Linkevičius: esame susirūpinę dėl galimo Baltarusijos valdžios smurto prieš opoziciją

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia esantis susirūpinęs dėl galimo Baltarusijos valdžios smurto prieš opoziciją rinkimų metu ir po jų, todėl Minską ragina nuo to susilaikyti.

Linas Linkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Lietuvos diplomatijos vadovas pirmadienį telefonu kalbėjo su Baltarusijos kolega Vladimiru Makėjumi, anot Užsienio reikalų ministerijos, pokalbis vyko Lietuvos iniciatyva.

„Esame labai susirūpinę galimu valdžios smurto ir perteklinės jėgos panaudojimu opozicijos atžvilgiu rinkimų laikotarpiu ir ypač po rinkimų“, – pranešime teigė L. Linkevičius.

Jis pridūrė neigiamai vertinantis planuojamą Astravo elektrinės paleidimą.

„Taip pat labai neigiamai vertiname artimiausiu metu planuojamą Astravo elektrinės paleidimą. Mūsų informacija verčia daryti išvadas, kad paleidimas yra skubinamas neatsižvelgiant į saugumo reikalavimus”, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

L. Linkevičius, anot pranešimo, pabrėžė, kad Baltarusijos nepriklausomybė Lietuvai yra svarbi, todėl „padėsime ją išsaugoti tiek tarptautiniu lygiu, tiek ir dvišaliais santykiais“.

Beveik tris dešimtmečius valdžioje esantis 65-erių Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per šį savaitgalį vyksiančius rinkimus siekia užsitikrinti galimybę dirbti valstybės vadovo poste šeštą kadenciją, šalyje augant visuomenės pykčiui dėl jo valdymo.  

A. Lukašenkos režimas artėjant balsavimui ėmėsi griežtų veiksmų prieš opoziciją – buvo sulaikyta daugybė protestuotojų ir dalis siekusiųjų tapti kandidatais.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvis
2020-08-05 09:14:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagalvojus normalus dirbantis zmones , dirba, uzsieme uzsidirbt pragyvenimui ir i riauses neina. Koks labai skirtumas ka isrinks prezidentu, kuri pona ar ponia. Ar pas mus buvo skirtumas kas buvo ponai prezidentai? Kad ir paskutiniai rinkimai. Kuris buvo grazesnis solidesnis ta ir isrinko zmones. Nedidelis skirtumas ka butu isrinke. Paprastiem zmonem gyvenimas nuo to nesikeicia. Aisku Baltarusijoje dabar bandoma pagal spalvotu revoliuciju technologijas sukelti antirusiska Maidana kaip Ukrainoje. Aisku butu gerai kad ten ivyktu lazdomis ir benzino buteliais ginkluotas perversmas. Su sukiu rusus na giliaku. Giltinei tikriausiai. Ir ten imtu griaudeti frontas. Baltarusijos rytuose patriotai baltarusiai saudytu i rusu miestus is patranku. Bet jei prezidentas bus ryztingas taikaten bus issaugota. Uzsienio agentura gaus i kaili ir sulis i savo urvus. Rusijos uzmacios neisdegs ir ten sukelt maidana
Atsakyti
0

P
Punch
2020-08-06 11:03:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stooooras storas geriau pradek rupintis karbauskynu. Nors ka ten.... per visa smirdejima siltoje kedeje naudos is taves nulis. Temoki matyti kitus ir amseti i takta.
Atsakyti
0

r
rausta
2020-08-05 08:32:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodel atiduodi politini pabegeli cecena i rusu rankas?geda
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų