Veryga įvertino susirgimų šuolį: privalomas kaukių dėvėjimas būtų viena pirmųjų priemonių, kas grįžtų

Trečiadienį užfiksuotas COVID-19 sergančiųjų šuolis. Jei tokia tendencija tęstųsi, pirma sugrąžinta priemonė būtų privalomas kaukių dėvėjimas, žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

A. Veryga apdovanoja su koronavirusu kovojusius medikus medikus (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Valstybės operacijų vadovas A. Veryga, trečiadienį paklaustas, kaip reaguojantis į tokį užsikrėtusiųjų koronavirusu šuolį šalyje, teigė, kad kol kas kažkokių drastiškų priemonių imtis neketinama, tačiau pridūrė, kad privalomas kaukių dėvėjimas būtų viena pirmųjų grąžintų kontrolės priemonių.   

Tiesa, kol kas to daryti dar nėra ketinama. „Bet, jeigu matysime, kad atvejų skaičius augs taip, kaip auga kai kuriose pasaulio valstybėse, kaukės gali būti viena iš pirmųjų priemonių, kuri grįš“, – sakė ministras.

Portalas tv3.lt primena, dar per antradienį buvo užfiksuota 10 naujų koronaviruso atvejų. Per parą buvo išrita apie 3587.

Naujų mirčių nuo šio virusio nenustatyta, tačiau sergančiųjų skaičius vis dar viršija 200. Pasveikusiųjų – 1552.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso užfiksuoti 1854 atvejai ir 79 mirtys.

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų: 39.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Taip pat įtraukti papildomi simptomai, tai staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas. Mažiau specifiški simptomai – galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ar viduriavimas.

Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi asmenys, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.


Rašyti komentarą...
D
Dinga
2020-07-08 14:29:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sienas uždarykite, o ne antsnukius dekit. Kiek galima tyčiotis iš žmoniu.?
Atsakyti
-9

Q
Q
2020-07-08 16:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei vienoj valstybėj antsnukiai nebuvo privalomi ir dabar tik rekomenduojami, nors susirgimų skaičius didesnis nei Lietuvoje, bet čia patiko žaisti draudimus ir kontrolę, nurodinejant ką daryti. Ir kiekvieną dieną vis nauji gąsdinimai, nauja propaganda. Kaukių daug užsiliko sandėliuose? Patys ir nešiokit.
Atsakyti
-3

M
Mama
2020-07-08 14:44:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atvėso orai, o su atvėsusiais orais padaugėjo ir peršalimo ligų, štai jums ir koronos viruso šuolis. Atėjus koronai nebeliko nei gripo, nei peršalimo ligų.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų