COVID-19 ligoninės atstovas: „Kai kam sunku patikėti pavojumi, kai nemato sprogstančių bombų“

„Neturiu paranojos šiai ligai, nenoriu karantino, nemėgstu ir kaukių. Bet nedrįsčiau sakyti, kad visa ši situacija yra niekai ir nereikia nieko daryti“, – taip dabartinę situaciją socialinuio tinklo paskyroje apibūdino vienos iš kovai su COVID-19 paskirtų Kauno klinikinės ligoninės atstovų Saulius Tvirbutas.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

„Tu ten vis tiek prie daktarų, tai pasakyk, yra ta korona ar ne?“. Taigi nesu medikas, bet pasvarstyti apie neeilinį įvykį įdomu.

Kokie pliusai? Virusas dažniausiai yra įveikiamas. Mačiau išsekintų įvairių kitų ligų senolių, kurie vis tiek išsikapsto iš kovido. Dauguma žmonių net nejaučia simptomų. Nebloga paguoda. Kol nepatenki tarp tos mažesnės dalies nelaimingųjų, kuriems ligos eiga būna labai sunki. Jau nekalbu apie mirties atvejus. Bet daug kitų virusinių ligų irgi būna ir sunkios, ir mirtinos.

Kokie minusai? Labai lengvai ir greitai plinta, kol kas nėra jokio gydymo, vakcinų, daug nežinomybės, kaip liga atsilieps persirgusiems ateityje. Kai kurių šalių sveikatos sistema perkaito nuo sunkių ligonių pertekliaus.

Kas bent kiek susipažinęs su biologija, lyg ir neturėtų stebėtis, kad gyvybės knibždančiame pasaulyje yra gausu padarėlių, kurių neįžiūrime plika akimi. Nenuostabu, kad dalis jų pavojingi, mutuoja, bando prisitaikyti. Visgi kai kam sunku patikėti pavojumi, kai nemato sprogstančių bombų ir norisi paprastų atsakymų.

REKLAMA

O štai matantys daugiau spalvų pasmerkti abejonėms. Reikia apribojimų ar ne? Kokie jie turi būti? Kiek aukoti ekonomikos dėl kovos su koronavirusu? Čia baigiasi paprastų atsakymų teritorija ir įžengiame į pasirinkimų džiungles.

Jei dar kam įdomi mano nuomonė apie kaukes, pasakysiu tiek: žieminės padangos pašalus irgi ne visada apsaugo nuo avarijų, bet...

Neturiu paranojos šiai ligai, nenoriu karantino, nemėgstu ir kaukių. Bet nedrįsčiau sakyti, kad visa ši situacija yra niekai ir nereikia nieko daryti. Sveikatos ir optimizmo!" – tokia savo nuomone dalinosi S. Tvirbutas.


Rašyti komentarą...
D
Dbjobai
2020-08-10 19:17:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunku patikėti kad valdžia šitaip stumia dura, kai kurie kai stručiai į žemę galvas sukišę kad nematytu kas darosi.
Nu aišku nato alijansas jų stogas, jai kur nors bandytu daryti perversma, greitai isikištu natiorai ir apkaltintu perversmininkus terotistais, bet jei pavyktu atverti liaudžiai akis ir išmokinti dėti skersą ant jūsų nurodymų, tai jūsų planas pavergti pasaulį susprogtu kaip muilo burbulas.
Sprogstančios bombos jie sako...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų