Aišku, kaip dėvėsime kaukes viešajame transporte: nepataria sėdėti veidu į veidą, privalu laikytis atstumo

Nuo šeštadienio, rugpjūčio 1-osios, viešajame transporte privalu dėvėti apsaugines veido kaukes ar kitomis priemonėmis dengti veidą. Vežėjai gali atsisakyti vežti asmenis, kurie nedėvi kaukių.

Dengti veido viešajame transporte nebūtina vaikams iki 6-erių metų amžiaus.

Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja, kad viešajame transporte tarp keleivių būtų išlaikomas 1 metro atstumas, o keleiviai būtų pertvara atskirti nuo vairuotojo. Rekomenduojama vežti ne daugiau keleivių, nei transporto priemonėje yra sėdimų vietų.

Taip pat keleiviams nerekomenduojama sėdėti veidu į veidą, išskyrus, kai kartu sėdi giminaičiai.

Tuo metu viešojo transporto stotelėse rekomenduojama sužymėti laukimo vietas eilėje, tarp kurių būtų ne mažesnis nei 1 metro atstumas.

Viešojo transporto priemonėse nerekomenduojama prekiauti transporto bilietais.

Vilniaus troleibusai (nuotr. Vilnius.lt)

Kiekvienoje viešojo transporto priemonėje privalu gerai matomoje vietoje įrengti rankų dezinfekavimo priemones.

Taip pat kiekvienoje viešojo transporto priemonėje privalo būti aiškiai matoma informacija apie prevencines Covid-19 ligos priemones – saugų atstumą, rankų ir kosėjimo bei čiaudėjimo higieną, privalomą nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimą.

REKLAMA

Privalu užtikrinti, kad viešose transporto priemonėse reguliariai (ne rečiau nei kartą per dieną) būtų valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai.

Numatomos išimtys

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė grąžino prievolę nuo šeštadienio viešose uždarose patalpose dėvėti apsaugines kaukes. Dengti veidą bus būtina viešajame transporte ir uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

Tiesa, kaukės nebus būtinos viešojo maitinimo įstaigose, kultūros ir sporto renginiuose. Taip pat išimtys numatomos tais atvejais, kai paslaugos negali būti teikiamos dėvint kaukę, pavyzdžiui, skutant barzdą, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu. Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose – dėvėti kaukės taip pat neprivaloma.

Naujos priemonės yra dalis kompleksinių sprendimų, kurių imasi Vyriausybė Covid-19 ligos plitimui suvaldyti. Gyventojai taip pat kviečiami laikytis saugaus atstumo, asmens higienos, kosėjimo etiketo.  


Rašyti komentarą...
I
Izabelė
2020-07-31 10:53:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
''Taip pat keleiviams nerekomenduojama sėdėti veidu į veidą, išskyrus, kai kartu sėdi giminaičiai.'' ?? Tai kaip čia patikrint? Su vyru kartu sėdėt bus negalima , juk ne giminaitis
Atsakyti
0

D
Dovilė
2020-07-31 11:10:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiškai tūpas reikalavimas nesėdėti veidu į veudą. O matytumėt, kiek praeitą savaitgalį buduliai viens kitam į veidą kvėpavo. O be to - gal dur...mano, kadgiminaičio Covid yra neužkrečiamas. Grynas absurdas viskas!
Atsakyti
0

A
2020-07-31 10:54:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip pat keleiviams nerekomenduojama sėdėti veidu į veidą, išskyrus, kai kartu sėdi giminaičiai.? Kaip čia patikrint???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų