Į Vilnių sraigtasparniu atskraidinta gyvybiškai svarbi siunta patikslinta: 09.06 val.

Vilniuje, greta Santaros klinikų trečiadienį nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis su planuojama persodini donoro širdimi, inkstais ir ragenomis.

Kaip BNS informavo Nacionalinio transplantacijos biuro vadovas Artūras Bagotyrius, jauno donoro organus trečiadienio naktį Šiauliuose paėmė septynių medikų brigada, širdis ir ragenos bus persodinamos recipientams Vilniuje, inkstai – dviems asmenims Kaune. Iš viso organų sulauks keturi recipientai.

„Nuspręsta imti transplantacijai Vilniaus santaros klinikose širdį ir ragenas, Kauno Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto klinikose – inkstus. Kiti organai dėl medicininių priežasčių netiko transplantacijai (...). Galiu pasakyti tik tai, kad tai – jauno žmogaus organai“, – sakė jis.

Pasak A. Bagotyriaus, širdies laukimo terminas yra trumpiausias – ji turi būti persodinta per šešias valandas, likę organai gali laukti ilgiau. Inkstai iš Vilniaus į Kauną bus toliau gabenami automobiliu.

Šiemet Lietuvoje jau atliktos 3 širdies, 39 inkstų transplantavimo operacijos, persodinta 10 kepenų, 12 ragenų, atlikta apie 100 kamieninių ląstelių persodinimo operacijų.


Rašyti komentarą...
s
swemanne
2020-07-30 09:06:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pažinčių svetąinė suąugušiеms, norintiems sųsiraasti paartnerį, nоrintiems pasimyleti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų