Kultūros paveldo departamentas: pliažas nepažeidžia Lukiškių aikštės savybių

Dirbtinis paplūdimys Lukiškių aikštėje, Vilniuje, nepažeidžia šios vietos vertingųjų savybių, tačiau būtina atsižvelgti į jos reikšmę valstybei, teigia Kultūros paveldo departamentas (KPD).

Pliažas Vilniaus Lukiškių aikštėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
26

„(...) nors dirbtinio paplūdimio įrenginiai nepažeidžia vertingųjų aikštės savybių, tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kad Seimas yra priėmęs nutarimą, jog ši aikštė formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais, todėl aikštės pritaikymo sprendiniai, įrenginiai turėtų atsižvelgti į šią paskirtį“, – teigiama KPD pranešime.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vasara Vilniuje

Departamento nuomone, renginiai šioje reprezentacinėje aikštėje turėtų būti suderinti su valstybės institucijomis, tai nėra vien Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybė. „Lukiškių aikštė – valstybės saugomas, nacionalinio reikšmingumo lygmens kultūros paveldo objektas, turintis jautrią sąsają su okupacinių režimų represijomis ir laisvės kovų istorija. Tai yra istoriškai susiformavusi vientisa, urbanistinė erdvė, turinti valstybinę reprezentacinę, Lietuvos laisvės kovotojų memorialinę ir visuomeninę funkcijas, į kurias būtina atsižvelgti priimant aikštės tvarkymo ir pritaikymo sprendimus“, – tvirtina KPD.

REKLAMA

Primenama, kad aikštėje įrengta atminimo lenta, įamžinanti 1863–1864 metų sukilimo dalyvių mirties vietą, akmuo Lietuvos ginkluotojo pasipriešinimo (nežinomo kario) būsimam paminklui.

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus sprendimu šią savaitę Lukiškių aikštėje įrengus dirbtinį paplūdimį, kilo dalies politikų ir visuomenės pasipiktinimas.

Seime skubiai parengtas ir ketvirtadienį pradėtas svarstyti specialus Lukiškių aikštės įstatymo projektas, kad memorialiniai aikštės akcentai „turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą“.

Projekte teigiama, kad „aikštės dabartinė būklė bei tvarkymo būdas neatitinka jos istorinės ir urbanistinės reikšmės bei kelia grėsmę suniekinti Tautos istorinę atmintį“.

Vilniaus meras savo ruožtu teigia, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje įrengtas suteikiant galimybę džiaugtis iškovota laisve ir „švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“.


Rašyti komentarą...
S
Svesti LAISVE.. dulkese..
2020-06-26 08:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia,ar supranta ponulis Simasius,ka reiskia Laisve ir ar supranta ,kaip reiskia Svesti ! Laisve privalo buti VISUR !!!
Atsakyti
-2

H
Hmm
2020-06-26 08:47:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomus tas Šimašiaus pasakymas, kad aikštė skirta švęsti laisvę.
Būtų galimą įrengti panašų paplūdimį Katedroj ir sakyt, kad taip švenčiam laisvę.
Atsakyti
-3

V
Viktorija
2020-06-26 12:05:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Suomija maldos namus laisvu laiku leidžia jaunimui diskotekas rengti ir nieko,dievas nepyksta
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų