Didžiūnaitytės žūties byloje dėl išžaginimo teisiamam Milteniui – kito teismo smūgis

Modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties byloje dėl išžaginimo teisiamam medikui Aivarui Milteniui suduotas skaudus smūgis kitoje byloje. Klaipėdos apygardos teismas šį pirmadienį nusprendė, kad Kretingos ligoninėje tik vienerius iš numatytų penkerių metų teišdirbęs gydytojas turi sugrąžinti visus už jo mokslus savivaldybės sumokėtus pinigus bei baudą.

A. Miltenis (nuotr. TV3)
15

A. Miltenis Kretingos savivaldybei turės sumokėti 26 tūkst. eurų bei apie 7,8 tūkst. eurų baudą. Pirmos instancijos teismas šių metų kovo pabaigoje A. Miltenį įpareigojo sumokėti atitinkamai 20 tūkst. ir 6 tūkst. eurų sumas. Tačiau po apeliacijos šios sumos buvo padidintos.

Pažeidė sutartį

Bylos duomenimis, 2013 m. rugpjūčio 8 d. tarp Kretingos rajono savivaldybės administracijos, Kretingos ligoninės ir A. Miltenio buvo sudaryta trišalė sveikatos priežiūros specialistų studijų rėmimo sutartis.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Didžiūnaitytės žūties bylos nagrinėjimas Klaipėdoje

Sutartimi savivaldybė įsipareigojo finansiškai remti A. Miltenio, studijuojančio Vilniaus universiteto Medicinos fakultete medicinos krypties chirurgijos penkerių metų studijų programą, studijas, o šis įsipareigojo po studijų baigimo ne vėliau kaip per mėnesį įsidarbinti Kretingos ligoninėje ir dirbti joje ne trumpiau nei penkerius metus.

2014 m. birželio 12 d. A. Miltenis neterminuotai buvo įdarbintas Kretingos ligoninėje Bendrosios chirurgijos skyriuje budinčiu gydytoju rezidentu antraeilėms pareigoms, o 2018 m. liepos 31 d. darbo sutartis su A. Milteniu buvo pakeista į pagrindinę darbo sutartį.

REKLAMA

Joje nustatyta, kad nuo 2018 m. rugpjūčio 1 d. A. Miltenis dirba vieno etato darbo krūviu Bendrosios chirurgijos skyriuje gydytoju chirurgu. Vis dėlto, 2019 m. rugpjūčio 7 d. A. Miltenis, neišdirbęs sutartyje numatyto termino, pateikė prašymą atleisti jį iš užimamų pareigų.

A. Miltenis dar bandė susitarti su savivaldybės ir ligoninės atstovais, kad sumokės dalį jo mokslams skirtų pinigų. Vis dėlto, susitarimas neįvyko ir viskas persikėlė į teismą, kurio sprendimas buvo nepalankus A. Milteniui.

Modelio žūtis

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad ikiteisminis tyrimas dėl 22-ejų metų merginos žūties buvo pradėtas 2017 metų lapkričio 20 dieną, po to, kai ji iškrito iš bendro naudojimo 14 aukšto viešbučio balkono Klaipėdoje ir žuvo.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų: be minėtųjų, taip pat dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą. 

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dovilės Didžiūnaitytės mirtį gaubia paslapties šydas

Tačiau, kaip yra skelbusi prokuratūra, atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, baudžiamasis procesas dėl šių straipsnių buvo nutrauktas. 

Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė. 

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

REKLAMA

Šioje byloje yra teisiami Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis. Ši byla pirmą kartą buvo atversta šių metų sausio 27-ąją Klaipėdos apylinkės teisme.

Medikas A. Miltenis šioje byloje kaltinamas išžaginimu, o žinomas prodiuseris R. Pinikas – neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikiu liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimu.


Rašyti komentarą...
C
CCCP
2020-08-03 17:49:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip byla kada bus nagyinejama del merginos bandimu iszaginti ir sumusimu jurbarkas????????
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų