Jurkonis apie įvykius Baltarusijoje: gal skambus tas posakis „pabaigos pradžia“, bet taip ir yra

Baltarusijoje kruvini protestai vyksta jau ketvirtą dieną iš eilės. Protestuotojai nesutinka su rinkimų rezultatais, kuriais remiantis, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka užtikrino 80,08 proc. balsų, o pagrindinė jo varžovė Sviatlana Cichanouskaja – 10,9 procento.

Anksčiau buvo pranešta, kad per protestus vienas žmogus žuvo, dar per 100 asmenų (įskaitant teisėsaugos pareigūnus) nukentėjo.

Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad naktį į pirmadienį buvo sulaikyta per 3 tūkst. žmonių, o ankstesnę naktį – daugiau nei 2 tūkstančiai.

Demonstracijų metu buvo sulaikyti ir keli Rusijos žurnalistai. Antonas Starkovas, Dmitrijus Lasenka ir Semionas Pegovas jau yra paleisti. Pirmadienio vakare buvo paleisti naujienų portalo Znak.com korespondentas Nikita Teliženka ir nepriklausomo naujienų tinklapio „Meduza“ reporteris Maksimas Solopovas.

Pokalbis apie tai, kokia ateitis laukia Lietuvos kaimynės – naujienų portale tv3.lt su politologu Vyčiu Jurkoniu.

Esate tas žmogus, kuris iš pirmų šaltinių sužinote apie įvykius Baltarusijoje. Kokia jūsų prognozė? Kalbant ir apie A. Lukašenkos režimo ateitį, ir apie protestus?

Prognozė tokia, kad Baltarusijos režimas turės daug problemų, kurių jau turi. Gal skambus tas posakis „pabaigos pradžia“, bet taip ir yra. 

Tai klausimas galbūt ne dienų, gal ne savaičių, bet iš tikrųjų režimas aižėja per siūles ir realiai palaiko savo gyvybę tik per jėgą ir represinį aparatą. Esminis klausimas yra, kiek tų pajėgumų, vidinės dvasios turės Baltarusijos žmonės. 

REKLAMA

Ar jūs lažintumėtės, kad A. Lukašenkos režimas neišliks, pavyzdžiui, trejus metus? 

Turbūt nesilažinčiau, bet galimybės tos griūties yra kaip niekada artimos. Tas konservatyvus scenarijus, skeptiškas scenarijus, mes žinome, kokios pajėgos buvo metamos ir Baltarusijos žmonės labai ilgai gyveno, net ne dešimtmečius, galima sakyti šimtmečius, partizaninėje būklėje. Tai ta partizaninė dvasia tikrai atgimė ir gali būti, kad tai metus, kitus, gali tęstis.  Bet bet kokiu atveju tai režimui yra labai prastos naujienos. 

Mes dabar matėme, kad tai nė iš tolo nepanašu į Ukrainos Maidaną, mes matėme, kad protestuotojų pajėgumai, palyginti, yra maži. 

Pirma, mes nelabai matome, nes yra įšjungta šviesa. Mes negalime pasakyti, kiek realiai yra tų žmonių. Visos šalies mastu galbūt galime kalbėti ir apie šešiaženklius skaičius. Bet surinkti tą informaciją yra labai sudėtinga. 

Plačiau žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje. 


Rašyti komentarą...
S
Siaubas
2020-08-17 12:20:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baltarusija, Rusija ir Ukraina - ne kremliaus sukurti mutantai, o viena tauta, kuria globalistai nori supriesinti. Tas pats butu jeigu jankiai pradetu ardytis, kad reikia atskirt zemaicius, dzukus ir aukstaicius. Tu pats esi proto mutantas. Iki ko nusirito Lietuva? Iki tokiu snargliu, kaip tamsta.
Atsakyti
-1

A
ALĖ
2020-08-17 09:02:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Latvijos ir Estijos žiniasklaida skelbia apie 1 žuvusį žmogų Baltarusijoje. Baltarusai taip pat. Tai ptikrinta. Lietuva skelbia dešimtimis ir daugiau. Tai globalistų ir pedofilų klano dalis gąsdinti žmones. Jei sukilsite, su jumis bus susidorojama taip pat. Baltarusiai atskleidė, kas valdo Lietuvą. Mūsų valdžiai jau baisu. Jie visokiais būdais lenda į kitos valstybės reikalus bandydami pateisinti savo valdymo metodus. Atėmė iš lietuvių paskutinę pasirinkimo laisvę. Nešioti ar nenešioti kaukes. Atėmė paskutinę teisę - rūpintis savo kūnu pačiam. Latviai, estai ir baltarusiai šias laisves ir teises dar turi. Latviams ir estams nereikia izoliuoti grįžus iš Lenkijos, o mums reikia. Ką, mes kitokie!
Atsakyti
-2

T
Taigi
2020-08-15 11:40:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtų nuostabu.!!!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų