Kaukės bus privalomos ne visur: Vyriausybė išskyrė kelias išimtis Papildyta 15.11 val.

Nuo šeštadienio Lietuvoje uždarose viešose patalpose privalu dėvėti kaukes. Tačiau išskiriamos išimtys, kada kaukių dėvėjimas nėra būtinas. Tarp jų – atvejai, kuomet paslaugos teikimas su kauke yra neįmanomas, taip pat kultūros, sporto renginiai ir viešojo maitinimo įstaigos.

„Šiandien priimtas sprendimas, kad turėtų būti privalomas kaukių dėvėjimas uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Išskyrus tais atvejais, kuomet pats paslaugos teikimas su kauke nėra įmanomas. taip pat yra dvi išimtys, kurios bus įtvirtintos operacijų vadovo sprendimu. 

Tos išimtys yra susijusios su kultūros, sporto renginiais, viešojo maitinimo įstaigomis. Šiais atvejais yra nustatyti atskiri, pakankamai griežti atstumų reikalavimai. Tų reikalavimų turi būti laikomasi. Taip pat bus griežtinama šių reikalavimų laikymosi kontrolė“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo premjerą pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Kaip pavyzdžius jis išskyrė kirpyklas, kuomet skutamos barzdos.

„Tais atvejais kaukę būtų galima nusiimti. Tai tie patys principai, kriterijai, kurie buvo anksčiau“, – patikslino ministras.

REKLAMA

Iš pradžių svarstyta, kad prievolė dėvėti kaukes būtų grąžinta nuo ketvirtadienio, liepos 30 dienos, tačiau sprendimas įsigalios šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją.

„Tam, kad būtų keletas dienų pasiruošti verslui. Nes už šių kaukių dėvėjimo kontrolę taip pat atsako įstaigos, kurių patalpose tos ribojimas yra įvedamas“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė pritarė, jog nuo šeštadienio Lietuvoje uždarose patalpose privalu dėvėti apsaugines veido kaukes. Dengti veidą privaloma prekybos vietose, viešajame transporte ir kitose uždarose erdvėse. 

Iki šiol kaukių dėvėjimas buvo rekomenduojamas.

Nauji kriterijai

Ministrų kabinetas trečiadienį taip pat pakeitė kriterijus dėl karantino režimo ir nustatė, kad tie patys kriterijai galiotų ir sprendžiant dėl papildomų apsaugos priemonių naudojimo.

Nustatyta riba, kad su protrūkiais ar įvežtiniais atvejais nesusijusių Covid-19 atvejų dalis turi sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. naujų atvejų per savaitę.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tokia formuluotė reiškia, kad būtų vertinamas ir viruso plitimas visuomenėje, kai nepavyksta nustatyti, kur įvyko užsikrėtimas.

Taip pat nustatyta, kad sprendžiant dėl papildomų apsaugos priemonių naudojimo ir kitų būtinų priemonių taikymo kriterijus būtų per pastarąsias 14 dienų 3 atvejus 100 tūkst. gyventojų viršijęs sergamumas.

Anot ministerijos, tai būtų 85 koronaviruso infekcijos atvejai per pastarąsias 14 dienų – vidutiniškai 6–7 nauji atvejai per dieną. Iki šiol šis kriterijus buvo ne daugiau nei 5 įvežtiniai COVID-19 atvejai.

16 naujų atvejų

Lietuvoje per pastarąją parą nustatyta 16 naujų koronaviruso atvejų, dalies asmenų užsikrėtimo aplinkybės kol kas lieka neaiškios.

Lietuvoje iki šiol nustatyti 2043 koronaviruso atvejai, šiuo metu tebeserga 316 asmenų, pasveiko – 1643. Nuo Covid-19 mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 88 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 146 asmenys.

Per pirmadienį laboratorijose ištirti 4042 ėminiai, iš viso – 511 tūkst. 462.


Rašyti komentarą...
Šoumenas
2020-07-29 15:38:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maski šou go on, ponai!!! OK!
Atsakyti
-3

B
Babusia
2020-07-29 15:35:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai vėl tiks tie patys skuduriukai ir skarelės.Juokinga!
Atsakyti
-5

L
LLL
2020-07-29 15:37:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl jie nepasako. Ar tie kas prasirgo corona privalo dėvėti kaukes?
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų