Pramonininkų konfederacijos vadovas: Covid-19 poveikio stambesnėms įmonėms nebuvo

Lietuvos pramonininkų konfederacija išsirinko naują prezidentą. Juo tapo Vidmantas Janulevičius, pakeitęs šiame poste Robertą Dargį. Kokie iššūkiai stambiajam ir vidutiniam verslui kyla šiais – koronaviruso pandemijos – metais?

Apie tai TV3 studijoje kalbėjosi Vladimiras Laučius naujasis pramonininkų konfederacijos vadovas Vidmantas Janulevičius.

Jūsų konfederacija skelbia aprėpianti Lietuvos ekonomikos sektorių, kuris kuria apie 22 proc. BVP. Kaip šį sektorių paveikė koronavirusas ir kokie bus padariniai tiek visam sektoriui, tiek BVP?

Mes atstovaujame pramonę – ir apdirbančiąją, ir gaminančiąją. Žiūrint į praėjusius mėnesius esmė yra tokia, kad blogiausią mėnesį – balandį – dirbo 60 proc. įmonių. Tai reiškia, kad 40 proc. įmonių buvo prastovose. Atrodytų tie skaičiai ir nebaisūs, ir baisūs, bet iš tikrųjų, tie 40 proc. nėra mažai. Šiandien nedirbančių įmonių yra apie 7 proc. Tai yra stambios ir vidutinės įmonės.

Lietuvos pramonininkų konfederacija vienyja 3300 įmonių. 83 proc. viso Lietuvos eksporto yra pagaminama pramonininkų įmonių. Prariedėjome gana neblogai. Tą duobę prašokome iš inercijos. Kuo stambesnė įmonė – tuo daugiau darbo jai ir tuo mažiau prastovų. Alegorijos yra su tuo, kad kuo mažesnė įmonė, tuo daugiau problemų ji turėjo.

REKLAMA

Sakote, kad dramatiško poveikio toms įmonėms nebuvo?

Stambesnėms įmonėms nebuvo. Mes turime ruoštis galimai antrajai bangai ir galimam vartojimo sumažėjimui Europoje. Čia yra kertinis dalykas. Mūsų tikslas yra toks, kad šis ruduo arba kitas pavasaris praeitų kuo lengviau. Mes matome didžiausius pavojus ten. Jeigu trauksis rinkos, automatiškai mažės užsakymų.

Kaip jūs manote asmeniškai – bus antroji banga ar nebus?

Asmeniškai, tikiuosi, kad jos nebus. Tikiu, kad bus kažkoks suletėjimas, susijęs su pramone. Be abejonės. Mes matome, kas darosi Europoje ir Amerikoje. Ten tas važiavimas į apačią yra. Lietuvoje situacija sąlyginai nėra bloga. Aš nežinau kaip bus rudenį ar pavasarį.

Visą pokalbį galite žiūrėti video reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų