „Tegyvuoja Baltarusija“.

Vyriausybės rūmus saugantys apsauginiai žmonių nevaiko, žmonės šaukia jiems „Šaunuoliai“.

Anot „Telegram“ kanalų, merginos puolė apkabinti kordone stovinčius saugumo pajėgų pareigūnus.

Jie, savo ruožtu, atsargiai nustūmė protestuotojus toliau nuo Vyriausybės rūmų pastato. Žmonės šiek tiek pasitraukė, bet aikštės nepaliko.

Gatvės neuždarytos, toliau veikia viešasis transportas. Žmonės skanduoja „Tegyvuoja Baltarusija!“, „Skrisk!“, „Rinkimai!“. Protesto akcija vyksta taikiai.

Maždaug 100–120 žmonių grupė atsisėdo priešais Lenino paminklą prie įėjimo į Vyriausybės rūmus. Saugumo pajėgų pareigūnai stovi nejudėdami, niekaip nereaguoja į tai, kas vyksta.

Vyriausybės rūmų kordone yra 30–40 vidaus kariuomenės karių. Kartais prie jų prieina merginos su gėlėmis ir užduoda klausimus, taip pat ir apie galimą protestuotojų sulaikymą. Atsakydamas vienas iš saugumo pareigūnų teigė, kad jei žmonės ir toliau elgsis taip pat kultūringai ir taikiai, tada „nieko neatsitiks“.

„Kiek jūsų, o kiek mūsų. Jei bus taip, kaip yra dabar, niekas jūsų nepalies“, – sakė pareigūnas.


Rašyti komentarą...
e
edikas
2020-08-14 21:18:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
nuostabu, nera ten ko snipineti, bulbos ne eurosajuzo nariai...
Atsakyti
-4

P
Petras
2020-08-14 22:26:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Batka, grazino Putinui arestuotus kareivius, o ant Pribaltikos gelbetoju dejo skersa.
Atsakyti
-4

R
Romas
2020-08-14 21:18:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lukašenka, neįsileido Auštrevičius, nes bijo kad dar nepradėjusią veikti Astravo elektrinę uždarys !
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų