Venckienė Seimo rinkimuose dalyvauti negalės: to neleidžia Lietuvos įstatymai

Kad ketina bandyti sėkmę Seimo rinkimuose, Neringa Venckienė viešai pareiškė dar birželio pabaigoje, tačiau panašu, kad buvusiai parlamentarei kelias į Seimą uždarytas. Galimybę dalyvauti Seimo rinkimuose N. Venckienei apriboja Lietuvos įstatymai.

Neringa Venckienė (nuotr. stop kadras)

Pirmadienį partijos „Drąsos kelias“ Kauno skyrius viešai pranešė, kad Neringa Venckienė keliama partijos kandidate šiųmečiuose Seimo rinkimuose.

Rinkimuose dalyvauti negali

Tačiau, kaip ir Rolandui Paksui, taip ir N. Venckienei, dalyvauti Seimo rinkimuose nepavyks, mat abu politikai savo postus prarado apkaltos būdu. Tokį apribojimą numato Seimo rinkimų įstatymas.

„Taip, asmenys, apkaltos proceso būdu pašalinti iš Lietuvos Respublikos Seimo narių, pagal dabartinį reglamentavimą ir Konstitucinio teismo paskutinį nutarimą prezidento Rolando Pakso byloje, negalėtų tapti Seimo nariais. Ir nors Europos žmogaus teisių teismo sprendimas atitinkamas priimtas, tačiau teisinis reglamentas nebuvo pakeistas. 

Vyriausioji rinkimų komisija tokio kandidato turėtų neregistruoti“, – tv3.lt kalbėjo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Laura Matjošaitytė

Pataisos dar nepriėmė

Portalas tv3.lt primena, kad dar šią vasarą Seime balsuota dėl Konstitucijos pataisų, kuriomis per apkaltą pašalintiems asmenims būtų leidžiama kandidatuoti į Seimą po dešimties metų pertraukos. Tačiau pataisos įstrigo Seime – jos grąžintos svarstyti Teisės ir teisėtvarkos komitetui.

REKLAMA

Šiomis pataisomis ketinama įgyvendinti Strasbūro teismo sprendimą per apkaltą iš prezidento pareigų pašalinto R. Pakso byloje prieš Lietuvą.

N. Venckienės mandatą Seimas apkaltos būdu panaikino 2014 metų birželį. Apkalta N. Venckienei surengta už nesirodymą Seimo posėdžiuose.

Sprendimą Seimas priėmė atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo išvadą, kad N. Venckienės nedalyvavimas Seimo posėdžiuose be pateisinamos priežasties prieštarauja Konstitucijai ir kad šiais veiksmais Seimo narė sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.


Rašyti komentarą...
A
Artūrui
2020-08-03 16:54:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš ne už Venskienę, bet palyginus su kitais, ten tupinčiais. Venskienė daug mažesnis blogis Valstybei, nei lansberginiai kubilius sysas bradauskas oleka juknevičienė šimonytė vasiliauskas ir t.t.
Atsakyti
-17

D
Daiva
2020-08-03 18:55:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepasiduokit prazitams Lietuvos! Ateis laikas, išmuš atpildo valanda!
Atsakyti
-8

P
Philosofas
2020-08-03 17:34:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žiūrint filosofiškai - valdžia yra visuomenės atspindys… Taigi blogis esi tu.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (53)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų